Z kraju

Z kraju

Wyzwania HR, czy jest się czego bać?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Cyfrowa transformacja dotknęła wszystkich. Digitalizacji obejmuje najważniejsze aspekty funkcjonowania gospodarki, w tym także działania z obszaru Human Resources. Rekrutuje się często, rotacje i przepływy pracowników są znaczne, a to wymaga pilnego usprawnienia procesów. Work Service przygotował “Barometr Rynku Pracy X” z którego wynika, że aż 45,5% firm planuje zatrudnić nowych pracowników w nadchodzącym kwartale. A przecież HR to nie tylko rekrutacje.

Nowe miasta na mapie Polski. Jest decyzja ministerstwa

Od nowego roku w Polsce mogą pojawić się cztery nowe miasta - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oznacza to, że pozytywnie rozpatrzono cztery z pięciu wniosków, które wpłynęły w tym roku do resortu w tej sprawie. Zielonego światła nie otrzymał Skarbimierz-Osiedle w województwie opolskim.

Partia suplementu diety wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii suplementu diety - Sojavit 85 Soy Protein Isolate Formula. Powodem jest wykrycie niedeklarowanego białka mleka krowiego.

"Wyższe zarobki, niższe podatki". Szczegóły planu opozycji

Obniżenie podatków i składek łącznie do 35 procent, premia za aktywność dla zarabiających mniej niż dwukrotność płacy minimalnej, zwolnienie ze składek osób do 25 roku życia na działalności gospodarczej - to niektóre propozycje Koalicji Obywatelskiej, które w piątek przedstawił Andrzej Rzońca.

Bat na fałszerzy dokumentów. Od dziś nowe przepisy

Od dzisiaj obowiązuje ustawa o dokumentach publicznych. Ma ona pomóc w walce z fałszowaniem dokumentów i wykorzystywaniem ich do wyłudzania kredytów. Ustawa dotyczy dowodów osobistych, paszportów, praw jazdy i legitymacji studenckich.

Projekt Ziobry zawieszony. Jest wniosek do Brukseli

Polski rząd złożył do notyfikacji Komisji Europejskiej przygotowany przez resort sprawiedliwości projekt tak zwanej ustawy antylichwiarskiej. Z regulacji unijnych wynika, że propozycja jest teraz zawieszona i nie może być przyjęta przez trzy miesiące, chyba że KE zgodzi się na tryb pilny.

Nie segregujesz, więcej zapłaci sąsiad. "Gmina nie będzie miała wyjścia"

Jeśli niektórzy mieszkańcy bloku wyłamią się z obowiązku segregacji odpadów, to zniszczą efekt pracy większości. Gmina nie będzie miała wyjścia, będzie musiała podwyższyć opłatę przynajmniej dwukrotnie. Jeżeli zdecyduje, żeby karać mocniej, to nawet czterokrotnie – mówił w TVN24 BiS Marek Goleń ze stołecznego Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi.