Ze świata

Ze świata

"Financial Times" na sprzedaż. Najbliżej kupna niemiecki Axel Springer

Brytyjski wydawca firma Pearson zdecydował się sprzedać "Financial Times" - elitarnego dziennika o międzynarodowym zasięgu zajmującego się tematyką gospodarczą i finansową - podaje agencja Reuters. Jak podaje najbliżej kupna tytułu jest koncern Axel Springer. Niemieckie wydawnictwo wydaje w Polsce m.in. "Fakt", "Newsweeka" i "Przegląd Sportowy".

Amerykanin wydrukował całą Wikipedię. Możesz ją kupić

Amerykanin Michael Mandiberg postanowił wydrukować całą angielską wersję Wikipedii. Składa się na nią 11 594 743 artykułów, posegregowanych w 7473 tomy. - Po sześciu latach pracy, z pomocą moich przyjaciół, stworzyłem książkową wersję Wikipedii - napisał podekscytowany Mandiberg na swoim blogu.

Bloomberg: EBC uratuje greckie banki. Zwiększy finansowanie

Bloomberg poinformował w środę, że Europejski Bank Centralny postanowił podnieść limit finansowania ratunkowego dla banków greckich (tzw. emergency liquidity assistance - ELA) o 900 mln euro. EBC odmówił skomentowania tej informacji.

Artyści wyprą Adama Smitha. Brytyjczycy będą mieć nową twarz na banknocie

Już wkrótce na nowym banknocie o nominale 20 funtów może pojawić się np. słynny komik Charlie Chaplin czy Marie Tussaud, francuska artystka i założycielka muzeum figur woskowych w Londynie. Bank of England ogłosił bowiem listę 592 kandydatów i kandydatek (spośród 30 tys. propozycji), którzy mają szansę zastąpić na banknocie słynnego ekonomistę Adama Smitha.

Niemcy "bacznie obserwują" Grecję. Dziś Ateny mają przyjąć kolejny pakiet reform

- Grecja musi wypełnić wszystkie warunki, inaczej pieniądze nie popłyną - ostrzegł w środę przewodniczący komisji ds. europejskich w niemieckim parlamencie Gunther Krichbaum. - Będziemy bacznie obserwować czy Ateny nie tylko przyjmą pakiet reform, ale też będą je wdrażać - podkreślił polityk w rozmowie z gazetą "Bild". Dziś w greckim parlamencie ma się odbyć debata nad projektem ustaw wymaganych przez międzynarodowych wierzycieli.

Szczyt G7, ambasady, dziesiątki tysięcy "obywateli". Co słychać w Liberlandzie, "państwie" bez podatków?

Powstało na początku kwietnia, z inicjatywy trzech osób. Jego powierzchnia to ok. siedem kilometrów kwadratowych. To Liberland - najmniejsze obok Watykanu i Monako "państwo" na świecie. Jak pisze Bloomberg, to miejsce, gdzie nie ma podatków a rządzi crowdfunding, czyli zbieranie kapitału na przedsięwzięcia od internautów. Dzięki tym środkom oficjele Liberlandu uczestniczyli w szczycie G7.

To koniec łupkowego boomu w USA? Inwestorzy i banki coraz niechętniej sięgają do kieszeni

Spadające ceny ropy pociągają za sobą gaz i ropę z łupków. Firmy tną inwestycje i zwalniają pracowników, a banki znalazły się pod presja regulatorów. Amerykański regulator rynku ocenił, że ten sektor jest jednym z najbardziej ryzykownych. I bankowcy muszą dokładniej przyjrzeć się swoim akcjom kredytowym w energetyce. Bez finansowania firmy będą musiały zamrozić kolejne projekty.

Rating Grecji w górę. "Mniejsze ryzyko Grexitu"

W związku z osiągnięciem porozumienia między Grecją a jej wierzycielami agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła we wtorek rating długoterminowego długu Grecji do poziomu CCC+ z dalszą perspektywą określaną jako stabilna.

Hakerzy na tropie tajemnic mózgu

Hakerzy mózgu to ludzie, którzy wykorzystują technologię po to, by poprawić pracę swojego umysłu. Są coraz bliżej rozwikłania kolejnych tajemnic.