Ze świata

Ze świata

Miasto poszukuje nowych mieszkańców. Oferuje pracę i domy za półdarmo

Kaitangata, senne miasteczko położone na malowniczej nowozelandzkiej wyspie ma tanie domy, wysoko płatne miejsca pracy i tylko dwóch bezrobotnych. Ponieważ mieszkańców ubywa, burmistrz i lokalne firmy chcą tchnąć w nie nowe życie i zapraszają do osiedlania się. Wynagrodzenia zaczynają się od 140 tys. złotych.

Reportaże w weekend w TVN24 BiS

Co łączy wieloryby, kawę i wulkany? Dlaczego w pakistańskim mieście dzieci uzależnione są od heroiny? Kim jest zaginiona córka Halabdży? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najbliższy weekend na antenie TVN24 BiS.

Cios w turecką turystykę. Polacy chętnie tam wypoczywali

Po zamachach terrorystycznych w Turcji polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca, obywatelom naszego kraju, podróżującym tam zachowanie szczególnej ostrożności. Niebezpieczeństwo odstrasza polskich turystów, choć jeszcze rok temu ten kraj był wiceliderem wśród urlopowych kierunków. Gdzie udać się na bezpieczny wypoczynek za granicę?

Brexit zagraża gospodarce. "Wielka Brytania jest w bałaganie"

Niemal trzy czwarte respondentów Bloomberga uważa, że po decyzji Brytyjczyków w sprawie Brexitu, gospodarka popadnie w recesję po raz pierwszy od 2009 roku. Ponadto, większość przewiduje, że Bank Anglii będzie wprowadzał interwencje, włączając cięcie stóp procentowych w trzecim kwartale, zakup aktywów oraz pomoc w uzyskaniu kredytu.

Zamach w Stambule. Sprawdź, co z połączeniem z Polski

Dziesiątki lotów na międzynarodowe lotnisko im. Ataturka jest odwołanych bądź przełożonych - donosi Reuters. To efekt wtorkowego zamachu, w którym zginęło 36 osób, a blisko 150 zostało rannych. Jednak jutrzejszy rejs polskiego przewoźnika LOT nie jest odwołany - dowiedziała się TVN24 BiS.

Polacy "nie mają oporów" w sieci. Kupują coraz odważniej

Już prawie połowa Polaków kupuje przez internet, najmłodsi zaczynają coraz wcześniej, rośnie też liczba najstarszych. Takie zakupy są wygodniejsze, tańsze, dają możliwość większego wyboru i przede wszystkim są dostępne całą dobę, w przeciwieństwie do zakupów w tradycyjnych sklepach. Co kupujemy?

Sankcje wobec Rosji. Zapadła decyzja na szczycie UE

Przywódcy państw UE na szczycie w Brukseli potwierdzili, że sankcje gospodarcze wobec Rosji zostaną przedłużone o pół roku. Według unijnych źródeł UE chce jednak już w październiku wrócić do dyskusji o przyszłości restrykcji.

"Dzicz, natura i śpiew ptaków". Przewodnik po Bieszczadach

- W Bieszczadach znajdziemy dużo miejsc, gdzie jest dzicz, natura i tak naprawdę rano słyszymy tylko śpiew ptaków - mówiła w TVN24 BiS Karolina Piątek, która wraz z Michałem Gaponiukiem prowadzi blog Naszebieszczady.com. - Wciąż w XXI wieku są takie miejsca. Polecamy, jeżeli ktoś chce odpocząć, szczególnie psychicznie. Tam spokojnie można to zrobić - dodała. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

USA, Kanada i Meksyk wyznaczają "agresywne cele" klimatyczne

Barack Obama, Justin Trudeau and Enrique Peña zapowiadają nowe, "agresywne, ale osiągalne cele" w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej. Zamierzają produkować 50 proc. energii z czystych źródeł, jak słońce, woda, wiatr czy atom. Ostateczne decyzje zapadną na "szczycie trzech Amigos".

Brexit okiem Polaków na Wyspach. Czarne scenariusze i nadzieje

Część polskich przedsiębiorców działających w Wlk. Brytanii patrzy na swoją przyszłość w tym kraju w czarnych barwach - boi się m.in. dodatkowych obostrzeń w handlu z innymi krajami. Są też jednak i tacy, którzy widzą potencjalne korzyści związane z Brexitem, licząc m.in. na nowe rynki zbytu.

"Pokażmy Brytyjczykom, gdzie raki zimują" vs. róbmy biznes "as usual"

Brexit przyczynił się do powstania w Unii Europejskiej dwóch nurtów. Jeden z nich jest polityczny: pokażmy Brytyjczykom, gdzie raki zimują, bo jak tego nie zrobimy, to inni mogą pójść w ich ślady. Drugi jest biznesowy: my chcemy mieć biznes "as usual" - Piotr Kuczyński z DI Xelion mówił na antenie TVN24. Z kolei Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji wskazywała na to, że Unii zależy, by proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE sfinalizowano jak najszybciej, ale obie strony muszą się do Brexitu dobrze przygotować.

Ikea wycofuje miliony komód. Po śmierci trojga dzieci

Amerykański oddział firmy Ikea zdecydował o wycofaniu milionów egzemplarzy popularnych komód Malm. Klienci nie posłuchali zaleceń producenta i nie przytwierdzili ich do ścian. W wyniku tego w USA zginęło do tej pory już troje dzieci. Dokładnie ten sam model komody sprzedawany jest także na rynku polskim. Ikea nie ma jednak zamiaru wycofać ich ze sprzedaży.

Cypr bez tajemnic

Początek wakacji to ostatni moment, aby podjąć decyzję o urlopowym kierunku. Świetnym pomysłem na wypoczynek jest Cypr. - Jest tam wiele miejsc do odkrycia, a czas wolniej płynie - mówił Krzysztof Koszarek, który pięciokrotnie zwiedził ten kraj. Opowiadał również o nieznanej, prowincjonalnej stronie Wielkiej Brytanii.

Europejska kasa bez Wielkiej Brytanii. Sprawdź, ile straci

Wielka Brytania jest jednym z krajów z największą składką do unijnego budżetu. Każdego roku do wspólnej kasy przekazuje 12,9 mld funtów (ok. 69 mld zł). Przykładowo Polska wpłaciła w tym czasie "zaledwie" 2,5 mld funtów (ok. 13,35 mld zł). O ile unijny budżet - bez brytyjskich pieniędzy - będzie uboższy?

Reakcja Azji na Brexit. Kostrzewa: nikt nie spodziewał się takiego wyniku

Brexit jest jednym z głównym tematów poruszanych przez uczestników Światowego Forum Ekonomicznego w Chinach. Przedstawiciele Państwa Środka nie kryją zaniepokojone sytuacją w Europie. Zdaniem wielu decyzja Brytyjczyków wywołała niepewność na światowych rynkach. Gościem TVN24 BiS był Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny ITI.