"Istotna zmiana" w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Polska

Aktualizacja:
Nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Zmiany w Ministerstwie Spraw Zagranicznychtvn24
wideo 2/35

Szefem resortu spraw zagranicznych nadal będzie Jacek Czaputowicz, ale tak zwany pion europejski z Konradem Szymańskim zostanie przeniesiony do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Premier ogłosił skład >

Jak mówił premier, Ministerstwo Spraw Zagranicznych obejmie Jacek Czaputowicz, "przy czym tutaj nastąpi istotna zmiana". - W niektórych ministerstwach te zmiany nastąpią również, ale one będą na tyle nieduże, żeby można było powiedzieć o nich w stosownym czasie, w późniejszych dniach. W tym przypadku ta zmiana jest duża. Otóż cały pion europejski, tak to można ogólnie nazwać, będzie częścią KPRM-u. Poprosiłem pana ministra [Konrada - red.] Szymańskiego, żeby kontynuował swoją dzisiejszą misję - powiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że bardzo blisko współpracował z Szymańskim przy wszelkich "eskapadach europejskich" na Radzie Europejskiej. - Tam są trudne, żmudne negocjacje dotyczące przekładania legislacji europejskiej na realną gospodarkę, na polską gospodarkę i wpływu tych unijnych regulacji - tłumaczył premier.

Wyjaśnił, że taka działalność jest odrębna od szeroko rozumianej dyplomacji, która leży w kompetencjach Ministerstwa Spraw Zagranicznych. - Stąd ta istotna zmiana, którą zaproponowałem - dodał.

Autor: kb//mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: