Naukowcy z australijskiej uczelni Australian National University z pomocą internautów poszukują dziewiątej planety. Udało się wyłonić czterech potencjalnych kandydatów.
W ciągu najbliższych dni pogoda będzie kapryśna. Pojawią się przelotne deszcze, temperatury spadną. W poniedziałek czeka nas jednak jednodniowe ocieplenie.
Okres godowy głuszców już trwa. W Ośrodku Hodowli Głuszca przy Nadleśnictwie Leżajsk na Podkarpaciu rozpoczęły się toki tych ptaków. Samce popisują się przed samicami - stroszą pióra i wydają charakterystyczne dźwięki.
Naukowcy odkryli dowody na to, w jaki sposób Wielka Brytania oddzieliła się kiedyś od kontynentalnej Europy. Okazuje się, że przyczyniły się do tego dwa zdarzenia - rozlanie się lodowcowego jeziora, a później - wielka powódź.
Do Polski za frontem napłynęło chłodniejsze powietrze i opady. Jednak weekend zapowiada się pogodnie. Przyjemna aura czeka nas także w poniedziałek, zrobi się wtedy dużo cieplej.
Poranek mieszkańców Częstochowy przywitał niemiłą niespodzianką. Pojawiły się gwałtowne zjawiska atmosferyczne, które są dość typowe dla tej pory roku.
Nad Polską w środę przechodziły burze. Towarzyszyły im opady deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy i silny wiatr w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. Około godz. 22 miejscami nadal grzmiało.
Francuski instytut medycyny kosmicznej poszukuje chętnych do badań nad wpływem nieważkości na organizm człowieka. Eksperyment będzie polegał na leżeniu przez 60 dni w łóżku. Ochotnicy dostaną za to 16 tysięcy euro. Koordynator badań jednak ostrzega, że nie jest to takie łatwe.
Wiosną przyroda budzi się do życia. Wiele gatunków rozpoczyna też gody. Partnerek szukają w tym czasie na przykład żaby moczarowe, płazy, które zmieniają ubarwienie na... jaskrawoniebieskie.