Z kraju

Z kraju

Agencje pracy tymczasowej i samozatrudnienie-to lekarstwo dla osób zagrożonych utratą pracy i.. pracodawców jednak to lekarstwo posiada szereg środków ubocznych czy jest ich na tyle dużo by odradzać jego stosowania, bo zamiast pomóc stanie sie bronią obosieczną. I jak walczyć ze stale rosnącym bezrobociem.

W TVN CNBC Biznes prezes Budopolu Mairosław Motyka przedstawił wyniki spółki za IV kwartał. Powiedział, iż ma nadzieję, że przejęcie spółki Storm przez Jago wpłynie pozytywnie na wycenę akcji.

W czasach spowolnienia gospodarczego zmieniła się struktura gospodarki zywnościowej. Wzrasta popyt na mniej uszlachetnione produkty. Spadek dochodów sprzyja wydawaniu na żywność. Oczekuję, że będzie to rok przeciętny a ceny żywności będą rosły wolniej niż inflacja. W TVN CNBC Biznes prof. Andrzej kowalski z Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Polska gospodarka już drugi rok z rzędu została uznana za jedną z najbardziej konkurencyjnych w Unii Europejskiej. W dorocznym rankingu ośrodka badawczego The Lisbon Council, wyprzedza nas tylko Finlandia. Dzięki tak wysokiej pozycji, Polska może być jeszcze lepiej odbierana w regionie. O sytuacji Polski na tle regionu rozmawialiśmy z prezesem Fitch Polska - Piotrem Kowalskim, który był gościem programu  "Pieniądze od rana"

Nie widzę możliwości powrotu do rozmów w sprawie przejęcia Swarzędza - powiedział w TVN CNBC Biznes inwestor giełdowy Mariusz Patrowicz. O szczegóły sytuacji w Swarzędzu, rozmowy w sprawie przejęcia spółki i kolejne inwestycje pytał gościa w "Dniu na Rynkach" Mikołaj Kunica.

Są dwa kanały, którymi światowy kryzys gospodarczy przedostaje się do polski: to spadek inwestycji zagranicznych i eksportu - powiedział na XV Forum Bankowym minister finansów Jacek Rostowski. Tegoroczna konferencja poświęcona jest roli sektora bankowego w finansowaniu rozwoju gospodarczego Polski w warunkach kryzysu na międzynarodowym rynku finansowym.

PZU chce wymienić bazę klientów z PKO BP- ujawnił w TVN CNBC Biznes Andrzej Klesyk. Prezes największego polskiego ubezpieczyciela ,który w ubiegłym roku zarobił na czysto prawie 2,5 miliarda złotych, chciałby zbudować z PKO silną grupę produktową.

W lutym w porównaniu z sytuacją sprzed roku, jest to kilkanaście procent taniej -wynika z raportu Open Finance. Czy jest to dobry moment na zakup własnego m? Kiedy spadek cen mieszkań się zatrzyma i na jakim poziomie oraz czy warto czekać z zakupem?Odpowiedzi na te pytania w programie "Biznes Lunch" szukała Jolanta Wiśniewska z gośćmi którymi byli Aleksandra Szare-Home broker oraz Tomasz Lebiedź-ekspert rynku nieruchomości.

Przełom na rynku telekomunikacyjnym. Info TV FM które jest własnością NFI Magna Polonia wygrała konkurs na telewizję mobilną Teraz tylko należy zarezerwować częstotliwości i wybudować sieć. Do piątku naleźy złożyć wniosek rezerwacyjny. W TVNN CNBC Biznes prezes NFI Magna Polonia Albert Kuźmicz.

Mostostal Zabrze będą startować w kolejnym, trzecim już przetargu, na budowę stadionu w Chorzowie. O tym przewodniczący spółki Zbigniew Opach.

Ustawa o pozwach zbiorowych daje szanse konsumentom i konkurentom dochodzenia swoich roszczeń - uważa Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Rząd przyjął projekt ustawy, która rozszerza prawa konsumentów. O szczegóły zmian i o aktualne postępowania UOKiKu prezes Urzędu, Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel pytał w programie "Pieniądze od Rana" Robert Stankiewicz.

Coraz więcej podatników może przekazać swój jeden procent podatku na organizacje pożytku publicznego. Jak to zrobić i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wypełnianiu i składaniu formularza, w rozmowie z Robertem Stankiewiczem w programie "Pieniądze od Rana" tłumaczy Paweł Kochanowski z Independent Tax Advisers.

Dziś w magazynie „Nieruchomości” doradzimy, czym kierować się przy wyborze zmywarki. Powiemy również, jak w mieszkaniu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Obejrzymy również 140-metrowy apartament na Mokotowie.

Czy giełda to wciąż dobre miejsce na inwestycje i oszczędzanie? Ostatnie zawirowania da rynku mocno dały się we znaki inwestorom. Kiedy można spodziewać się odwilży? Spróbowaliśmy znaleźć odpowiedź w dzisiejszym „Portfelu”.

Zaczyna się dobry okres dla budujących i urządzających własne domy i mieszkania. Branża budowlana traci, tanieją więc materiały i usługi budowlane.  Jak długo potrwa ten trend? Zapraszamy na „Portfel”.

