Siedem godzin szukali 11-latki. Dziewczynka pojechała z Wieliczki do Kwidzyna

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Kwidzyn (woj. pomorskie)
Kwidzyn (woj. pomorskie)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Kwidzynie

Mama 11-letniej Kateryny zgłosiła na policji zaginięcie córki. Kilkudziesięciu policjantów przeczesało Kraków oraz Wieliczkę, gdzie mieszka dziewczynka. Okazało się, że 11-latka wybrała się w podróż na drugi koniec Polski, do oddalonego o 475 kilometrów Kwidzyna (woj. pomorskie).

Mama Kateryny skontaktowała się z policją w środę około godziny 18:30. Kobieta dwie godziny wcześniej wróciła do domu z pracy i nie zastała córki. Początkowo szukała jej przy pomocy najbliższych, bezskutecznie.

- Natychmiast rozpoczęto poszukiwania dziecka, w które zaangażowano funkcjonariuszy całej jednostki Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Ponieważ pojawiły się informacje, że 11-latka może przebywać w Krakowie, w poszukiwania włączyli się także funkcjonariusze z komisariatów w Krakowie oraz policjanci Oddziału Prewencji Policji – tłumaczył Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Poszukiwania

Policjanci przeszukali krakowskie Stare Miasto, dworzec, galerie handlowe i otaczające Rynek Planty.

- Około godziny 1, po uzyskaniu informacji, że zaginiona może przebywać w Kwidzynie, natychmiast skontaktowano się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, a miejscowy patrol odnalazł dziewczynkę całą i zdrową – przekazał Gleń. I dodał: - Dziecko do czasu przekazania prawnemu opiekunowi zostało umieszczone w miejscowym domu dziecka. 

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości