Pełnia zbliża się do nas wielkimi krokami. Zjawisko zaobserwujemy w piątek 22 kwietnia, a ponieważ pojawi się w ciekawych okolicznościach, będziemy mogli podziwiać tzw. pełnię mini-Księżyca.
Połamaną taflę lodu możemy zaobserwować na amerykańskim jeziorze Minnesota. - Prawdopodobnie rozsypała się na części przez silny wiatr nad jeziorem - komentuje to zjawisko synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.
O temperaturach rzędu 20 stopni Celsjusza na razie nie mamy co myśleć. Czekają nas chłodne dni, a na dodatek pełne opadów. Uwaga: w jednej z części kraju spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem.
W brytyjskim ogrodzie zoologicznym Chester Zoo po raz pierwszy wykluły się cztery pingwiny. Pracownicy zoo cieszą się z ich przyjścia na świat tym bardziej, że ptaki te należą do gatunku narażonego na wyginięcie. Maluchy rozwijają się zgodnie z oczekiwaniami.
Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA coraz częściej publikuje obrazy i nagrania w zadziwiająco wysokiej rozdzielczości 4K. Tym razem możemy zobaczyć Ziemię z perspektywy Kosmosu.
Bilans katastrofy wynosi co najmniej 413 ofiar śmiertelnych i ponad 2,6 tysiąca rannych. Ostatnio udało się jednak wydobyć spod gruzów dwie osoby, które przeżyły kataklizm. W kraju obowiązuje stan wyjątkowy.
W wyniku powodzi w Chile, co najmniej dwie osoby zginęły, a 10 uznaje się za zaginione. 4 mln mieszkańców stolicy nie mają wody pitnej. Wstrzymane zostało wydobycie miedzi w kilku kopalniach tego surowca.
Czy używając potęgi umysłu można skuteczniej osiągać wyznaczone cele? Na przykład pokonać życiowy rekord w biegu, zacząć podnosić większe ciężary, albo pozbyć się wreszcie tych kilku nadprogramowych kilogramów?
Przelotne opady deszczu będą występować w całym kraju. Na termometrach zanotujemy maksymalnie 15 st. C. Ponura aura i spadające ciśnienie niekorzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.
W poniedziałek w wyniku obfitych opadów deszczu w Teksasie, powstały powodzie błyskawiczne. Miejscami spadło ponad 50 l/mkw. wody, która szybko zalała drogi. Reporter lokalnej telewizji pomógł uratować się jednemu z uwięzionych kierowców. To była prawdziwa relacja na żywo.
Po niespełna dwóch latach obserwacji polscy astronomowie z Centrum Astronomii UMK odkryli naprzemienną emisję fal radiowych przez cząsteczki metanolu i pary wodnej. Specjaliści tłumaczą, że to taka "zabawa w chowanego", dlatego zjawisko początkowo umknęło ich uwadze.
Uruchomiono kolejny projekt, dzięki któremu możemy lepiej przyjrzeć się przyrodzie. "Dziuplaki" to przedsięwzięcie Lasów Państwowych, umożliwiające zajrzenie do budek lęgowych małych ptaków, takich jak mazurki. Kamery zainstalowano w Nadleśnictwie Jarocin.
Od lodowca szelfowego Nansena na Antarktydzie oderwały się dwie góry lodowe. Do zdarzenia doszło 7 kwietnia, a naukowcy dowiedzieli się o nim dzięki zdjęciom satelitarnym. Taka obserwacja pozwoli na dalsze badania lodowca.
To bardzo nietypowa wiosna w stanie Kolorado. Miejscami zalega nawet ponad metr śniegu, a z powodu trudnych warunków pogodowych na lotnisku w Denver odwołano ponad 800 lotów. W wyniku śnieżnej aury zginęła jedna osoba. Pogoda unormuje się dopiero za kilka dni.
W lasach i parkach jest coraz więcej kleszczy. Przenoszą niebezpieczne choroby, takie jak borelioza, czy kleszczowe zapalenie opon mózgowych. Co zrobić, by uniknąć ukąszenia i jak się zachować, gdy zostaniemy ugryzieni?
Marzec 2016 był najcieplejszym marcem od 1880 roku. Miejscami temperatura przekroczyła średnią o ponad 6 stopni Celsjusza. Specjaliści twierdzą, że za tą anomalią stoi zjawisko El Nino.
W poniedziałek kierowców poruszających się po przeważającym obszarze kraju czeka dobry dzień. O sprawne wycieraczki będą musieli zadbać podróżujący na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.
Większość z nas czeka pogodny dzień. Opady pojawią się tylko na niewielkim obszarze kraju. Będzie chłodniej niż w weekend. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 do 15 st. C.
Pogoda na początku tygodnia nie będzie najlepsza. Spodziewamy się deszczu, chwilami silniejszego wiatru i temperatury dochodzącej do 15 st. C. Aura poprawi się dopiero w piątek, kiedy na niebie zaświeci słońce, a na termometrach odnotujemy 20 st. C.
Naukowcy stworzyli niezwykły obraz całkowitego zaćmienia Słońca. Przez połączenie zdjęć wykonanych z różnej perspektywy, otrzymali zachwycający obraz zjawiska, który w pierwszym momencie zdaje się nie przypominać Słońca, tylko oko.
W wyniku trzęsienia ziemi w Ekwadorze zginęło co najmniej 77 osób, a 588 jest rannych. Władze ogłosiły stan wyjatkowy w 6 prowincjach. Rzeczywisty obraz wszystkich szkód nie jest jeszcze znany.
Od pokoleń, każdej jesieni, miliony motyli wędrownych leci z Kanady, Stanów Zjednoczonych do Rio Grande. Tam napawają się ciepłem centralnego Meksyku. Jak tam docierają, nie gubiąc się?