Najnowsze

Najnowsze

Doradzamy, jak pozbyć się rozstępów

Problem rozstępów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czerwone - łatwo uratować, białe - to już niestety blizny, z którymi niewiele da się zrobić. O sposobach na pozbycie się rozstępów opowiada znany lekarz medycyny estetycznej - Krzysztof Gojdź.

Pstrągi hodowlane bardzo szybko mutują

Najnowsze badania nad pstrągiem tęczowym przyniosły zaskakujące wyniki. Według badaczy z amerykańskiego stanu Oregon ryby żyjące dziko i te hodowane w wylęgarniach różnią się na poziomie DNA, a do tego różnice te mogą bardzo szybko postępować.

Zakwitła Dolina Śmierci w Kalifornii

Nazwa Dolina Śmierci przywodzi na myśl pewien konkretny obraz: pył, czaszki zwierząt i brak oznak życia. A tymczasem na tym pustynnym obszarze Kalifornii na zachodzie Stanów Zjednoczonych, właśnie kwitną polne kwiaty. I to nie pojedyncze sztuki. W tym najbardziej niesprzyjającym roślinności miejscu w Ameryce Północnej zrobiło się bardzo kolorowo.

Zabraknie czekolady? Zmiana klimatu

Dla osób kochających czekoladę to fatalna wiadomość. Według najnowszych badań wzrost temperatury wpłynie na uprawę kakaowców. Będzie coraz mniej plantacji, a co za tym idzie - zmniejszy się ilość produkowanej na świecie czekolady.

Polska z orbity nocą. Wygląda imponująco

Tego już dawno nie było. Dobra pogoda pozwoliła na bardzo dokładne uchwycenie Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Z odległości 400 km wspaniale prezentują się największe polskie miasta, w tym Katowice, Warszawa, Poznań i Trójmiasto.

Tajemnica Amazonii. Woda w rzece o temperaturze 86 st. C.

W lasach deszczowych Amazonii na terenie Peru naukowcy odkryli nadzwyczajną rzekę, która do tej pory istniała tylko w opowieściach Indian. Badania nad tym niesamowitym miejscem trwają już cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że jest unikatowa w skali światowej.

Więcej żołędzi w lesie, więcej chorych na boreliozę

Duża ilość żołędzi w danym roku oznacza większą liczbę zachorowań na boreliozę dwa lata później. Dlaczego? Bo im więcej żołędzi, tym więcej myszy - nosicielek krętka boreliozy, którego łatwo przekazują kleszczom. Te z kolei przenoszą krętka na człowieka.