"Dziękujemy powstańcom, że nas ukształtowali"

Aktualizacja:
Godzina "W" w całej Polsce
Godzina "W" w całej Polsce
TVN24/ fot. PAP
Godzina "W" w całej PolsceTVN24/ fot. PAP

O 17 rozległy się syreny, stanęły samochody. Cała Polska uczciła rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w stolicy przez piątek i sobotę będą odbywały się imprezy upamiętniające wydarzenie sprzed 64 lat.

Na warszawskich Powązkach, pod powstańczym pomnikiem, modlitwę za poległych odmówił kapelan środowisk Armii Krajowej ks. Henryk Kietliński: - Na głos syren zatrzymała się Warszawa. Stanęła cała Polska. No, prawie cała - mówił. A powstańców wspominał: - Oni rozpalili ogień wolności. Jesteśmy odpowiedzialni za podtrzymanie tego ognia w naszych sercach.

Uroczystości w stolicy

W czasie części obchodów 64. rocznicy wybuchu powstania, która odbywała się pod Pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego i Armii Krajowej, pod Sejmem, przemawiał m.in. marszałek Bronisław Komorowski: - Dziękuję powstańcom, którzy tak wspaniale nas ukształtowali, nauczyli nas, że są powinności pokoleń, niezależne od koniunktury - mówił. Czesław Cywiński, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przypominał: - Gdy w całej Europie powstawały rządy kolaboracyjne, Polska, jako jeden jedyny kraj nie zgodziła się na to.

64. rocznica Powstania Warszawskiego
64. rocznica Powstania WarszawskiegoTVN24

Wcześniej, przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się uroczysta zmiana wart. Wieńce pod pomnikiem złożyli m.in. prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, przedstawiciele weteranów z gen. Zbigniewem Ścibor-Rylskim na czele, a także marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak, minister obrony Bogdan Klich i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Marszałek Komorowski o Powstaniu Warszawskim
Marszałek Komorowski o Powstaniu WarszawskimTVN24

Prezydent: Czasem trzeba walczyć

- To była niezwykle bohatersko stoczona bitwa - mówił z kolei o Powstaniu Warszawskim prezydent Lech Kaczyński w piątkowym wywiadzie dla TVP Info. - Niezwykle zaciekła i prowadzona na początku przez właściwie nieuzbrojoną armię - ocenił. Zdaniem prezydenta decyzja o rozpoczęciu tej bohaterskiej bitwy była decyzją "tragiczną", ale "konieczną". - W życiu czasami trzeba walczyć... - mówił prezydent.

Ogień pamięci

Wieczorem na Kopcu Powstania Warszawskiego zapłonął ogień przyniesiony na warszawski Czerniaków z Grobu Nieznanego Żołnierza przez "sztafetę pokoleń". Ogień będzie płonął przez 63 dni - tyle, ile trwały walki na ulicach Warszawy. W "sztafecie pokoleń" - jak co roku - uczestniczyli przedstawiciele wojska, kombatanci, strażnicy miejscy oraz harcerze.

- Ten płomień na szczycie oświetlać będzie Warszawę przez 63 dni, przypominając uczucia, radości i tragedii, zwycięstwa i klęski aż do dramatu kapitulacji - mówiła podczas uroczystości prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Podkreśliła także, że kopiec Powstania jest cmentarzem Warszawy, który powstał z gruzów poległego i bestialsko zamordowanego miasta.

Piosenki już nie zakazane

Żyjący uczestnicy Powstania Warszawskiego oraz mieszkańcy stolicy wzięli udział we wspólnym śpiewaniu piosenek powstańczych, które odbyło się w piątek na stołecznym pl. Piłsudskiego.

Warszawiacy śpiewali powstańcze piosenki (TVN24)
Warszawiacy śpiewali powstańcze piosenki (TVN24)

"Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki" to kontynuacja akcji z ubiegłego roku, kiedy również na pl. Piłsudskiego odbył się happening muzyczny, podczas którego warszawiacy, wspólnie z powstańcami, śpiewali przedwojenne i powstańcze piosenki.

W piątek na pl. Piłsudskiego przybyło ok. tysiąca osób. Zebrani, wspomagani muzycznie przez zespół folkowy Swoją drogą, zaśpiewali m.in. "Warszawiankę", "Szturmówkę", "Hej chłopcy, bagnet na broń", "Marsz Mokotowa" i "Sanitariuszkę Małgorzatkę".

Teksty piosenek były wyświetlane na telebimie oraz rozdawane w formie śpiewnika.

Zgrzyt w czasie obchodów

Nie obyło się jednak bez zgrzytów i nieporozumień. Niektórzy kombatanci poczuli się urażeni słowami Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, który komentując w Polskim Radiu rocznicę powstania powiedział m.in., że "nie da się żyć bez legend, bez mitów", ale warto pozwolić sobie czasem na refleksję, że "powstanie było klęską".

kpt Eustachy Suchecki o wypowiedzi Komorowskiego w Polskim Radiu (TVN24)
kpt Eustachy Suchecki o wypowiedzi Komorowskiego w Polskim Radiu (TVN24)

- Zachował się niewłaściwie - mówił w TVN24 kpt Eustachy Suchecki. Byli też tacy powstańcy, którzy mówili, że nie ma znaczenia jak się dziś ocenia powstanie, ważne że mamy wolną Polskę.

