TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosowały kobiety, jak głosowali mężczyźni?

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
tmw,
kk/pm
Źródło:
tvn24.pl
Sondażowe wyniki exit poll drugiej tury wyborów przygotowane przez Ipsos
Sondażowe wyniki exit poll drugiej tury wyborów przygotowane przez IpsosTVN24
wideo 2/21
TVN24Sondażowe wyniki exit poll drugiej tury wyborów przygotowane przez Ipsos

Wśród głosujących kobiet i mężczyzn większe poparcie zdobył ubiegający się o reelekcję Andrzeja Dudę. Różnica między nim a Rafałem Trzaskowskim była jednak niewielka.

Jak wynika z badania late poll Ipsos Andrzej Duda zdobył w drugiej turze wyborów 51 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49 procent.

OGLĄDAJ INTERAKTYWNY WIECZÓR WYBORCZY W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ipsos badał też jak głosowali wyborcy obu płci. Tutaj wyniki również są do siebie bardzo zbliżone.

Jak wynika z badania late poll Andrzej Duda zdobył 51,9 procent głosów mężczyzn biorących udział w wyborach. Na prezydenta ubiegającego się o ponowny wybór głosowało także 50,3 procent kobiet.

Kobiety nieco chętniej poparły kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, ale wciąż traci on 0,6 punktu procentowego w porównaniu do Dudy. Zagłosowało na niego 49,7 procent wszystkich pań, które poszły na wybory. Pośród mężczyzn głos oddało na niego 48,1 procent głosujących.

Pierwsza tura wyborów

W pierwszej turze wyborów - jak wskazywał sondaż late poll Ipsos z 28 czerwca - na Andrzeja Dudę głosowało 43,6 proc. badanych kobiet, przy poparciu 42,1 proc. mężczyzn.

Prezydent Warszawy również zdobył większe poparcie wśród kobiet niż mężczyzn. Na Trzaskowskiego oddało 31,2 proc. kobiet i 29,2 proc. mężczyzn.

Największą różnicę w poparciu ze względu na płeć zaobserwowano wśród tych, którzy w dniu pierwszej tury swój głos oddali na Krzysztofa Bosaka i Szymona Hołownię. W przypadku kandydata Konfederacji - głosowało na niego 9,9 proc. mężczyzn i 4,3 proc. kobiet.

Na Szymona Hołownię swój głos oddało 15,5 proc. kobiet, biorących udział w sondażu oraz 12,4 proc. mężczyzn.

Autor:tmw, kk/pm

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości