Ze świata

Ze świata

Nie będzie głosowania ws. Brexitu. Rząd mówi nie

Rzeczniczka premier Wielkiej Brytanii Theresy May wykluczyła w środę przeprowadzenie głosowania w Izbie Gmin nad rozpoczęciem procedury wyjścia kraju z UE. To odpowiedź na wniosek opozycyjnej Partii Pracy domagający się wpływu parlamentu na przebieg Brexitu.

Trump bez wsparcia celebrytów. Panasewicz i Mindewicz-Puacz tłumaczą dlaczego

Kandydat na prezydenta USA Donald Trump dał się poznać z kontrowersyjnych wypowiedzi w trakcie kampanii wyborczej. Wielu amerykańskich celebrytów, jak Robert de Niro, krytykuje poglądy i zachowanie republikanina. Janusz Panasewicz, lider zespołu Lady Pank i Tatiana Mindewicz-Puacz, ekspert ds. kampanii społecznych tłumaczyli w TVN24 BiS, dlaczego Trump nie może liczyć na poparcie znanych w całym kraju osób.

Wyprawa samochodowa na koło podbiegunowe

- Cała północna część Europy jest naprawdę piękna. Mieliśmy okazję obcować z przyrodą i ta dzika natura, te piękne krajobrazy zmotywowały nas do tego, żeby tam wyruszyć - wyjaśniali Katarzyna Kossowska i Wojciech Grabowski. Podróżnicy przemierzali koło podbiegunowe przy pomocy swojego RoadTripBusa. Materiał z programu "Pokaż nam świat".

Renesans gier planszowych. Polska trzecia w Europie

Gry planszowe wciąż są w modzie. Co więcej, z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych tym rodzajem zabawy. - Rynek gier planszowych w Polsce wart jest ok. 300 mln zł i rośnie co roku o 15-20 proc. W Polsce wydaje się ok. 400 gier rocznie. Jesteśmy trzecim rynkiem w Europie po Niemczech i Francji - mówi Kuba Polkowski, redaktor pisma "Kurier Planszowy". Jak dodaje gość TVN24 Bis największą wartością "planszówek" jest wspólne spędzanie czasu i wchodzenie w interakcje z innymi graczami.

Waszczykowski rozmawiał o Polakach w Wielkiej Brytanii

Kluczowe dla Polski zagadnienia w rozmowach z Brytyjczykami, w tym sytuacja Polaków mieszkających na Wyspach, były tematami spotkania szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z głównym negocjatorem KE ds. warunków Brexitu Michelem Barnierem - podało biuro rzecznika prasowego MSZ.

Ostry protest przeciw Uberowi. Policja użyła broni i gazu

Ponad 4 tys. taksówkarzy uczestniczyło w poniedziałek w Lizbonie w proteście przeciwko kierowcom wykonującym usługi w oparciu o aplikację Uber. Podczas protestu doszło do starć demonstrantów z policją. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej oraz gazu łzawiącego.

Grecja z pozytywną oceną. Będzie kolejny przelew

Grecja wprowadziła reformy, dzięki którym ministrowie finansów strefy euro będą mogli dać w poniedziałek zielone światło do wypłaty temu krajowi kolejnej, wynoszącej 2,8 mld euro transzy pomocy - uważa komisarz ds. gospodarczych i finansowych Pierre Moscovici.

Komisarz Bieńkowska zapowiada pomoc UE dla młodych przedsiębiorców

Za miesiąc Komisja Europejska ma przyjąć strategię, służącą tworzeniu przyjaznych warunków zarówno dla nowych przedsiębiorstw - tzw. startupów, jak i tych firm, które chcą i mogą bardzo szybko się rozwijać, tzw. scaleupów – zapowiedziała unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska.

Wielka Brytania za grosze. Skorzystaj z taniego funta

Funt szterling jest obecnie najtańszy od 31 lat, w poniedziałek kosztuje niewiele powyżej 4,70 zł. Zachęca to turystów, wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii, do spędzenia tam weekendu: w dużym mieście czy dłuższego urlopu na angielskiej wsi. To także okazja do tanich zakupów i zwiedzania. O sposobach na brytyjski wyjazd mówił Jakub Porada, dziennikarz TTV.

Samotna wędrówka po Islandii

- Aby dobrze poznać jakiś kraj, to trzeba przejść go na piechotę. Taki też był mój plan na Islandię. Przejść kraj od najdalszego punktu na wschodzie do najdalszego na zachodzie. Łącznie pokonałem ponad 900 km - mówił w TVN24 BiS Łukasz Supergan, podróżnik. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Ekonomiczny Nobel przyznany. Dwóch laureatów

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Amerykanin Oliver Hart i Fin Bengt Holmstrom zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Szwedzka Akademia Nauk doceniła ich wkład w teorię kontraktu.

Podróż do kraju Inków

- Peru to utopia dla niemal każdego podróżnika, który szuka spokoju. W Peru zachwyciło mnie to, że jest tam niemal wszystko: od gór, przez lodowiec i pustynię po dżunglę - mówiła w TVN24 BiS Karolina Kowalczyk, podróżniczka i autorka bloga Twinsontour. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Polowanie na zorzę polarną

- Wybrałam Norwegię dla zorzy polarnej. Chciałam zobaczyć taniec świateł na niebie. Zorzę trzeba upolować. W jednych miejscach ją widać, a innych nie. Trzeba znaleźć miejsce, gdzie wieczorem nie będzie chmur. Musi być też daleko od sztucznych świateł miasta - mówiła w TVN24 BiS Dorota Chojnowska, podróżniczka i autorka bloga "Ale Piękny Świat". Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Strajk kontrolerów lotów, anulowano dziesiątki lotów

W sobotę, pierwszym dniu strajku kontrolerów lotów w Grecji, miejscowe linie lotnicze odwołały wiele rejsów. Jest to protest przeciwko zmianom m.in. definicji ich zawodu w związku z reformami wymaganymi przez wierzycieli Grecji. Strajk ma potrwać do czwartku.

Stacja przyszłości stanie w Warszawie. Ma szansę na tytuł najlepszego budynku świata

Deszczówkę wykorzysta w myjni, a energię kinetyczną samochodów do oświetlenia dystrybutorów. Taka innowacyjna, trzypoziomowa stacja paliwowa stanie w przyszłym roku w Warszawie, a potem w nieco zmodyfikowanej formie w innych europejskich miastach. Stworzony przez Polaków projekt został nominowany do jednej z najbardziej prestiżowych nagród na świecie. Jury World Architecture Festival umieściło go w gronie finalistów konkursu na "Najlepszy budynek świata 2016 roku" i to w dwóch kategoriach.