Ze świata

Ze świata

Hiszpański Radom. Pierwszy lot po pięciu latach od otwarcia lotniska

Port lotniczy w hiszpańskim Castellonie, określany jako lotnisko-widmo, we wtorek rano przyjął pierwszy komercyjny lot rejsowy. Nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że port otwarto niemal pięć lat temu. - Myślałem, że to się nigdy nie stanie - ocenił jeden z pasażerów.

Spada sprzedaż rolls-royce'ów. Bo słabnie chińska gospodarka

Sprzedaż rolls-royce'ów w bieżącym roku będzie mniejsza niż w rekordowym 2014 roku - powiedział Reutersowi szef należącej do koncernu BMW firmy Torsten Mueller-Oetvoes. Powodem jest spadek sprzedaży w Chinach, gdzie słabiej rozwija się gospodarka.

Szef MSW Niemiec: albo przyjmiecie imigrantów, albo ograniczymy fundusze unijne

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere powiedział we wtorek, że UE musi wywrzeć presję na unijne państwa, które przeciwstawiają się rozdzielaniu migrantów i udzielania im pomocy. Jego zdaniem należy rozważyć ograniczenie dla nich pomocy z funduszy unijnych. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Bepieczna droga do szkoły. Z aplikacją w smartfonie

Codzienne odwożenie dzieci do szkoły może być bardzo męczące. Zapracowanych rodziców wyręczyć chcą twórcy amerykańskiej aplikacji Shuddle. Pozwala ona na zamówienie dzieciom transportu przez smartfona. Kierowcy są dokładnie weryfikowani i specjalnie przeszkoleni do opieki nad dziećmi.

Szef BMW prezentował nowy model i zasłabł

Nowy szef BMW, niemieckiego producenta samochodów luksusowych, Harald Krueger zasłabł na scenie podczas prezentacji najnowszego modelu marki na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Rosja ukarała Google. Bo zagraża konkurencji

Rosyjski urząd antymonopolowy poinformował w poniedziałek, że koncern Google narusza państwowe prawo, wykorzystując swoją pozycję, i z tego tytułu będzie ukarany. Wniosek przeciwko amerykańskiej firmie złożył jej konkurent na rosyjskim rynku - Yandex.

Toshiby problemów ciąg dalszy. Kolejne słabe wyniki

Japoński gigant Toshiba ujawnia kolejne słabe wyniki. Strata koncernu za kwartał od kwietnia do czerwca wyniosła 12,3 mld jenów, czyli 102 mln dolarów. Do najniższego od ponad dwóch lat poziomu spadła też sprzedaż firmy.

Rosyjskie banki padają jak muchy

Prywatny bank Admiraltejski stracił licencję na prowadzenie działalności - taką decyzję podjął rosyjski bank centralny. W ostatnich dwóch latach to już 140. taka decyzja.

Czerwono na azjatyckich giełdach. Chiny zepsuły nastroje

Chińska gospodarka spowalnia. Potwierdzają to kolejne dane dotyczące poziomu inwestycji i produkcji. Na rozczarowujące odczyty nerwowo zareagowały azjatyckie giełdy, które poniedziałkową sesję zaczęły od głębokich spadków.

Moskwa stawia na "made in Russia". "Bodźcem były sankcje"

Jak się nie ma, co się lubi - to się lubi, co się ma. Z tego założenia wychodzą Rosjanie i organizują targi substytutów, a na nich produkty techniczne i medyczne tylko rodzimej produkcji. Jedni powiedzą, Rosjanie na siłę próbują pokazać, że zachodnie sankcje ich nie bolą. Rosjanie jednak podkreślają, że to dowód na ich sprawność i samodzielność. Relacja Andrzeja Zauchy, korespondenta „Faktów” TVN.

Schauble ostrzega przed globalną bańką. "Powinniśmy wyciągnąć wnioski"

Globalna gospodarka pokonała bańkę finansową dzięki temu, że banki centralne pompowały pieniądze do gospodarek - powiedział minister finansów Niemiec Wolfgang Schauble. - To pewne, że zmierzamy ku kolejnej bańce. Powinniśmy wyciągnąć nauczkę z poprzedniego globalnego kryzysu finansowego - podkreślił w swoim przemówieniu budżetowym.

Ten hydraulik ma 30 lat. I wciąż zaskakuje

To już 30 lat, odkąd popularny hydraulik Mario pojawił się w legendarnej grze komputerowej Super Mario Bros. Od tego czasu konsole do gry zmieniły się nie do poznania, tak jak ich możliwości. Jednak Mario jest tak samo popularny jak dawniej, a kolejne wersje gry sprzedają się świetnie. Fenomen gry tłumaczą jej twórcy.

"Paszport" dla firm ma pomóc europejskim start-upom

"Europejski paszport" dla firm budowlanych i usługodawców biznesowych umożliwiający prowadzenie działalności w całej Unii Europejskiej, a także ułatwienie start-upom wchodzenie na rynki państw członkowskich - takie pomysły już wkrótce może przedstawić Komisja Europejska.