Ze świata

Ze świata

Przez leginsy nie mogły wejść do samolotu. Przewoźnik odpowiada

Linie lotnicze United Airlines nie chciały wpuścić na pokład samolotu dwóch nastoletnich pasażerek, ponieważ miały na sobie... leginsy. Poinformowała o tym na Twitterze aktywistka Shannon Watts. Odpowiadając na krytykę internautów, przedstawiciele linii lotniczych w wydanym oświadczeniu podkreślili, że mogą "odmówić wejścia pasażerom, którzy nie są odpowiednio ubrani".

"Czy Władimir Putin się boi? Na pewno"

- Putin obawia się powiewów wolności. Fale protestów na pewno będą ograniczać tę władzę - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski, komentując ostatnie wydarzenia w Rosji. W niedzielę w wielu miastach tego kraju na demonstracje przeciwko korupcji przyszły tysiące ludzi. W Moskwie policja zatrzymała ponad 1000 osób.

Wyspa lemurów i baobabów. Wyprawa na Madagaskar

Madagaskar dzieli się na dwa światy. Ludzie żyją w miastach, które są molochami i na wsi, gdzie życie jest proste - opowiadał o tajemnicach tej wyspy Arek Ziemba, podróżnik i przewodnik po wyspie. Gość cyklu "Pokaż nam świat" opowiadał o tym, co warto zobaczyć na czerwonej wyspie i prezentował niezwykłe rzeczy, które produkowane są przez mieszkańców Madagaskaru.

Tysiące ludzi demonstrowały w Londynie przeciw Brexitowi

Tysiące ludzi zebrały się w sobotę w centrum Londynu, by protestować przeciwko zapowiedzianemu wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - na zaledwie kilka dni przed oficjalnym uruchomieniem przez premier Theresę May procedury Brexitu.

Polki uważają się za grube i brzydkie. Debata o kobiecym pięknie

Jak wynika ze światowych badań, młode Polki mają wyjątkowo niską samoocenę własnego wyglądu. Uważają się za grube i brzydkie, bardziej niż dziewczyny z innych krajów. Skąd bierze się tak surowa samokrytyka? W TVN24 BiS zapytaliśmy o to Tamarę Gonzalez Pereę, autorkę bloga macademiangirl.com, Urszulę Lolę z agencji Maxilook oraz psycholog Dorotę Mintę.

60 lat zjednoczonej Europy. Co zawierały Traktaty Rzymskie?

60 lat temu doszło podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały integrację europejską. Stopniowe pogłębianie współpracy gospodarczej krajów europejskich doprowadziło do realizacji idei integracji politycznej na Starym Kontynencie. 25 marca 1957 roku w Rzymie przywódcy sześciu państw: Francji, Republiki Federalnej Niemiec, Włoch, Holandii, Belgii i Luksemburga złożyli podpisy pod traktatami powołującymi Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) oraz Europejską Wspólnotę Energii Atomowej. Traktaty weszły w życie 1 stycznia 1958 roku. O tym, co zawierały, opowiadał w TVN24 BiS Łukasz Kijek.

Londyn ma zapłacić rachunek za Brexit. Gigantyczna suma

Opuszczając Unię Europejską, Wielka Brytania powinna zapłacić jej około 50 mld funtów (około 58 miliardów euro) z tytułu wspólnych należności - powiedział w piątek w rozmowie z BBC Radio szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Wzrosną ceny roamingu. Brexit może mocno uderzyć w konsumentów

Organizacje konsumenckie przygotowały listę rekomendacji dla negocjatorów w rozmowach o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Alarmują, że po Brexicie wzrosną ceny roamingu, zmienią się zasady transgranicznej opieki zdrowotnej czy opłaty za zakup w sklepach internetowych. "Europejscy konsumenci przez ponad 40 lat ogromnie skorzystali na unijnej polityce konsumenckiej, więc dziś wiele naszych praw uznajemy za pewnik. Tymczasem to się może zmienić" - podają europejskie organizacje w stanowisku.

Włosi coraz dłużej na garnuszku rodziców

W nieodległej perspektywie Włosi będą osiągać niezależność finansową dopiero w wieku 38 lat - wynika z przedstawionego raportu. Powodem jest, jak podkreślono, chroniczny brak szans życiowych i pracy. Bezrobocie wśród młodzieży wynosi około 40 procent.

Kraj siedmiu tysięcy wysp. Samotna wyprawa na Filipiny

Filipiny mają wiele bezpiecznych zakątków, natomiast ryzykownym regionem jest Mindanao - mówił w cyklu "Pokaż nam świat w TVN24 BiS podróżnik Tomasz Owsiany. Jak tłumaczył od pół wieku toczą się tam dwa spory. - Jeden na tle separatyzmów muzułmańskich, drugi to rebelia partyzantki komunistycznej inspirowana przez partię komunistyczną Filipin. Do tego urzędują tam grupy paramilitarne pod płaszczem armii oraz regularni bandyci - wyjaśniał.

Terroryści miniaturyzują bomby, Amerykanie zakazują wnoszenia elektroniki do samolotów

Amerykański wywiad ustalił w ostatnich tygodniach, że Al-Kaida udoskonala techniki pozwalające na ukrywanie zminiaturyzowanych materiałów wybuchowych w bateriach znajdujących się wewnątrz różnych elektronicznych urządzeń - podaje CNN, powołując się amerykańskich urzędników. We wtorek wprowadzono zakaz wnoszenia na pokłady samolotów urządzeń większych niż smartfon. Linie lotnicze muszą wdrożyć go w ciągu 96 godzin. Zostaną one zatem wprowadzone najpóźniej w sobotę i będą obowiązywać do połowy października. Przedstawiamy, których krajów, linii lotniczych i portów dotyczy ten zakaz.

Rosyjska pralnia brudnych pieniędzy rozpracowana. System na ogromną skalę

Jest wiele sposobów na wypranie brudnych pieniędzy, ale ten był wyjątkowy. Twórcy schematu rosyjskiej pralni wykorzystali wymiar sprawiedliwości w kilku krajach. Pieniądze z fikcyjnych spółek wpływały też na konta polskich firm. Międzynarodowy system prania pieniędzy na wielką skalę odkryła grupa dziennikarzy śledczych, w tym reporterzy "Newsweeka" i "Superwizjera" TVN24.

"Majorka to nie tylko imprezy i piękne plaże"

- Majorka to nie tylko imprezy i piękne plaże - przekonuje w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS Martyna Tchórz, stewardessa i podróżniczka, która na co dzień mieszka na tej wyspie. - Również dzieje się wiele, jeśli chodzi o wydarzenia sportowe, maratony, regaty, ale też wydarzenia kulturalne i wystawy - dodaje.

"Sankcje wobec Rosji bezproduktywne"

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto wykluczył wetowanie przez Budapeszt przedłużania przez UE sankcji wobec Rosji, ale też uznał, iż sankcje te są bezproduktywne. Zapowiadając, że również w przyszłości nie będzie węgierskiego weta w sprawie tych sankcji, Szijjarto podkreślił, że z europejskiego punktu widzenia decydujące znaczenie ma jedność - relacjonuje agencja dpa.

Eurogrupa bez większego postępu w rozmowach z Grecją

Ministrowie finansów państw strefy euro uzgodnili w poniedziałek, że w nadchodzących dniach w Brukseli odbędą się kolejne rozmowy ws. wymaganych przez kredytodawców reform, jakie ma przeprowadzić grecki rząd, aby odblokować dostęp do kolejnej transzy pomocy.

Dobrze go oceniają. Ale i tak może stracić pracę

Ministrowie finansów państw strefy euro pozytywnie wypowiadali się w poniedziałek o szefie eurogrupy Jeroenie Dijsselbloemie, ale nie przesądzali, czy wobec spodziewanej utraty przez niego funkcji w holenderskim rządzie będzie od dalej kierował ich pracami.

Polska i Włochy chcą razem walczyć o nowy budżet dla rolników

Takie kraje jak Włochy czy Polska, w których rolnictwo odgrywa istotną role, powinny zjednoczyć siły w walce o nowy budżet w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Eurpoejskiej po 2020 roku - powiedział w poniedziałek prezes Confederazione Nazionale Coldiretti Roberto Moncalvo.