Nieruchomości

Nieruchomości

BGK Nieruchomości wybrał 20 potencjalnych lokalizacji, na których powstaną jedne z pierwszych domów z programu Mieszkanie plus. Grunty ma przekazać PKP, a umowa w tej sprawie ma zostać podpisana w środę - wynika z wypowiedzi wiceprezesa BGK Nieruchomości Bartłomieja Pawlaka. Ocenił on, że ceny tych mieszkań mogą wahać się "między 10 a 20 zł za metr w przypadku prostego czynszu". - Natomiast przy opcji dojścia do własności cena może być wyższa - zaznaczył.

To może być nowy rekord na rynku nieruchomości. Luksusowy dom w dzielnicy Bel-Air na przedmieściach Los Angeles został wystawiony na sprzedaż za - bagatela - 250 mln dolarów. "Tam jest wszystko. Nie potrzeba nawet szczoteczki do zębów" - powiedział Bruce Makowsky, właściciel w rozmowie z "Los Angeles Times".

Piątkowe rekomendacje nadzorcze Komitetu Stabilności Finansowej dla banków posiadających kredyty frankowe idą w dobrym kierunku - mówią eksperci. Większość z nich wątpi jednak, czy rekomendacje odniosą skutek i doprowadzą do przewalutowania tych kredytów.

Z początkiem 2017 roku banki wznowiły nabór wniosków w programie Mieszkanie dla Młodych (MdM), z którego można dostać dofinansowanie do zakupu pierwszego lokum. Zainteresowanie MdM jest tak duże, że już dziewięć dni później Bank Zachodni WBK ogłosił, że wstrzymuje przyjmowanie wniosków. Wsparcie można jeszcze dostać w innych bankach, ale pieniędzy nie starczy na długo.

Ceny mieszkań w 2017 r. nie zmienią się znacząco wobec 2016 r., za to szybko wyczerpią się pieniądze w programie Mieszkanie dla Młodych - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy Home Broker. Dodano, że oczekuje się rekordowej liczby mieszkań oddanych do użytku.

Ministerstwo Rozwoju planuje wydanie w grudniu rozporządzenia, które zmniejsza obowiązki dot. szkoleń operatorów maszyn, by ułatwić działalność w szczególności firm budowlanych i pracowników tego sektora - poinformował wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

Projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym i przekazywaniu nieruchomości Skarbu Państwa na cele mieszkaniowe trafił do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych - poinformowało w czwartek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Program Mieszkanie plus jest skierowany do wszystkich. Ale priorytetowo mogą zostać potraktowane rodziny, które powinny skorzystać z dobrodziejstwa tego programu - powiedział w TVN24 BiS Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości.

Unia Europejska sprostowała nieprawidłowe tłumaczenie polskiej wersji dyrektywy w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich - podał UOKiK w poniedziałkowym komunikacie. Zdaniem Urzędu powinno to pomóc konsumentom, m.in. frankowiczom w dochodzeniu swoich roszczeń w sądzie.

Około 350 mieszkań na wynajem może w najbliższym czasie powstać w Łodzi w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. To efekt listu intencyjnego podpisanego w środę przez władze miasta i BGK Nieruchomości SA - poinformowała Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

Część banków, udzielając finansowania klientom pozostającym w związkach partnerskich, traktuje ich tak samo jak małżeństwa. Ale nie wszystkie – pisze "Puls Biznesu".

Na jednym z portali ogłoszeniowych pojawił się nietypowy komunikat. Pewien Nowojorczyk szuka do swojego luksusowego, trzypiętrowego loftu na Manhatanie współlokatorów. Miesięczny czynsz nie przekracza 1 dolara, a okres wynajmu pół roku. Właściciel lokum zaznacza, że nie zależy mu na pieniądzach, a na dobrym towarzystwie. Ma też swoje wymagania: życzy sobie, by jeden z jego lokatorów pochodził z Nowego Jorku, drugi zaś spoza miasta.