TVN24 | Polska

Maciej Wąsik pytany o sytuację na granicy z Białorusią: czuję pewien dyskomfort, kiedy tak nade mną stoicie

TVN24 | Polska

Autor:
ads/akb
Źródło:
TVN24
Wąsik do dziennikarzy: czuję pewien dyskomfort, kiedy tak nade mną stoicie
Wąsik do dziennikarzy: czuję pewien dyskomfort, kiedy tak nade mną stoicieTVN24
wideo 2/28
TVN24Wąsik do dziennikarzy: czuję pewien dyskomfort, kiedy tak nade mną stoicie

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik nie chciał odpowiedzieć dziennikarzom na pytania dotyczące sytuacji na granicy. Reporterzy sprawiali mu "dyskomfort" przed rozpoczęciem posiedzenia sejmowej komisji.

Przy granicy Polski z Białorusią trwa kryzys migracyjny. Na pasie przygranicznym obowiązuje stan wyjątkowy, nie mają tam wstępu między innymi dziennikarze i aktywiści organizacji pozarządowych.

Wicepremier do spraw bezpieczeństwa i prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w zeszłym tygodniu, że na granicy polsko-białoruskiej powstanie "bardzo poważna zapora", którą "naprawdę bardzo trudno będzie sforsować". Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał, że "powstaje ustawa, która będzie podstawą do zbudowania stałej zapory inżynieryjnej, a więc ogrodzenia granicy".

Wąsik do dziennikarzy: czuję pewien dyskomfort, kiedy tak nade mną stoicie

O plany budowy muru na granicy dziennikarze pytali we wtorek w Sejmie wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika, który brał udział w posiedzeniu komisji. - Czuję pewien dyskomfort, kiedy tak nade mną stoicie - zwrócił się do reporterów.

Pytany między innymi o push back migrantów z Michałowa i o sytuację na granicy, odparł: - Proszę wysłać pytania do ministerstwa, zawsze odpowiadamy na pytania, mamy do tego cały departament.

Piekarska: to nie wyłącza przepisów dotyczących ludzi uciekających przed prześladowaniem

Posłanka Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej podkreśliła, że "nikt nie mówi, żeby nie chronić granicy", ale "nawet ta ustawa dotycząca muru nie wyłącza stosowania przepisów dotyczących ludzi, którzy uciekają przed prześladowaniem".

Rzeczniczka Straży Granicznej o planach budowy zapory

Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska przekazała w rozmowie z reporterem TVN24, że "trwają jeszcze rozmowy, jak ta zapora ma wyglądać, by była jak najbardziej skuteczna". - Analizujemy takie zapory, które powstały w innych częściach Europy i świata - powiedziała.

- Na pewno będzie miała kilka metrów wysokości. Będzie miała czujniki perymetryczne, kamery. Postaramy się tak ją zabezpieczyć, by uniemożliwić podkop - podkreśliła.

Autor:ads/akb

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości