Konrad Piasecki odpowiadał na pytania internautów
- Źródło:
- tvn24.pl
Dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki odpowiadał na pytania zadawane przez internautów na Facebooku w cyklu "Ty pytasz, TVN24 odpowiada". W tvn24.pl prowadziliśmy relację ze spotkania.
Cykl "Ty pytasz, TVN24 odpowiada" powstał z okazji 20-lecia TVN24. Na facebookowej stronie TVN24 można zadać pytanie gwiazdom telewizji. W czasie trzeciego spotkania na pytania i komentarze odpowiadał dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, prowadzący w TVN24 "Rozmowę Piaseckiego" i "Kawę na ławę" oraz autorski cykl w TVN24 GO "Perspektywa Piaseckiego".
W cyklu wystąpili dotąd dziennikarz "Faktów" TVN i TVN24 Piotr Kraśko oraz dziennikarz TVN24 Andrzej Morozowski. W następnych spotkaniach pojawią się Anita Werner (22 lipca) oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska (29 lipca), obie związane z "Faktami" TVN i "Faktami po Faktach" TVN24.
Relacja odświeża się automatycznie
- 21:46
Zakończyło się trzecie spotkanie z cyklu "Ty pytasz, TVN24 odpowiada". Dziękujemy za uwagę, spokojnego wieczoru.
- 21:45
Pada ostatnie pytanie - jeśli TVN24 to jest top dla dziennikarza, to, co pan planuje po nim? Piasecki: To bardzo ciekawe pytanie. Mnie zawsze wzrusza, jak czytam, że dziennikarz przechodzi na emeryturę. Może o mnie kiedyś tak napiszą, choć ciężko mi sobie to na razie wyobrazić.
- 21:44
Piasecki: Pewnego rodzaju emocje w studiu telewizyjnym są takie jak w życiu. Też mamy czasem tendencje, żeby się przekrzykiwać. W studiu odnajduje w tym normalność. Oczywiście nie toleruję, gdy staje się to nie do zniesienia.
- 21:43
Piasecki: Po 27 września TVN24 będzie w państwa domach. Nie znikniemy. Śpijcie spokojnie, niezależnie od tego, jak bardzo wadzimy rządzącym, my nie znikniemy i będziemy robić swoją robotę, bo robimy to dla państwa.
- 21:42
Pada pytanie o przekazy dnia. Piasecki: Szczególnie partie rządzące o to dbają. W innych może się to odbywa na trochę innych zasadach. Nie ma w tym nic strasznego, ale czasami jest to nieznośne, gdy ten przekaz dnia zastępuje myślenie u polityka.
- 21:41
Jak powinien zareagować dziennikarz, kiedy jest obrażany przez rozmówcę. Piasecki: Nie powinien odpowiadać tym samym. Ja w takich sytuacjach mówię, że czuję, że rozmówca chce mnie tymi słowami obrazić. Jeśli się pomylę to potrafię się z tego wycofać.
- 21:39
Konrad Piasecki pytany o ulubionego rozmówcę: Ci rozmówcy, którzy wychodzą poza partyjną linię
- 21:38
Piasecki: Ciężko wyłapywać każdą nieprawdę czy nieścisłość, która pada podczas rozmowy na żywo. Mamy Konkret24, świetna idea, oni weryfikują i poddawają krytycznemu osądowi.
- 21:37
Pada pytanie o najciekawszy wywiad. Piasecki: Najbardziej pozostają w głowie wywiady, w których rozmawiam z kimś więcej niż tylko polityka. W wywiadzie mam człowieka, jego dramaty i historie, to ze mną zostaje.
- 21:35
Piasecki o innym ulubionym programie w TVN24: Lubię codzienną "bieżączkę". Przychodzi rano prowadzący, prowadzi poranek, odbywa się codzienna rzeczywistość. Lubię też programy magazynowe, jak chociażby "Czarno na białym". Nie ma programu, którego bym nie lubił.
- 21:34
Pada pytanie o ostatnie polityczne zaskoczenie. Piasecki: Człowiek wykonuje ten zawód trochę właśnie dla takich niespodzianek. Choćby ustawa lex TVN był dla mnie zaskakujący. To nie była przyjemna niespodzianka.
- 21:32
Pojawia się pytanie o podejście do szczepień przeciw COVID-19. Piasecki: Jeśli ktoś nie ma ochoty się szczepić, niech się codziennie testuje. Jeśli nie chce zagrażać innym to jego obowiązkiem powinno być albo pokazywanie testu, albo szczepienia, żebyśmy się z tym cholernym COVID-em rozstali.
- 21:29
Jak długo trwa rozmowa przed wejściem na antenę? Piasecki: Goście przychodzą zazwyczaj 15-20 minut przed programem. Czasami są to rozmowy o życiu i śmierci, czasem o wakacjach, a najczęściej już o polityce, ale w innym tonie niż to, co dzieje się potem na antenie.
- 21:28
Czy goście programów znają wcześniej pytania? Piasecki: Goście mają prawo wiedzieć, o jakiej sferze będzie mowa.
- 21:26
Pada pytanie o szansę na przedwczesne wybory parlamentarne. Piasecki: Bardzo bym się zdziwił. Jarosławowi Kaczyńskiemu rządzi się trudniej, ale wie, że każdy kolejny układ może być jeszcze gorszy.
- 21:24
Czy w dzisiejszych czasach warto być dziennikarzem? Piasecki: W każdych czasach warto. Dziennikarz to jest ktoś, kto obserwuje rzeczywistość, uczestniczy w niej.
- 21:23
Piasecki: Ja lubię ważyć rację, dzielić włos na czworo. Mam poczucie, że w polityce bym się nie odnalazł.
- 21:22
Piasecki o ulubionej książce historycznej: Wacław Zbyszewski napisał taką książkę "Gawędy o ludziach i czasach przedwojennych".
- 21:19
Piasecki: Mam poczucie, że kobiety ciężej zaprosić do programów.
- 21:19
Piasecki: Kobiet w polskiej polityce nie jest za wiele. Jak przyjrzycie się pozycji kobiet w partiach, właściwie na palcach jednej ręki można policzyć kobiety, które mają stanowiska nawet w tych najbardziej progresywnych partiach. Mamy jedną kobietę w rządzie, jedna kobieta jest wiceprzewodniczącą partii rządzącej.
- 21:17
Piasecki: Wstaję o godzinie 5:34. O tej godzinie mam nastawiony budzik.
- 21:17
Jak długo przygotowuje się pan do programu? Piasecki: Czytam, oglądam, śledzę profile społecznościowe, gazety, portale. Cały czas jestem w rzeczywistości biegnącej i zmieniającej się w każdej minucie.
- 21:15
Czy pamięta pan, co robił w sierpniu 2001, gdy startowała stacja TVN24? Piasecki: Byłem przekonany, że TVN24 musi być sukcesem.
- 21:13
Pada pytanie o ustawę anty-TVN. Piasecki: Ona pojawiła się w trybie, który nawet jej twórcom utrudnia wprowadzenie jej w życie. Jestem przekonany, że TVN i TVN24 pozostaną w państwa domach.
- 21:12
Piasecki: Za moich początków radio było intymne. Teraz, gdy pojawiły się transmisje rozmów radiowych, ta różnica z telewizją zanika.
- 21:11
Konrad Piasecki był też dziennikarzem radiowym. Pada pytanie o porównanie pracy w radiu i telewizji. Piasecki: Praca radiowa składała się z wielu odsłon. W telewizji głównie przeprowadzam rozmowy.
- 21:10
Pada pytanie o bieganie. Piasecki: Kiedyś biegałem maratony, przebiegałem wtedy po 50-60 kilometrów tygodniowo. Teraz biegam w wersji light. Teraz przebiegam około 20 kilometrów tygodniowo. Podczas biegu myślę o pracy.
- 21:08
Piasecki: Dziennikarz musi być niezależny. Niezależność dziennikarska jest wpisana w ten zawód.
- 21:07
Pada wspomnienie programu "Piaskiem po oczach". Piasecki: wspominam ten program z wielkim sentymentem, miałem go przyjemność prowadzić przez 11 lat.
- 21:06
Z którym politykiem poszedłby pan konie kraść? Piasecki: z takimi, którzy są w stanie być szczerzy i miałbym przekonanie, że kiedy ukradłbym te konie, nie wsypaliby mnie na pierwszym zakręcie.
- 21:05
Piasecki o trudnych rozmowach: Czasami mam poczucie, że walę głową w mur, a ten mur się nie rusza.
- 21:03
Piasecki na pytanie o rozmówcę marzeń: Jako historyk bardzo chętnie porozmawiałbym z Józefem Piłsudskim.
- 21:03
Piasecki: Najtrudniejsze chwile w tym zawodzie to takie, kiedy za drzwiami studia dzieją się rzeczy, które mnie przygniatają. Tak przeżyłem chorobę rodziców czy śmierć mamy.
- 21:02
Piasecki: Było oczywiście dużo rozmów emocjonalnych. Padały ciosy między mną a rozmówcą, było ich co niemiara.
- 21:01
Pada pytanie o najpiękniejsze chwile w pracy dziennikarza. Piasecki: to jest praca, która składa się z sytuacji trudnych i pięknych.
- 21:00
Zaczyna się spotkanie z dziennikarzem TVN24.
- 20:58
Dobry wieczór! Za kilka minut rozpocznie się trzecie spotkanie z cyklu "Ty pytasz, TVN24 odpowiada". Na pytania internautów będzie odpowiadał Konrad Piasecki. Zapraszamy!
Autorka/Autor:pp\mtom
Źródło: tvn24.pl
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.
To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze
Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"
Jens Stoltenberg, były szef NATO, ostrzegł, że cła zapowiadane przez Donalda Trumpa i wojna handlowa mogą doprowadzić do powtórki z Wielkiego Kryzysu. - Tego typu historyczne porównania przypominają nam, o co toczy się gra i że zmierzamy w kierunku zupełnie nowego porządku świata - stwierdził w wywiadzie dla norweskiego Aftenposten.
Liderka francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen została skazana za sprzeniewierzenie dużych sum pieniędzy. Warszawski sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla Zbigniewa Ziobry. Z kolei na Litwie odnaleziono ciała trzech amerykańskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w wypadku na poligonie w Podbrodziu. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 1 kwietnia.
Wyrok dla Le Pen, decyzja w sprawie Ziobry, ciała żołnierzy odnalezione
46-letni obywatel Ukrainy zostanie deportowany - taka decyzja zapadła po serii niebezpiecznych sytuacji, które inicjował. Według ustaleń poznańskiej policji, mężczyzna zaczepiał przechodniów i nagabywał młode dziewczyny. Został zatrzymany po tym, jak zaatakował pałką teleskopową mężczyznę na ulicy.
Pobił przechodnia, zaczepiał młode dziewczyny. Wróci do swojego kraju
Prezydent USA Donald Trump ocenił, że wykluczenie Marine Le Pen z wyborów przypomina mu jego własne perypetie prawne w USA. Premier Włoch Giorgia Meloni, odnosząc się do wyroku wydanego przez sąd w Paryżu, oświadczyła, że "każdy, kto ma w sercu demokrację nie może się cieszyć".
Trump i Meloni skomentowali wyrok dla Le Pen
Władze Tajwanu poinformowały we wtorek rano o wykryciu 19 chińskich okrętów w ciągu ostatniej doby oraz rozmieszczeniu przez Chiny w pobliżu wyspy lotniskowca Shandong. Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza rozpoczęła w tym dniu zakrojone na szeroką skalę manewry wojskowe wokół Tajwanu z udziałem wszystkich rodzajów wojsk.
"Zbliżamy się". Chińczycy ćwiczą blokadę Tajwanu
Na Litwie odnaleziono ciała trzech amerykańskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w wypadku na poligonie w Podbrodziu. Raimundas Vaiksznora, naczelny dowódca Litewskich Sił Zbrojnych, przekazał, że trwają poszukiwania czwartego wojskowego. - Wykorzystywane są sonary wodne, używany jest dron ze sprzętem skanującym - wskazywał. Wcześniej w poniedziałek z bagna wyciągnięto pancernego herculesa - pojazd, którym żołnierze z USA się poruszali.
Nurkowie szukają czwartego żołnierza. Na miejscu są amerykańscy śledczy
Ulewny deszcz utrzymuje się we wtorek na Cykladach. Wystarczyły niecałe dwie godziny, by na popularnej wśród turystów wyspie Paros ulice zmieniły się w jeziora błota, w których dryfowały auta. Równie błyskawiczne ulewy zaprowadziły chaos na Mykonos. Na wyspach zamknięto szkoły, obowiązuje również zakaz ruchu pojazdów cywilnych.
Grecki kurort pod wodą. Wystarczyły dwie godziny
Poseł mołdawskiego parlamentu Aleksander Niesterowski, skazany na karę więzienia za nielegalne finansowanie partii i korupcję, został przewieziony do niekontrolowanego przez rząd w Kiszyniowie Naddniestrza samochodem należącym do ambasady Rosji - poinformował w poniedziałek szef wywiadu Mołdawii Alexandru Musteata.
Rosyjska ambasada i tajemnicze auto. Tak poseł uciekał z kraju
- Ukraińcy nie są zaskoczeni tym, co robią Stany Zjednoczone, dlatego że Ukraina nigdy nie miała podstaw do głębokiej wiary w stałość uczuć Stanów Zjednoczonych wobec ich kraju - mówił w "Faktach po Faktach" prezes Fundacji imienia Stefana Batorego Edwin Bendyk. Przytoczył również dane, z których wynika, że ochłodzenie między Kijowem i Waszyngtonem przyczyniło się do wzrostu poparcia dla Wołodymyra Zełenskiego w Ukrainie. - Ale stało się jeszcze coś ciekawszego - dodał.
Po tym wydarzeniu Ukraińcy "znowu poczuli powód do mobilizacji"
Przywódczyni francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen oświadczyła w poniedziałek, że sąd wydał "decyzję polityczną", orzekając wobec niej pięcioletni zakaz ubiegania się o funkcje publiczne. - Doszło do naruszenia zasad państwa prawa - oceniła. Zadeklarowała, że nie wycofa się z życia politycznego.
Deklaracja Marine Le Pen po decyzji sądu
Kanadyjskie sklepy rezygnują z zamawiania amerykańskich towarów, na popularności zyskuje jednocześnie akcja "Kupuj kanadyjskie" - informuje Reuters. Ma to związek z wcześniejszymi deklaracjami prezydenta Donalda Trumpa dotyczącymi przyłączenia północnego sąsiada do USA oraz cłami na produkty importowane z Kanady.
- Dla nich kobieta po prostu jest przedmiotem, a nie osobą, która może o sobie decydować - powiedziała w "Faktach po Faktach" Monika Rosa (KO), komentując słowa kandydata Konfederacji na prezydenta Sławomira Mentzena na temat aborcji w przypadku gwałtu. Barbara Oliwiecka (Polska 2050) oceniła, że członkowie Konfederacji "nie mają za grosz empatii, nie mają za grosz solidarności społecznej".
Plan? "Kraj dla zdrowych, silnych, bogatych, młodych mężczyzn"
Władimir Putin podpisał dekret o wiosennym poborze obywateli Rosji do służby wojskowej. Niezależny rosyjski portal Meduza podał, że armię ma zasilić 160 tysięcy poborowych. To największy pobór od wybuchu pełnosalowej wojny w Ukrainie.
Rosja powiększa armię. Największy pobór od lat
19-letni kierowca, który w Chełmie pijany wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie i dachował, usłyszał zarzuty. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 19-latek odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w której zginęło dwóch 18-latków. Łącznie autem, zarejestrowanym na pięć osób, jechało dziesięć - w wieku od 16 do 19 lat.
Dziesięć osób w aucie, dwie nie żyją. 19-latek z zarzutami i w areszcie
Po ponad rocznym blokowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nominacji ambasadorskich, minister Radosław Sikorski nie liczy już na porozumienie, wycofuje nominacje i zaczeka na nowego prezydenta. Kancelaria Prezydenta RP twierdzi, że Andrzej Duda rzekomo lada dzień miał którąś z nominacji podpisać.
