Igrzyska Olimpijskie w Soczi

27 stycznia 2014

Dwa sztandarowe projekty Putina w 2014 r. za ponad 160 mld dolarów

Każdy Rosjanin, od dziecka po dorosłego mężczyznę, zapłacił 12 tys. dolarów za geopolityczne ambicje prezydenta. Z nieoficjalnych obliczeń wynika, że Władimir Putin na dwa wielkie projekty 2014 roku, igrzyska olimpijskie w Soczi i inwazję na Ukrainę, wydał ponad 160 mld dolarów.

"Nie ma czasu na świętowanie. Świętować będą po igrzyskach"

- To nie jest tak, że po tym pierwszym mistrzostwie olimpijskim kończą się igrzyska. Przed nimi kolejne starty. Nie ma czasu na świętowanie. Świętować będą po igrzyskach - mówiła w "Faktach po Faktach" o zwycięstwach Polaków w Soczi Otylia Jędrzejczak. A Robert Korzeniowski dodał: - Trzeba zachować głód odniesienia tego ostatecznego sukcesu.

Bródka przeprosił Holendra. "Powinien troszkę wyluzować"

- Holender nie był chętny do rozmowy, ale wiem, co czuje, bo u niego presja wyniku była wielka. Po prostu przeprosiłem go na podium, choć byłbym zadowolony, gdyby polskie panczeny jeszcze nie raz popsuły holenderskie święto - powiedział w rozmowie z TVN24 mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, Zbigniew Bródka. Najlepszy na dystansie 1500 m łyżwiarz mówił też jednak o tym, że przygotowania do igrzysk poza Polską, do jakich był zmuszony, doprowadziły go "do granicy".

Putin w Soczi przy winie przełamuje lody z Amerykanami

Prezydent Władimir Putin, który od otwarcia igrzysk w Soczi spędza tam prawie cały swój czas, w piątek odwiedził dość nieoczekiwanie amerykańską ekipę olimpijską. Był wyraźnie rozluźniony i rozmawiał ze sportowcami m.in. o swojej ulubionej zimowej dyscyplinie sportu jaką jest hokej. A to ze względu na zbliżający się mecz Rosja-USA, który zawsze wzbudza wielkie emocje.

Bjoergen za wcześnie "wieszała medale"? "Takie rzeczy się mszczą"

- Widziałem wielu sportowców, którzy wieszali sobie medale przed zawodami - powiedział w "Kropce nad i" Robert Śmigielski, ortopeda i były lekarz polskich olimpijczyków, komentując rywalizację Justyny Kowalczyk i Marit Bjoergen. Przypomniał, że Bjoergen mówiła, iż chce ich zdobyć na igrzyskach sześć, a "takie rzeczy się mszczą". Tymczasem Kowalczyk zdobyła złoto, bo chciała tylko pobiec najlepiej, jak umiała.

Leszek Miller gotowy na Soczi. Bojkotowi mówi nie

- Mam nadzieję, że trafię na jakieś emocjonujące zawody. Jutro biegnie pani Kowalczyk, więc może będzie kolejny medal, być może złoty - powiedział szef SLD Leszek Miller, który poleciał dzisiaj rano do Soczi kibicować naszym olimpijczykom. Furorę zrobił jednak strój, w jakim pojawił się na lotnisku. Uwagę dziennikarzy i internautów przykuł pompon zdobiący jego czapkę oraz czerwony plecak.

Trzy lata więzienia za krytykę przygotowań do Soczi

Sąd w Krasnodarze podtrzymał w środę w postępowaniu apelacyjnym zamianę wyroku trzech lat więzienia w zawieszeniu na karę bezwzględnego więzienia dla rosyjskiego ekologa monitorującego zagrożenia dla środowiska podczas przygotowań do zimowych igrzysk w Soczi.

Modlą się o śmierć uczestników "szatańskich igrzysk" w Soczi

Islamscy fundamentaliści z Kaukazu modlą się o "trzęsienie ziemi, które pochłonie Soczi" i uczestników "szatańskich igrzysk". Walczący o tzw. Emirat Kaukazu islamiści umieścili na swojej stronie internetowej apel o tej treści zachęcający wszystkich "nienawidzących Rosji" o modlitwę w tej intencji.

Pięć minut Stocha się nie skończyło. "On jest w takim gazie"

Najpierw zrobił furorę wymalowaną szachownicą na kasku, teraz wynikiem. Kamil Stoch jest pierwszym złotym medalistą na igrzyskach w Soczi. 26-letni skoczek po fenomenalnym występie otworzył sobie drzwi i do sławy, i do historii. Nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. Przed nim dwa konkursy i nadzieja na ponowne znokautowanie rywali.

Chciał uprowadzić samolot i lecieć do Soczi. Turcy poderwali F-16

Pasażerski samolot tureckich linii lotniczych Pegasus lądował w Istambule po tym, jak jeden z pasażerów oświadczył, że na pokładzie znajduje się bomba i domagał się skierowania maszyny na Soczi, gdzie w piątek rozpoczęły się zimowe igrzyska. Turcy poderwali myśliwiec F-16.

"Igrzyska w Soczi stoją w sprzeczności z olimpijskimi ideałami"

Według dziennikarzy "New York Times" świętowanie igrzysk zafałszowuje realia putinowskiej Rosji. "Zimowe igrzyska w Soczi stoją w rażącej sprzeczności z olimpijskimi ideałami i fundamentalnymi prawami człowieka" - piszą kilkanaście godzin przed ceremonią otwarcia igrzysk i apelują, by reagować właśnie teraz, kiedy Putin jest w centrum uwagi.