Mróz powoli ustaje

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
Źródło: TVN Meteo
IMGW utrzymuje ostrzeżenia dotyczące silnego mrozu już tylko w niektórych miejscach w Polsce. Mróz stopniowo się od nas odsuwa.

OGLĄDAJ TVN METEO NA ŻYWO W INTERNECIE

IMGW podtrzymuje ostrzeżenia dotyczące silnego mrozu w:

- woj. łódzkim do środy do godz. 10. Termometry wskażą minimalnie od -18 do -15 st. C. Lokalnie temperatura spadnie do -20 st. C.

- woj. opolskim do środy do godz. 10. W ciągu dnia termometry wskażą od -6 st. C do -4 st. C.

- woj. śląskim do środy do godz. 10. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -9 do -7 st. C.

- woj. małopolskim (na północy województwa) do środy do godz. 10. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -9 do -7 st. C.

Co oznacza ostrzeżenie?

Alert pierwszego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Autor: zupi,AP/rp, agr / Źródło: IMGW

Czytaj także: