Z kraju

Z kraju

Biuro podroży

W magazynie "Firma" robimy krok w kierunku wakacji na które pojadą inni. Jak zorganizowany jest rynek usług turystycznych? Jakie prowizje można na nim uzyskiwać?

Jak przetrwać pierwszy rok?

W magazynie "Firma" wracamy do spraw podstawowych, czyli pokażemy jakie formalności trzeba załatwić, by założyć firmę, jak odkryć w sobie talent do robienia interesów.

Fitness klub

Dziś w magazynie "Firma" intelektualne wyciskanie sztangi. Co musi być w fitness klubie, by mógł on legalnie działać?

Bank

W dzisiejszym odcinku magazynu "Firma" zostajemy prawdziwymi bankierami - przyglądamy się na jakich zasadach działają prywatne oddziały banków.

Sprzęt elektroniczny w cenie mieszkania

Luksusowy sprzęt elektroniczny np. sprzęt wysokiej klasy do odtwarzania muzyki może kosztować tyle ile mieszkanie w Warszawie. O tym ile wydamy na dobrej jakości wzmacniacz stereo, a ile na stację dokującą oraz o tym dlaczego warto wydać tak duże pieniądze na wysokiej klasy sprzęt muzyczny mówił Krzysztof Nercz z TOP HI-FI w rozmowie z Robertem Stankiewiczem w "Pieniądzach od Rana".

Dla kogo czas wolny najcenniejszy?

Najczęściej na brak czasu cierpią ludzie bogaci. Jak zarządzać swoim czasem, aby mieć go jak najwięcej? O tym w rozmowie z Robertem Krollem, trenerem w rozmowie z Robertem Stankiewiczem w "Biznes Lunczu".

Golf i żagle jako synonimy luksusu

O dyscyplinach sportu kojarzących się z luksusem i posiadaniem pieniędzy, takich jak golf czy żagle mówili Jarzy Czaplejewicz z magazynu Golf&Life i Waldemar Heflich, redaktor naczelny magazynu Żagle w rozmowie z Robertem Stankiewiczem w "Biznes Lunczu".

Luksusowe formy spędzania wolnego czasu

Sprawdzamy co jest fascynujące w grze w golfa, ile kosztują wycieczki "szyte na miarę" czy wynajęcie luksusowego jachtu. Jak również ile można na tym zarobić. O tym wszystkim w rozmowie Roberta Stankiewicza w "Biznes Lunczu" z Tomaszem Regulskim, dyrektorem handlowym Planet.

Żłobek

Dziś w magazynie Firma o tym jak powstał żłobek inspirowany magazynem Firma. Na tym przykładzie pokażemy jak znaleźć odpowiednią lokalizację, jak trzeba go wyposażyć i jak rozwiązać problem opłacania pracowników.

Kup sobie prestiżowy zegarek

Zegarki są na 6 miejscu wśród dóbr luksusowych. Powinno się mieć przynajmniej 3 zegarki, wieczorowy, wizytowy i sportowy, dostosowane do ubioru - mówił nasz gość. Najbardziej cenne, prestiżowe, choć mniej dokładne są zegarki mechaniczne - dodał Władysław Meller z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków w rozmowie z Robertem Stankieiwczem w "Pieniądzach od Rana".

Sklep zoologiczny

W tym magazynie "Firma" handlujemy żywym towarem i akcesoriami, sprawdzamy skąd bierze się małe zwierzątka, w jakich warunkach je trzymać...

Firma transportowa

W dzisiejszym magazynie "Firma" ruszamy na podbój polskich dróg i kieszeni podróżnych, czyli otwieramy małą firmę transportową

Biuro turystyczne

W dzisiejszym magazynie "Firma" wysyłamy na podbój plaż, gór i zabytków. Wysyłamy tam klientów naszego biura podróży. Jak działa rynek biur turystycznych?

Kręgle

Dziś w magazynie zapewniamy rozrywkę sobie, próbując zapewnić dochody, czyli budujemy tor do bowlingu.

Piekarnia

W dzisiejszym odcinku: szlachetny biznes pieczenia chleba. Mało nas czy dużo do pieczenia?

Skate shop

W tym odcinku rozmawiamy o uruchomieniu sklepu zwanego skate shopem. Tłumaczymy na czym polega kultura skate, co trzeba i wypada sprzedawać?

Dent-a-Medical na NewConnect

Sieć klinik stomatologicznych Dent-a-Medical zadebiutowała na rynku NewConnect. W listopadzie spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 0,8 mln zł, a oferującym był Wrocławski Dom Maklerski SA.W programie "Rynki Dnia" rozmowa z prezesem spółki Mariuszem Andrychem.

Podsumowanie spółek GPW

Jak interpretować to o czym spółki informują rynek? Który sektor rynku wygląda atrakcyjnie i który odstaje negatywnie na tle całego rynku w tym roku? O to w magazynie "Dzień na rynkach" Artura Bobołowicza zarządzającego Copernicus Capital TFI pyta Mikołaj Kunica.

Jak wygladałaby Polska bez planu Balcerowicza?

17 grudnia 1989 roku, Leszek Balcerowicz przedstawiał swój plan sejmowi. Dziś mija 20 lat od jego uchwały. To co wyróżniało plan Balcerowicza to wizja życia udanego, a nie "udawanego". O tym jak skuteczny był plan Balcerowicza i jak by było gdyby nie powstał rozmawialiśmy w magazynie "Biznes Lunch" z profesorem Krzysztofem Opolskim z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

Inwestor kontra fiskus

Strat w funduszu inwestycyjnym oraz zysków ze sprzedaży akcji NIE można rozliczyć łącznie - taka wbrew części opinii ekspertów podatkowych jest sporządzona dla TVN CNBC Biznes interpretacja Ministerstwa Finansów. Jednak niektórzy doradcy podatkowi wskazują, że skoro w przypadku podatku od funduszy i akcji, źródło daniny jest to samo to prawo nie zabrania wspólnego rozliczania zysków i strat z tych inwestycji i warto w tej sprawie podjąć walkę z fiskusem przed sądem administracyjnym. Sprawie przyglądał się dziś Cezary Królak.

Na złe czasy - inżynier

Płace wciąż rosną, ale nadwyżka, która mogłaby znaleźć się w naszych portfelach jest dziś skutecznie zjadana przez inflację. W przedsiębiorstwach spada też zatrudnienie. Są jednak na rynku takie zawody, które skutecznie opierają się gospodarczej dekoniunkturze. Ale zapewnienie sobie odporności na rynkowe zawirowania nie jest ani łatwe, ani tanie...

Strzeż się oszustów

Chcesz inwestować - nie daj się oszukać. Czeska firma Bohemia IZ zarejestrowana jako agent zagranicznego domu maklerskiego łowi w Polsce klientów namawiając ich do inwestycji w amerykańskie spółki. Tymczasem na forach internetowych klienci tej firmy piszą, że są oszukiwani. Sprawie przyglądał się Łukasz Kijek.

Autostrada do przetargu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyrzuca Alpine Bau z A1. Zdaniem dyrekcji dotychczasowy wykonawca nie ma szans na dokończenie inwestycji w terminie, czyli do sierpnia 2010 roku. Pojawia się zatem szansa dla innych, ale czasu jest coraz mniej, a wyłonienie kolejnego i tym razem odpowiedniego wykonawcy wbrew pozorom może nie być łatwe.

Koniec wieku... emerytalnego?

Zamiast wieku emerytalnego - próg minimalny. Minister pracy proponuje, aby każdy mógł przechodzić na emeryturę w momencie, kiedy uzbierane składki przekroczą pewien ustalony, minimalny poziom. Jak to rozwiązanie może działać w praktyce i co może oznaczać dla przyszłych emerytów? To sprawdzała Karolina Hytrek-Prosiecka.