Ktoś zniszczył namiot punktu wymazów. "Nie jesteśmy w stanie przeprowadzać badań"

Autor:
FC
Źródło:
Kontakt24, TVN24.pl
Słubice, ul. Kupiecka: ktoś zniszczył namiot punktu wymazów
Słubice, ul. Kupiecka: ktoś zniszczył namiot punktu wymazówKontakt24
wideo 2/6
Kontakt24Słubice, ul. Kupiecka: Ktoś zniszczył namiot punktu wymazów

W Słubicach (woj. lubuskie) ktoś w nocy pociął namiot punktu pobierania wymazów na obecność koronawirusa. Właściciel szacuje straty na prawie siedem tysięcy złotych. Policja szuka sprawców. Punkt musiał wstrzymać pracę.

Do zdarzenia doszło w nocy. Ktoś pociął prawdopodobnie nożem namiot należący do punktu pobierania wymazów na obecność koronawirusa w Słubicach na ulicy Kupieckiej.

Namiot postawiono w sobotę

O sprawie poinformował Kontakt 24 pan Łukasz, właściciel punktu. O zniszczeniu namiotu dowiedział się przed godziną 8 od swoich pracowników. - Działamy od czterech tygodni, a wczoraj postawiliśmy nowy namiot. Kosztował 6800 złotych, dziś w nocy go zniszczono. Pocięto też bannery - mówi.

Zniszczono też baneryKontakt24

Na miejsce została wezwana policja. - Policjanci przyjęli nad ranem zawiadomienie o tej sprawie. Sprawcy pocięli namiot, w którym odbywały się kontrole i testy oraz banery reklamowe. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego zdarzenia - mówi Magdalena Jankowska ze słubickiej policji.

Policjanci sprawdzają m.in. zapisy kamer monitoringu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Z punktu najczęściej korzystały osoby, które chciały wyjechać za granicę. - Teraz nie jesteśmy w stanie przeprowadzać badań - mówi pan Łukasz.

Na razie nie wiadomo, kiedy punkt będzie mógł wznowić działalność.

Autor:FC

Źródło: Kontakt24, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości