TVN24 | Katowice

Tragiczny wypadek na obwodnicy. Czołowe zderzenie z ciężarówką, nie żyje kierowca samochodu osobowego

TVN24 | Katowice

Autor:
rzw
Źródło:
tvn24.pl
Tragiczny wypadek na obwodnicy Krzepic (wideo bez dźwięku)
Tragiczny wypadek na obwodnicy Krzepic (wideo bez dźwięku)Śląska policja
wideo 2/6
Śląska policjaTragiczny wypadek na obwodnicy Krzepic (wideo bez dźwięku)

Kierowca samochodu osobowego z nieustalonych jeszcze przyczyn przejechał przez oś jezdni i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym z naczepą. 53-latek zginął. Kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy, ale pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. W wypadku uczestniczyło jeszcze jedno auto osobowe, kierująca nim kobieta nie odniosła obrażeń. Do tragicznego zdarzenia doszło na obwodnicy Krzepic (województwo śląskie).

W czwartek, 30 czerwca około 15.45 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Krzepice. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy ustalili, że kierujący osobowym seatem toledo, jadąc w kierunku Wielunia, z niewyjaśnionej dotąd przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym renault z naczepą.

Tragiczny wypadek na obwodnicy KrzepicŚląska policja

Śmierć jednego z kierowców

53-letni kierowca seata - mieszkaniec powiatu oleskiego - w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć.

Ciągnikiem siodłowym kierował 51-letni obywatel Ukrainy, na stałe mieszkający również w powiecie oleskim. Był trzeźwy, ale dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

W zdarzeniu brał również udział osobowy chevrolet, który jechał bezpośrednio za seatem. Po zdarzeniu chevrolet został uszkodzony odrzuconymi elementami karoserii pojazdów, które zderzyły się czołowo. Tym samochodem kierowała 30-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która nie odniosła żadnych obrażeń.

Tragiczny wypadek na obwodnicy KrzepicŚląska policja

Droga była zablokowana

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Na czas wykonywania policyjnych czynności, droga krajowa nr 43 była całkowicie zablokowana, natomiast policjanci wyznaczyli objazdy przez centrum Krzepic.

Tragiczny wypadek na obwodnicy KrzepicŚląska policja

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Google Maps

Autor:rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Pozostałe wiadomości