Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020

Czy wiecie, ile razy słyszałem: "po co Ty Rafał poruszasz trudne tematy"? Powiem wam po co: dlatego, że mamy dosyć polityków, którzy uciekają od odpowiedzi na każde trudne pytanie - mówił do zgromadzonych w Poznaniu Rafał Trzaskowski, zapowiadający start w wyborach prezydenckich.

Mamy sytuację kryzysu, te wybory muszą odbyć się jak najszybciej - ocenił w "Tak jest" w TVN24 szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski. Zdaniem europosła PO Andrzeja Halickiego intencje władzy są takie, żeby "wykorzystując sztuczki, doprowadzić do przeforsowania wyborów w takim kształcie, żeby zwiększyć szansę na reelekcję" Andrzeja Dudy.

W imieniu polskiego społeczeństwa dzisiaj wysyłamy do pana ministra, wicepremiera Jacka Sasina fakturę opiewającą na prawie 70 milionów złotych, za które wydrukował nikomu niepotrzebnych 30 milionów kart do głosowania - powiedział w czwartek Robert Biedroń, europoseł Lewicy, zamierzający kandydować na prezydenta.

Musimy zrobić wszystko, żeby 7 sierpnia nie doszło do wielkiego kryzysu konstytucyjnego - oświadczył na konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości europoseł tej partii Adam Bielan. Wraz z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem przekonywali, że 28 czerwca to "ostatni bezpieczny termin" głosowania w wyborach prezydenckich. Do tematu odnieśli się w czwartek także politycy zapowiadający start w wyborach prezydenckich.