Obrażeni też posłowie PiS

Na Plac Piłsudskiego, mimo upalnej pogody, przybyły setki Warszawiaków. Przybyli tez posłowie klubu parlamentarnego PiS, mimo że - jak poinformowali media - nie otrzymali zaproszenia ze stołecznego Ratusza. Zaproszenia - jak powiedział szef klubu Przemysław Gosiewski - posłowie otrzymali jedynie od prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Klub parlamentarny PiS nie otrzymał żadnego zaproszenia od prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - poinformował jego szef Przemysław Gosiewski. Ratusz twierdzi, że zaproszenia zostały wysłane dwa tygodnie temu.

Powstanie na Mokotowie

Uroczystości trwały też pod Pomnikiem "Mokotów Walczy 1944" w Parku im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Uczestniczyło w nich kilkaset osób - m.in. powstańcy, kombatanci oraz przedstawiciele władz, m.in. wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, przedstawiciele stolicy i dzielnicy z burmistrzem Mokotowa Janem Rasińskim.

Uroczystości na Mokotowie (TVN24)
Uroczystości na Mokotowie (TVN24)TVN24

- Młodzi to kontynuatorzy naszych ideałów i etosu Powstania Warszawskiego - mówił tam przedstawiciel Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniew Ścibor-Rylski. - Powstanie Warszawskie to była walka o godną Polskę wśród narodów Europy i świata, o tym wszyscy musimy pamiętać - dodał.

... i w Krakowie

Na krakowskim Rynku Głównym, w ramach obchodów rocznicy powstania, półgąsienicowy transporter opancerzony SdKfz 251, ozdobiony polskimi flagami i symbolami powstańczymi. Maszyna obsadzona jest przez oddział powstańców, w rolę których wcielili się członkowie jednej z grup rekonstrukcyjnych.

Także tu jednak nie obyło się bez kontrowersji. Miasto zorganizowało inną imprezę, też na Rynku Głównym, trzydzieści metrów od obchodów powstańczego zrywu.

Kraków też świętuej obchody Powstania Warszawskiego (TVN24)
Kraków też świętuej obchody Powstania Warszawskiego (TVN24)TVN24

Organizatorzy wydarzenia - projektu "Ukraina - Polska. Dwaj sąsiedzi" - zapewniają jednak, że nie będą zakłócać uroczystości rocznicowych.

- Jednym z warunków przeprowadzenia tych obchodów było to, że w Rynku nie będzie innych imprez rozrywkowych, które mogłyby zagłuszyć uroczystości Powstania Warszawskiego - mówił TVN24 Wojciech Ogniewski z Krakowskiej Grupy Historycznej "Niepodległość".

Sobota z Powstaniem

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego nie kończą się w piątek. Na sobotę zaplanowano m.in. piknik rodzinny "Zawiszacy i Poczta Harcerska", rajd rowerowy "Masa na Powstanie" oraz projekt literacko-teatralny "Odczytać Powstanie"

Piknik rodzinny "Zawiszacy i Poczta Harcerska" odbędzie się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Po południu spod Muzeum Powstania Warszawskiego wyruszy rajd rowerowy szlakiem powstańczych barykad "Masa na Powstanie".

Na sobotni wieczór Muzeum zaplanowało widowisko literackie "Dwunastu gniewnych" w reż. Piotra Ratajczaka na podstawie poezji Jerzego Stefana Stawińskiego oraz spektakl multimedialny w reż. Pawła Passiniego "Hamlet '44", będący "próbą odczytania szekspirowskiego "być albo nie być" w kontekście narracji o współczesnej i powstańczej stolicy".

Również w sobotę na w specjalnym koncercie "Muzyka Polska" na Rynku Starego Miasta zagrają polscy muzycy jazzowi: Trio Andrzeja Jagodzińskiego, Lora Szafran i Strings Quartet.

To już 64 lata

1 sierpnia 1944 roku, na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora", w Warszawie wybuchło powstanie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące.

Wieczorem tradycyjnie już na Kopcu Powstania Warszawskiego przy ulicy Bartyckiej zapłonie Ogień Pamięci, który nie zgaśnie przez kolejne 63 dni. Natomiast w sobotę 2 sierpnia, w rocznicę pierwszego zbiorowego mordu na mieszkańcach Mokotowa, w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli odbędzie się uroczysty koncert. Wystąpią artyści z Filharmonii im. Romualda Traugutta oraz Zespół Instrumentalny Concerto Avenna pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/ fot. PAP

Pozostałe wiadomości

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Samolot marynarki wojennej USA został trafiony nad Morzem Czerwonym najprawdopodobniej w wyniku "bratobójczego ognia". Zmusiło to dwóch pilotów do katapultowania się - poinformowała agencja Associated Press.

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

"Bratobójczy ogień". Amerykański myśliwiec ostrzelany nad Morzem Czerwonym

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wpuściła do domu mężczyznę, podającego się za pracownika wodociągów. Straciła kilkanaście tysięcy złotych i biżuterię. Policja przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli administracji. Podpowiada też, co zrobić, by nie paść ich ofiarą.

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Wpuściła do domu "pracownika wodociągów", straciła kilkanaście tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

W sobotnim losowaniu Lotto żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać dwanaście milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 21 grudnia 2024 roku.

Wielka kumulacja w Lotto

Wielka kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

22 grudnia przypada ostatnia w tym roku niedziela handlowa. Na podpis prezydenta czeka ustawa zakładająca wolne od pracy 24 grudnia oraz trzy niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia.

Dziś jest niedziela handlowa

Dziś jest niedziela handlowa

Źródło:
PAP

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl