Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi

Premier Włoch Paolo Gentiloni cieszy się największym poparciem wśród oficjalnych i nieformalnych kandydatów na szefa rządu po wyborach parlamentarnych 4 marca - wynika z sondażu. Kandydata nie wskazała dotychczas koalicja centroprawicy, która może zdobyć najwięcej głosów.

Przywódca włoskiej centroprawicy Silvio Berlusconi powiedział w niedzielę w telewizji, że migranci, którzy nie mają prawa do tego, by pozostać we Włoszech stanowią "bombę społeczną, gotową do wybuchu". Trzeba odesłać 600 tys. imigrantów - dodał.

Większość członków Ruch Pięciu Gwiazd nie zarządzała nigdy nawet wspólnotą mieszkaniową. To, że Włochy mogłyby wpaść w ich ręce stanowi absolutne niebezpieczeństwo - powiedział były premier Silvio Berlusconi, inicjator koalicji partii centroprawicy przed marcowymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech.

Były premier Włoch, lider Forza Italia Silvio Berlusconi ponownie stanie przed sądem. Sędzia ze Sieny przychyliła się do wniosku prokuratury o wytoczenie mu procesu za korupcję sądową. To kolejny wątek skandalu obyczajowego znanego pod nazwą bunga bunga.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi walczy w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu o możliwość startu w wyborach do parlamentu w przyszłym roku. Zaskarżył tam zastosowanie wobec niego ustawy, na mocy której pozbawiono go prawa do kandydowania do 2019 r.

Nagranie rozmowy, którą prowadził w więzieniu ze swym kolegą jeden z bossów mafii sycylijskiej Giuseppe Graviano, stało się dowodem, który przedstawiono w piątek w toku kolejnej rozprawy mającej na celu wyjaśnienie, czy były premier Włoch Silvio Berlusconi paktował z Cosa Nostra.

Należąca do Silvio Berlusconiego luksusowa willa Arcore znana jest głównie z hucznych imprez, jakie upodobał sobie były premier Włoch. Teraz jednak polityk walczy o ocieplenie wizerunku oraz sympatię miłośników zwierząt, w posiadłości pojawili się więc nowi lokatorzy. W spocie, który obiegł w weekend włoskie media, były premier zachęca rodaków, by w święta wielkanocne zrezygnowali z jedzenia tradycyjnej pieczonej jagnięciny.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi stanie 5 kwietnia przed sądem oskarżony o korupcję sądową - zdecydował w sobotę sędzia z Mediolanu. Śledztwo wykazało, że polityk regularnie wypłacał pieniądze uczestniczkom słynnych zabaw u niego, znanych jako bunga bunga.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi został we wtorek poddany operacji na otwartym sercu. Agencja Reutera podała, powołując się na źródła w partii byłego premiera, że operacja się powiodła. Jego osobisty lekarz stanowczo odradza mu powrót do aktywnej polityki.

Były włoski premier Silvio Berlusconi, który od wtorku przebywa w szpitalu San Raffaele w Mediolanie, zostanie w przyszłym tygodniu poddany operacji serca - poinformował jego osobisty lekarz Alberto Zangrillo. 79-letni polityk zasłabł w niedzielę w Rzymie.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi trafił do szpitala w Mediolanie na badania w związku z niewydolnością serca - podały media. Według jego otoczenia 79-letni polityk nie poczuł się źle, a badania były zaplanowane.