Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
Ruch udało się przywrócić przed godz. 14 - poinformował oficer dyżurny śląskiej drogówki. - Choć rury z drogi udało się usunąć już wcześniej, konieczna była jeszcze naprawa nawierzchni - wyjaśnił.
Z nieznanych na razie przyczyn jadący z Czeladzi tir na granicy Zabrza i Rudy Śląskiej uderzył w barierki rozdzielające jezdnie. Jego ładunek rozsypał się na pasie w kierunku Katowic. Kierowca trafił do szpitala na obserwację.
Do usunięcia rozsypanego ładunku i tira konieczny był specjalistyczny dźwig i laweta. - Na szczęście rozsypujący się ładunek nie uderzył w żaden samochód, bo mogłoby dojść do tragedii - powiedział nadkomisarz Piotr Palion z policji w Rudzie Śląskiej.
Źródło: PAP, TVN24