Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
"Rosja będzie musiała być izolowana i pokarana. Zarówno w kontekście politycznym jak i sankcyjnym"
"Rosja będzie musiała być izolowana i pokarana. Zarówno w kontekście politycznym jak i sankcyjnym"
Facebook/Wołodymyr Zełenski
Facebook/Wołodymyr Zełenski"Rosja będzie musiała być izolowana i pokarana. Zarówno w kontekście politycznym jak i sankcyjnym"

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 290. dzień. Rząd Australii zdecydował o nałożeniu ukierunkowanych sankcji, na osoby i podmioty w Iranie i Rosji uznając, że są one zaangażowane w "rażące naruszenia praw człowieka i nadużycia" - poinformowała minister spraw zagranicznych Penny Wong, którą cytuje agencja Bloomberg. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń z Ukrainy.

> Sytuacja w kluczowych miejscach w Donbasie: w Bachmucie, Sołedarze, Marjince, Kreminnej pozostaje bardzo trudna; na tych terenach nie ma miejsca, które zostałoby oszczędzone przez pociski i pożary; Bachmut został praktycznie zrównali z ziemią - poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

> Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przyznał, że obawia się rozszerzenia wojny w Ukrainie i przemiany jej w "pełną wojnę między NATO a Rosją". - Ale jestem przekonany, że tego unikniemy. Pracujemy każdego dnia, by jej zapobiec - zapewnił.

> Parlament Bułgarii ratyfikował porozumienie o wysłaniu pomocy wojskowej Ukrainie. Lista ze sprzętem, który ma tam trafić jest utajniona. Wiadomo jedynie, że znajduje się na niej broń strzelecka i amunicja.

> Prezydent USA Joe Biden wydał zgodę na przekazanie Ukrainie wartego 275 milionów dolarów pakietu pomocy militarnej. W tej kolejnej partii amerykańskiej pomocy znajdą się między innymi systemy wzmacniające obronę powietrzną oraz do walki z dronami, a także amunicja.

> Władze Białorusi przekazały, że zgodzą się, bez żadnych wstępnych warunków, na tranzyt przez jej terytorium przeznaczonego na eksport ukraińskiego zboża do portów na Litwie - powiadomił rzecznik ONZ Stephane Dujarric.

> Rząd Australii zdecydował o nałożeniu ukierunkowanych sankcji, na osoby i podmioty w Iranie i Rosji uznając, że są one zaangażowane w "rażące naruszenia praw człowieka i nadużycia" - poinformowała minister spraw zagranicznych Penny Wong, którą cytuje agencja Bloomberg.

> Luksusowy jacht białorusko-rosyjskiego oligarchy Dmitrija Mazepina "w tajemniczy sposób" zniknął z portu na Sardynii. Jak ustaliły włoskie służby, mimo "zamrożenia" popłynął stamtąd do Tunezji, po czym ślad po nim zaginął.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości