Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Wichury we Włoszech i Chorwacji łamały drzewa jak zapałki. Są ofiary śmiertelne

  23-02-2019 20:35 Prędkość przekraczała 190 kilometrów na godzinę
  Prędkość porywów wiatru nad Wielką Brytanią (ventusky.com | wideo bez dźwięku) Ventusky.com

  Środkowe i południowe regiony Włoch w sobotę zmagały się ze skutkami silnych porywów wiatru. Wichury łamały drzewa jak zapałki, zginęły trzy osoby. Wiatr wiał także w Chorwacji, chwilami przekraczając prędkość 190 kilometrów na godzinę.

  Porywy wiatru w sobotni poranek w Neapolu i Kampanii osiągały prędkość dochodzącą do 70 kilometrów na godzinę. Silnie wiało też w okolicach Rzymu. Wiatr z łatwością łamał tam drzewa. Jedno z nich w miejscowości Guidonia Montecelio spadło na samochód 45-letniego obywatela Rumunii. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

  Dwóch mężczyzn poniosło śmierć koło miasta Frosinone, gdy runął na nich fragment muru.

  Zerwane linie telefoniczne

  W miejscowości San Sebastiano al Vesuvio drzewo przygniotło samochód, którym jechała matka z córką. Kobieta została przewieziona do szpitala z urazem głowy, jej stan nie jest poważny. Dziecko doznało jedynie powierzchownych urazów.

  W związku z utrudnieniami pogodowymi zamknięto szkoły, parki oraz miejskie cmentarze. W miejscowości Pollena Trocchia wiatr zerwał linie telefoniczne. Wystąpiły też utrudnienia w ruchu pociągów - niektóre były odwołane. Pomiędzy Rzymem a Neapolem opóźnienia sięgały dwóch godzin.

  Wiało też w Chorwacji

  Z wichurami zmagali się też mieszkańcy Chorwacji. Pogoda zdezorganizowała ruch drogowy i lotniczy na wybrzeżu Chorwacji i transport morski na Adriatyku. Powalone przez wiatr drzewa niszczyły samochody, wichura zrywała dachówki i wybijała szyby w oknach.

  W środkowej część wybrzeża wybuchło kilka podsycanych przez wiatr pożarów. Podczas akcji gaśniczej niewielkie obrażenia odniósł jeden ze strażaków.

  W Splicie i pobliskich miejscowościach zamknięto dla ruchu niektóre ulice z powodu niesionych przez wichurę dachówek i odłamków szkła z okien. Prędkość wiatru przekraczała tam 190 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...