Sytuacja pogodowa w Peru jest dramatyczna. Deszcz cały czas pada, kraj w dużej części został zniszczony przez powodzie i lawiny błotne. Właśnie stamtąd wróciły Anita Werner i ekipa TVN Style. Zobacz materiał Faktów TVN.
Pająki zjadają około 400-800 milionów ton owadów rocznie. Nowe badania wykazały, że odgrywają one bardzo ważną rolę w utrzymaniu globalnej równowagi w naturze.
W rejonie Niskiej Przełęczy w Tatrach Zachodnich w sobotę zeszła lawina śnieżna w kierunku Doliny Jarząbczej. Ratownicy zostali zawiadomieni, że w tym rejonie widziany był turysta, więc przystąpili do poszukiwań. Wszystko zakończyło się dobrze. - Nie ma osób poszkodowanych - mówią.
- Badania skorupy ziemskiej nie są łatwe - twierdzą naukowcy. Analizować cały glob bez ingerencji w środowisko potrafią jedynie satelity. Dzięki nim powstała mapa namagnesowania naszej planety.
Już w sobotą kolejna edycja Godziny dla Ziemi. Ekolodzy co roku zwracają w ten sposób uwagę na ważne kwestie dotyczące przyrody i zrównoważonego rozwoju. W tym roku akcja jest poświęcona ochronie polskich rzek. Zgasną między innymi Pałac Kultury i Nauki, Wieża Eiffela i Empire State Building.
Tatrzańskie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu i cieszą się nadchodzącą wiosną. Spotkanie z rodziną tych drapieżników może być bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy matce towarzyszą młode.
Do Polski cały czas napływa chłód, jednak już za kilka dni zrobi się cieplej. Wszystko za sprawą powietrza z południa, które wyprze zimno z naszego kraju.
W Peru z powodu powodzi zginęło już co najmniej 80 osób. W ciągu ostatniego miesiąca spadła sześcioletnia suma opadów. Synoptycy zapowiadają, że deszczu będzie jeszcze więcej.
W nocy kierowcy w części kraju będą musieli jechać ostrożnie z uwagi na ograniczające widzialność mgły. W sobotę lokalnie utrudnieniem dla zmotoryzowanych stanie się deszcz.
W Brazylii wykluło się pisklę z czterema kończynami. Właściciel gospodarstwa bał się, że kurczak nie przeżyje nawet kilku godzin. Całe i zdrowe pisklę biega jednak radośnie po zagrodzie.
W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem pogodnego wyżu znad Wysp Brytyjskich, tylko na północnym wschodzie przejściowo pogodę kształtować będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.
W Układzie Słonecznym mamy osiem planet. Jednak, jeśli wprowadzona zostanie nowa definicja planety, ich lista powiększyłaby się o dodatkowe sto ciał niebieskich, w tym Księżyc.
Na Polanie Chochołowskiej coraz liczniej pojawiają się tak lubiane przez turystów krokusy. Ich prawdziwy wysyp nastąpi prawdopodobnie w ciągu dwóch - trzech najbliższych tygodni.
Do Hiszpanii niespodziewanie wróciła zima. W wielu regionach zaczął sypać śnieg i znacznie spadła temperatura. Wszystko przez chłodną masę powietrza, która przyszła z północy.
Kwitnięcie krokusów w Tatrach zwiastuje rychłe nadejście wiosny. Fioletowe dywany kwiatów stanowią nie lada widok, przyciągając swoim urokiem rzesze turystów.
Światowa Organizacja Meteorologiczna dodała kilkanaście chmur i zjawisk im towarzyszących do stworzonego ponad 30 lat temu Międzynarodowego Atlasu Chmur. Znajdą się w nim takie nazwy, jak dziurkacz czy chmura rotorowa.
Tak mało lodu morskiego na obu biegunach nigdy wcześniej nie było. Na początku marca lód morski Arktyki osiągnął rekordowo małą powierzchnię w trakcie zimy. Na przeciwległym biegunie lód morski Antarktyki osiągnął najniższy poziom, jaki pod koniec lata na półkuli południowej kiedykolwiek zarejestrowały satelity. - To interesujące - twierdzą naukowcy.
Choć mogłoby się zdawać, że osuwiska występują jedynie na Ziemi, okazuje się, że pojawiają się także na innych ciałach niebieskich. Naukowcy ogłosili, że takie zjawiska są obecne na jednej z komet.