Popularne do niedawna kredyty we franku szwajcarskim dają się we znaki kredytobiorcom. W dzisiejszym „Portfelu” zastanowimy się, jak uniknąć utonięcia w coraz większych ratach...

Dla sądownictwa czas kryzysu oznacza dużej ilości spraw sądowych. Jak mówi gość TVN CNBC, przewodniczący rady Arbitrażowej przy Krajowej izbie Gospodarczej, Andrzej Kalwas, w razie problemów z ewentualnymi kontrahentami nie musimy od razu udawać się do sądu powszechnego. Przy woli obu stron, aby sporną sprawę załatwić polubownie, można sporną sprawę załatwić przez sądy arbitrażowe. O istniejącym w Polsce alternatywnym systemie sądownictwa – sądownictwie arbitrażowym – w programie „Fakty, Ludzie, Pieniądze – Temat z Bliska” rozmawiamy z Andrzejem Kalwasem. O jeszcze innej polubownej metodzie rozwiązywania sporu – mediacji – informuje w programie „Temat z Bliska” Anna Pukszto z kancelarii Salans.

Śledzimy znajdujące się w naszym portfelu akcje: dziś zarabiamy na spółce Comarch, KGHM, Rafako i Swissmedzie. Tracimy - na Polsacie Cyfrowym. Tymczasem polecamy spółkę, która nie ma długów, za to spore zapasy gotówki - Quantum Software. Inwestycje w tę i inne firmy rozważamy w programie "Rynki dla Opornych" w TVN CNBC Biznes.

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej pozwów zbiorowych. Dzięki nowym przepisom osoby fizyczne lub firmy, które czują się pokrzywdzone przez jakąś instytucję będą mogły występować do sądu z jednym wspólnym wnioskiem. W programie "90 Minut " Joanna Gawkowska-Kuk, radca prawny Kancelaria Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy

Prezes Urzędu Energetyki będzie mógł ustalać maksymalne ceny prądu dla przedsiębiorstw. To główne założenia zmian prawa energetycznego, które przyjął komitet stały rady ministrów. O szczegóły nowelizacji w programie "Pieniądze od rana" pytał Tomasza Dąbrowskiego z  departamentu energetyki Ministerstwa Gospodarki - Robert Stankiweicz.

Czas na roczne rozliczenie z fiskusem, w którym staramy się państwu pomóc krótko mówiąc twój Brat Pit. Powiemy o tym że dawianie i dzielenie się z potrzebującymi pomaga naszym portfelom.

Jedno piwo za ... 15 złotych, pół litra ... wody mineralnej za 3 i pół złotego - cena obiadu dla jednej osoby 60 złotych. Drogo? Owszem będzie drogo dla tych wszystkich którzy tego lata planują wakacje za granicą. Nie tylko koszty samego wyjazdu , ale także pobytu na miejscu. Wszystko przez słabego złotego. O tym Które z państw, które upodobali sobie polacy będzie w tym sezonie najdroższe, a gdzie zapłacimy nieco mniej ale więcej niż przed rokiem.

Miało być pięknie a wszystko wskazuje na to, że będzie jak zawsze i tam gdzie teraz jest ściernisko, ściernisko pozostanie. Bo zdaniem specjalistów z 3 tysięcy kilometrów dróg, których budowę przed euro 2012 planował rząd przyjmując wariant optymistyczny - powstanie zaledwie polowa.

Wzrost płynności po fuzji - na to liczy wiceprezes Noble Bank. Noble Bank jako jeden z nielicznych polskich banków wypłaci dywidendy - zapewnił w programie "Dzień na rynkach" MAURYCY KUHN, wiceprezes Noble Bank.

Kolejny tydzień na GPW, który wygląda pozytywnie. Jednak bez dobrych nastrojów w europie zachodniej i w Stanach będzie ciężko o kolejne wzrosty. W "Programie dzień na rynkach" dyrektor zarządzający 4 DF Paweł Bogusz

Zarząd Grupy Kościuszko zrezygnował z dalszych negocjacji z władzami Sfinksa w sprawie kupna sieci restauracji Chłopskie Jadło. O powodach zerwania negocjacji mówił na naszej antenie prezes Jan Kościuszko.

Kryzysowa sytuacja na światowych rynkach stała się powodem problemów wielu państw. Coraz częściej mówi się nawet o możliwości bankructwa niektórych krajów. Czy sytuacja taka jest w ogóle możliwa, a jeśli tak, jakie jest jej prawdopodobieństwo? Gośćmi TVN CNBC Biznes byli Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, oraz Mateusz Szczurek - główny ekonomista ING Banku Śląskiego.

z prezesem Procadu, Jarosławem Jarzńskim, rozmawialiśmy o wynikach i planach spółki. Czy podpisany niedawno aneks do umowy zrekompensuje słabe wyniki spółki z początku roku?

Urząd Regulacji Energetyki będzie miał coraz więcej uprawnień dotyczących regulacji rynku energetycznego. Jak sytuacja ta wpłynie na konsumentów? Spytaliśmy Tomasza Dąbrowskiego z departamentu do spraw energetyki Ministerstwa Gospodarki.

Altruizm popłaca. Darowizny, krwiodastwo - wszystko to można odpisać od podatku. O szczegóły spytaliśmy specjalisty - Anny Misiak, ekspert MDDP