Policja potwierdza: wpłynęło zgłoszenie kradzieży głowy Freddiego Mercury'ego

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/i
Źródło:
TVN24 Szczecin
Głowa podobizny piosenkarza zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościachikamien.pl
wideo 2/6
ikamien.plGłowa podobizny piosenkarza zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach

Z muzeum figur woskowych w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie) ktoś ukradł część figury Freddiego Mercury'ego, a konkretnie jego głowę. Teraz szuka jej policja i właściciele placówki.

Jak potwierdziła nam starszy sierżant Aleksandra Berenda z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, dziś rano do komisariatu w Międzyzdrojach wpłynęło zgłoszenie kradzieży głowy Freddiego Mercury'ego. – Prowadzimy w tej sprawie czynności – informuje policjantka.

Chodzi o misternie wykonaną podobiznę artysty, która była częścią wystawy w Gabinecie Figur Woskowych w nadmorskim kurorcie. W ostatnich dniach był on otwarty.

Głowa piosenkarza zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościachikamien.pl

Fan, złodziej czy żartowniś?

Nie wiadomo, dlaczego sprawca zdecydował się na zabranie głowy właśnie Mercury'ego – w muzeum są również woskowe podobizny wielu innych znanych i lubianych osób. Nie wiadomo także, kiedy dokładnie zniknęła głowa – mogło to być wczoraj lub przedwczoraj. Zniknięcie zauważono dopiero w czwartek późnym wieczorem. Na szczęście na miejscu jest monitoring, który przeglądają właśnie policjanci wraz z pracownikami muzeum.

Jak przekazała nam Katarzyna Gołos-Wróbel, właścicielka Gabinetu Figur Woskowych, za wykonanie podobizny muzyka w 2010 roku zapłaciła 2 tysiące euro. Teraz kosztuje znacznie więcej. – Wielu fanów artysty odwiedzało nasze muzeum – twierdzi pani Katarzyna i apeluje, by ktokolwiek, kto ma informacje na temat zguby, zgłosił się do nich lub na policję.

Tak wyglądał "Freddy" zanim zabrano mu głowęGaleria Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Autor:eŁKa/i

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: ikamien.pl