Moto

Moto

Robodrift. Zmagania jeżdżących robotów

Wyścigi na czas, zmagania na torze off-road i rywalizacja strongbotów - to główne atrakcje imprezy Robodrift. Niektóre roboty bazowały na zdalnie sterowanych samochodach inne miały gąsienice, a jeszcze inne koła od quada. Zmagania wszelkiego rodzaju jeżdżących robotów oglądała nasza reporterka - Agata Zjawińska. Zobacz materiał TVN Turbo.

Ryk silników, adrenalina i mnóstwo błota. "Wszystko się psuje"

Gliwicki "Mutt" jest już pełnoletnim przeprawowym rajdem. To klasyka off-roadu, a w tym roku dodatkowo obchodził 18-tkę. Amatorki rajd organizowany jest na gliwickim poligonie i pobliskiej piaskowni "Kotlarnia". Trwa dwa dni, a w tegorocznej edycji wzięło udział ok. 60 załóg. Uczestnicy narzekali na trudne warunki, zwłaszcza więcej wody. - Troszkę roboty jest, ale to taka przyjemna robota - mówi jeden z nich. - Coś pięknęgo - podsumowuje inny. Więcej w materiale Dagmary Kowalczyk w programie "Raport" TVN Turbo.

Likwidują legendarny tor samochodowy. Powstanie tu osiedle

Los historycznego toru FSO na Żeraniu został przesądzony. W miejscu, w którym przed laty testowano fabryczne samochody, w tym pierwszy model Warszawy, powstanie osiedle. Na tor przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie jeszcze do niedawna można było sobie pojeździć, wjechały buldożery i koparki. Więcej w materiale Łukasza Byśkiniewicza TVN Turbo.

Ponad trzy kilometry na palonej gumie. Jak pobić ten rekord?

Rzeszów, piknik fanów jazdy na dwóch kółkach. To tu odbyła się próba bicia rekordu długości przejazdu z paleniem gumy. Dotychczas pierwsze miejsce należy do amerykańskiego teamu, któremu udało się w ten sposób przejechać ponad trzy kilometry. Jak mówił jeden z uczestników imprezy, "rekordy są po to, żeby je pobijać". Polacy chcieli pobić Amerykanów jadąc na słynnym Harleyu Davidsonie. Jednak przy tej temperaturze niektóre oryginalne części trzeba było wymienić. Materiał z programu "Raport" TVN Turbo.

Pył atakuje samochody i może słono kosztować. Sprawdź, jak chronić auto

Karoserię samochodów od jakiegoś czasu pokryte są żółtym pyłem. Właściciele myjni zacierają ręce i liczą zyski, a kierowcy się irytują. Wszystko z powodu pylenia sosny. Choć pył nie jest szkodliwy dla lakieru, to może natomiast zapchać filtr kabinowy w samochodzie. - Pyłki osadzają się na filtrze, mają kontakt z wilgocią, która w naturalny sposób pojawia się podczas pracy klimatyzacji. To jest świetne podłoże żeby rozwijały się grzyby - mówi Adam Klimek z TVN Turbo. - Zapchany filtr kabinowy ma wpływ na pracę wentylatora, pracę kompresora, ponieważ musi się on częściej załączać żebyśmy w samochodzie chłód, ale też wpływa na korozję parownika albo nagrzewnicy - dodaje, że naprawa usterki wiąże się dużym kosztem. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Ceny OC będą rosły, jeśli nie zmieni się polityka wysokich odszkodowań

Ubezpieczyciele zostali zobowiązani do wypłaty wyższych odszkodowań, co jest jedną z przyczyn skokowego wzrostu cen polis OC. - Ceny będą rosły, jeżeli będziemy zwiększali wysokość odszkodowań i zakres odpowiedzialności zakładów ubezpieczeniowych - powiedział Paweł Sawicki, dyrektor Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych w Komisji Nadzoru Finansowego.

Lubisz luksus i sokoły? To auto idealne dla ciebie

Lubisz luksusowe samochody i jednocześnie pasjonujesz się sokolnictwem? Bentley ma coś dla ciebie. Stworzył specjalną wersję SUV-a, dzięki któremu przewożenie i zajmowanie się drapieżnymi ptakami to czysta przyjemność.

Idą podwyżki opłat. Parkowanie może być nawet trzykrotnie droższe

Obecny limit opłat za parkowanie w centrach miast już nie spełnia swojej funkcji - ocenił wiceminister rozwoju Witold Słowik. Dodał, że podniesienie pułapu dopuszczalnych opłat za parkowanie w miastach nie oznacza ich automatycznego wzrostu. Projekt zakłada, że opłaty mogłyby wzrosnąć w śródmieściach miast i być tam pobierane nawet w dni wolne od pracy.

Egzamin przyjedzie do ciebie. Pierwszy taki pojazd w Polsce

W 2013 roku karta motorowerowa została zastąpiona prawem jazdy kategorii AM. Egzaminy przeprowadzane są w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, ale również poza nimi. Wszystko dzięki pierwszemu w Polsce mobilnemu stanowisku do przeprowadzania egzaminów. Ma on zachęcić młodzież do robienia prawa jazdy na motorower z mniejszym stresem i na swoim gruncie. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Unikatowe, zabytkowe i klasyczne. Gwiazdy motoryzacji przyjechały do Polski

To była nie lada gratka dla wszystkich miłośników klasycznych samochodów. W połowie maja w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się IV Targi Oldtimer Warsaw Show - największa tego typu impreza w Europie Środkowowschodniej. Na targach pojawiło się ponad tysiąc zabytkowych pojazdów - począwszy od tych z lat 20. i 30. XX wieku, poprzez samochody używane w czasie II Wojny Światowej, klasyki z lat 50. i 60., na legendach PRL-u kończąc. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Oto trabant, z którym nie masz szans na światłach

Co się stanie, gdy do trabanta włoży się silnik turbo o sportowym zacięciu i napęd na cztery koła? Tak zwana "mydelniczka" zmieni się w unikatowego slipera, który na światłach najpierw uśpi czujność, a potem bestialsko ośmieszy niemal każde seryjne auto. W sprincie do setki mogą się z nim mierzyć tylko prawdziwe sportowe samochody. Taki "trampek" jeździ po Polsce. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Dostaniesz auto w dwie minuty. Oto niezwykły automat

Większość z was z pewnością korzystało z automatów z kanapkami, napojami czy batonami. A gdyby tak w takim urządzeniu można było kupić samochód? W Singapurze stoi automat, w którym można wybrać luksusowe auta, takie jak Bentley, Ferrari czy Lamborghini. Materiał programu "Świat technologii".

Powstanie nowa droga ekspresowa na Pomorzu

Powstaną około 42 kilometry drogi ekspresowej S6, tak zwanej Trasy Kaszubskiej, na odcinku z Bożegopola Wielkiego do Luzina i z Luzina do Gdyni - ogłosił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Będzie to tylko część trasy, o budowę której od wielu lat apelują samorządy i mieszkańcy.

Coraz bliżej polskiego "elektryka". Pierwszy etap za nami

Zakończył się pierwszy etap na drodze do stworzenia pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Spółka, która odpowiada za ten projekt, do wczoraj przyjmowała projekty nadwozia. Zwycięskie koncepcje stanowić będą podstawę do produkcji prototypów, które mają pojawić się na polskich drogach już w przyszłym roku.