Ze świata

Ze świata

Grecja rozmawia i straszy, że nie odda pieniędzy. Cipras jedzie do Brukseli

Grecki premier Aleksis Cipras będzie dziś w Brukseli rozmawiał na temat projektu porozumienia, które uzgodniły wczoraj Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny. Jednocześnie dziś z Aten dobiegają głosy, że Grecja nie dokona do piątku przelewu kolejnej raty pożyczki zaciągniętej w Międzynaorodwym Funduszu Walutowym, jeśli nie uda się jej porozumieć z wierzycielami.

Obawy o Grecję ogarniają inwestorów. Rynek traci

Wtorek na Wall Street zakończył się lekkimi spadkami, a na notowania po raz kolejny miały wpływ docierające do inwestorów wieści o coraz trudniejszej sytuacji Grecji w miarę zbliżania się terminu spłaty kolejnej transzy zobowiązań.

W UE jest miejsce na węgiel. Ale może mu zaszkodzić rynek

W UE jest przyszłość dla węgla jako surowca energetycznego; mimo że w projekcie unii energetycznej mówi się o dekarbonizacji, to polityka KE sprowadza się do neutralności węglowej - przekonywał przedstawiciel KE w trakcie wtorkowego "Okrągłego Stołu Węglowego".

Rekordowa liczba zgłoszeń nadużyć finansowych

W 2014 r. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) otrzymał 1417 zgłoszeń o możliwych nadużyciach finansowych. To najwięcej w historii istnienia urzędu, ale nie musi oznaczać, że liczba nadużyć w UE wzrosła - wynika z raportu rocznego OLAF.

Wielki bank chce zwolnić nawet 20 tys. osób

HSBC, jeden z największych holdingów finansowych na świecie, planuje ogromne cięcia w zatrudnieniu - poinformowała telewizja Sky News, powołując się na anonimowe źródła. Pracę w banku ma stracić nawet 20 tysięcy osób.

Cipras: Grecja przesłała propozycje reform, decyzja należy do Europy

Premier Grecji Aleksis Cipras poinformował, że w poniedziałek wieczorem jego rząd wysłał wierzycielom propozycję kompleksowych reform. Wezwał też europejskich przywódców do przyjęcia planu, co przyczyni się do porozumienia ws. pomocy dla Grecji. - Porozumienie z Grecją jest teoretycznie niemożliwe w tym tygodniu - powiedział szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

Belgia żegna budki telefoniczne. Kiedyś było ich 18 tys.

W Antwerpii odbyła się symboliczna ceremonia demontażu ostatnich budek telefonicznych. W Belgii pierwsze z nich pojawiły się 85 lat temu. Wraz z upowszechnieniem się telefonów komórkowych przestawały być jednak potrzebne. Ponadto, dwa lata temu belgijski rząd przestał utrzymywać telefony publiczne. Swoje apogeum budki telefoniczne przeżywały w 1998 roku, kiedy kabin w całej Belgii było aż 18 tys.

Google ostrzega: cyberprzestępczość to przemysł. Hakerzy są coraz groźniejsi

Ekspert od bezpieczeństwa Google ostrzega: przestępczość komputerowa stała się 'bardzo dużym biznesem'. - Za cyberprzestępstwami stoją obecnie duże pieniądze. Ale hakerzy są jeszcze groźniejsi dlatego, że ich motywacją jest chęć osiągnięcia sukcesu i osobiste zadowolenie - podkreśla Justin Schuh, który wcześniej pracował jako inżynier ds. bezpieczeństwa w IMB i NSA.