Sikorski wycofuje nominacje ambasadorskie. Andrzej Dera: prezydent już miał pierwsze podpisać
- Źródło:
- Fakty po Południu TVN24
Elon Musk przekazał dwojgu wyborców z Wisconsin czeki o wartości miliona dolarów każdy tuż przed wyborami do stanowego Sądu Najwyższego. Wybory te uważane są za wyjątkowo ważne, ponieważ mogą dać w sądzie większość sędziom popieranym przez republikanów. Zdaniem prokuratora generalnego Wisconsin rozdawanie pieniędzy przez Muska jest złamaniem prawa, biznesmen dopiera jednak te zarzuty.
Musk rozdaje czeki na milion dolarów przed wyborami, które śledzą całe USA
Premier Donald Tusk w poniedziałek wziął udział w uroczystości podpisania międzyrządowej umowy ze Stanami Zjednoczonymi na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot. - Dla nas kwestia sojuszy, bezpieczeństwa, współpracy polsko-amerykańskiej, stabilności NATO - to wszystko nie jest abstrakcja, dla nas to są sprawy ważne - mówił w bazie wojskowej w Sochaczewie szef rządu.
Umowa z Amerykanami. "Niech polska lojalność będzie przykładem"
W poniedziałek rano zmarł postrzelony 9-latek z Prusic (woj. dolnośląskie). To kolejna ofiara rodzinnej tragedii. Według ustaleń śledczych, 51-letni funkcjonariusz Służby Więziennej po kłótni z żoną oddał strzały do swojej teściowej, córki oraz syna. Kobieta i dziewczynka zginęły na miejscu, chłopca przewieziono do szpitala.
Rodzinna tragedia w Prusicach. Zmarł dziewięciolatek postrzelony przez ojca
- Niestety, to, że Ukraina zgodziła się na bezwarunkowe zawieszenie broni, nie spotkało się z pozytywną odpowiedzią po drugiej stronie. Uważamy, że powinna być jakaś data, do której negocjujemy z Rosją zawieszenie broni - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu z przedstawicielami Wielkiej Piątki i innych państw, na którym mówiono o rosyjskiej agresji.
Nie chcą "czekać, aż Putin przestanie chcieć zabijać"
- Nie chodzi o to, ile czasu potrzebujemy, ale ile czasu da nam Putin na przygotowanie się. A im szybciej się przygotujemy, tym lepiej - ocenia w rozmowie z BBC inspektor generalny Bundeswehry. Jak zauważa brytyjska stacja, wojna w Ukrainie wywołała zwrot w myśleniu o obronności w Niemczech, który właśnie przyspiesza po zmianie władzy w USA.
BBC: Niemcy zdecydowały szykować się na wojnę
Małżeństwo, które mieszka w pobliżu przyszkolnego orlika w Puławach (Lubelskie), skarżyło się na hałasy. Uzyskało sądowy zakaz korzystania z boiska po lekcjach przez wszystkich, którzy nie są uczniami szkoły. Miasto po tym, jak wybudowało ekrany akustyczne, ponownie pozwoliło na korzystanie z orlika również po lekcjach. Jako że zakaz nie został jednak formalnie uchylony, sąd nałożył na miasto pięć tysięcy złotych grzywny. Prezydent nie zamierza płacić. W poniedziałek, 7 kwietnia, stawi się więc w zakładzie karnym, żeby odbyć pięć dni aresztu. Mają też przyjść popierający go mieszkańcy.
Prezydent idzie do aresztu. Za hałas na szkolnym boisku. "Moja odsiadka to symbol"
Cztery osoby zostały wylegitymowane i pouczone o swoich prawach - informuje policja w Sanoku pytana o interwencję podczas spotkania wyborczego Karola Nawrockiego. W jego trakcie doszło do szarpaniny po tym, jak jeden z uczestników wydarzenia pokazał baner z napisem: "ps. Batyr kandydat wszystkich bandytów".
Audyty i kontrole wykazały, że działania zarządcze prowadzone od stycznia 2016 do lutego 2024 roku miały wygenerować miliardowe straty - poinformował w poniedziałek Orlen. Koncern przekazał, że w związku z tym skierowano kolejne zawiadomienia do prokuratury.
W amerykańskim i europejskim modelu widać dwie fale zimna, które mają nawiedzić Polskę w pierwszej połowie kwietnia. O tym, jak mocne i długie będzie ochłodzenie, pisze synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.