Ze świata

Ze świata

Paraliżu budżetowego nie będzie. Senat przyjął ustawę

Senat USA przyjął w środę ustawę przedłużającą wydatki państwa do 11 grudnia. Do północy musi ją jeszcze przyjąć Izba Reprezentantów, by uniknąć tzw. shutdownu, czyli paraliżu federalnych instytucji, jaki miał miejsce dwa lata temu z powodu braku budżetu.

Volkswagen mówi, jak chce walczyć z kryzysem. Ma być nowe wyposażenie

Volkswagen zapowiedział, że na nowo wyposaży nawet 11 milionów aut, których może dotyczyć skandal z manipulowaniem pomiarami emisji spalin. Mają też zostać "przygotowane i przedstawione rozwiązania techniczne", które pomogą rozwiązać ostatni kryzys. Natomiast niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel powiedział, że skandal Volkswagena nie rzuci się cieniem na niemiecką gospodarkę, o ile koncern szybko i całościowo zaradzi kryzysowi.

Skandal spalinowy w Volkswagenie. Bieńkowska chce wyjaśnień

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Elżbieta Bieńkowska spotka się we wtorek wieczorem w Brukseli z szefem zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe Herbertem Diessem, aby usłyszeć wyjaśnienia ws. manipulowania pomiarami emisji spalin - podała KE.

Visa ostrzega rosyjskie banki. "Nie gwarantujemy obsługi transakcji"

Visa wysłała list do rosyjskich banków z ostrzeżeniem, że od 1 października nie będzie w stanie zagwarantować przetwarzania transakcji krajowych - poinformował w poniedziałek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródła rynkowe. Tego dnia ma ruszyć w Rosji państwowy system kart płatniczych.

Katarczycy stracili miliardy w kilka dni. Przez Volkswagena

To nie jest dobry okres dla Qatar Investment Authority (QIA), państwowego funduszu inwestycyjnego z Kataru. W ciągu zaledwie ostatnich dziesięciu dni ten dziewiąty pod względem wielkości fundusz na świecie, stracił aż 5,9 mld dolarów. Powód? QIA posiada 17 proc. akcji Volkswagena, zamieszanego w ogromny skandal związany z emisjami spalin. Fundusz ma także udziały w Glencore - jednej z największych na świecie spółek dostarczających surowce mineralne, która w ciągu ostatniego roku straciła 80 proc. swojej wartości.

Rosja mści się na Ukrainie. Zamyka niebo dla samolotów

Rosja wprowadza zakaz lotów dla ukraińskich linii lotniczych. - Od 25. października rosyjska przestrzeń powietrzna będzie zamknięta dla ukraińskich przewoźników - poinformowało w poniedziałek wieczorem ministerstwo transportu Rosji.

Młodzi, ambitni, na progu kariery i... wypaleni zawodowo

- Trzeba pracować na sto procent i skończyć tę pracę o ustalonej godzinie, a potem po prostu żyć. Cieszyć się rodziną, układać klocki z dzieckiem, iść na spacer, uprawiać seks - mówi Monika Madejska ze Slowlajf Fundacji Przeciw Wypaleniu Zawodowemu. Z badań Extendent DISC wynika, że polscy pracownicy są jednymi z najbardziej zestresowanych na świecie. A syndrom wypalenia zawodowego dotyczy coraz częściej dobrze wykształconych, młodych ludzi, dopiero rozpoczynających swoją drogę zawodową.

"Fenomenalna sprzedaż iPhone'ów". Apple z nowym rekordem

To były zdecydowanie dobre dni dla Apple. Gigant poinformował w poniedziałek, że sprzedał w weekend rekordową liczbę 13 mln nowych iPhone'ów. W piątek iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus trafiły do sklepów w 12 krajach, w Polsce będą dostępne od 9 października.

Azjaci zwierają szyki przeciwko Amerykanom. Walczą z Uberem

Didi Kuaidi, najbardziej popularna chińska aplikacja do kojarzenia kierowców i pasażerów, poinformowała w poniedziałek, że zainwestowała w swój hinduski odpowiednik OlaCabs. Reuters zwraca uwagę, że to początek tworzenia sojuszu w walce z amerykańskim Uberem, który kilka dni temu poinformował o planowanej ekspansji w Państwie Środka.

Audi: Afera spalinowa dotyczy ponad 2 mln naszych aut

Firma Audi poinformowała, że 2,1 mln aut tej marki na świecie miało instalowane oprogramowanie umożliwiające koncernowi Volkswagen, do którego należy producent samochodów audi, fałszowanie wyników testów toksyczności spalin z silników Diesla.

Niemcy zarabiają krocie na uchodźcach. "Geszefty kwitną"

Właściciele hoteli, firmy wypożyczające namioty i producenci przenośnych toalet wykorzystują trudną sytuację spowodowaną masowym napływem uchodźców do Niemiec. Zawyżając ceny usług i towarów, robią kokosowe interesy na imigrantach - pisze "Der Spiegel".

Megafuzja na rynku piwa coraz bliżej. Na stole miliardy

Największa piwowarska firma na świecie, AB InBev jeszcze w tym tygodniu może złożyć formalną ofertę zakupu jednego ze swoich największych rywali - koncernu SABMiller. Jeśli dojdzie do transakcji, to powstanie spółka warta 181 mld funtów, która będzie kontrolować ponad 400 marek piwa na całym świecie.