Nieruchomości

Nieruchomości

Ponad 900 metrów kw., 17 pokoi i 8 łazienek - taki apartament może kupić każdy, kto ma na koncie 85 mln dolarów. To cena mieszkania na 45. piętrze budynku na nowojorskim Manhattanie. Do apartamentu sprzedawca dorzuca kilka prezentów, m.in. jacht i dwie limuzyny Rolls-Royce Phantom. Szczęśliwy nabywca będzie miał też zapewnione kolacje dwa razy w tygodniu przez rok w restauracji, która może poszczycić się dwiema gwiazdkami Michelina. Przez rok będzie mógł też korzystać z szofera i pomocy domowej. W budynku znajduje się basen, sauna, boisko do koszykówki i pole golfowe.

W wyniku Brexitu wartość przeciętnego domu na Wyspach spadnie o 11 tys. funtów (5 proc.) - szacuje portal eMoov. Jednak wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej najmocniej może odczuć rynek nieruchomości luksusowych.

Dotąd ok. 2 tys. osób złożyło wniosek o wynajem mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem - poinformował PAP prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński. Fundusz Mieszkań na Wynajem zamknął 2015 r. liczbą 2,4 tys. zakontraktowanych lokali.

10 euro miesięcznie - za tyle można było wynająć mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji Rzymu, w pobliżu Watykanu. Audyt przeprowadzany przez miejski ratusza wykazał, że czynsze w setkach nieruchomości na terenie Wiecznego Miasta znajdowały się znacznie poniżej ich minimalnych cen rynkowych.

W styczniu nabywcy mieszkań coraz mocniej odczuwali efekty podatku bankowego, który zacznie obowiązywać dopiero w lutym. Póki co wyraźnie wzrosło oprocentowanie kredytów mieszkaniowych i spadła zdolność kredytowa przeciętnej rodziny. - Dla Kowalskiego oznacza to, że na zakup mieszkania dwupokojowego wyda dziś o 8 tys. zł więcej niż przed miesiącem – wynika z szacunków Lion’s Bank i portalu nieruchomości Morizon.

Podniesienie wysokości wkładu własnego do 15 proc. przy kredytach hipotecznych zgodnie z rekomendacją S utrudni zakup mieszkania. Niektórzy eksperci widzą jednak plusy - konsekwencją podwyższenia wkładu własnego może być niższe oprocentowanie, zatem niższe koszty kredytu.

Grecja, Włochy, Portugalia czy Hiszpania - w tych krajach ceny nieruchomości spadają od kilku lat. W Hiszpanii sporej wielkości dom z trzema sypialniami możemy kupić już za 250 tys. zł, a na Cyprze za apartament zapłacimy około pół miliona złotych.