Sondaż prezydencki: 35 procent badanych chce głosować na Andrzeja Dudę

Autor:
ads/pm
Źródło:
"Gazeta Wyborcza"
Sondaż prezydencki: 35 procent badanych chce głosować na Andrzeja Dudę
Sondaż prezydencki: 35 procent badanych chce głosować na Andrzeja Dudę
wideo 2/5
Sondaż prezydencki: 35 procent badanych chce głosować na Andrzeja Dudę

35 procent ankietowanych oddałoby swój głos w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę, 21 procent na Rafała Trzaskowskiego, a 19 procent na Szymona Hołownię - wynika z sondażu PBS opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą". To kolejne badanie, które pokazuje spadek poparcia dla urzędującego prezydenta.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w sobotę sondaż prezydencki wykonany przez PBS. Został on przeprowadzony na ogólnopolskiej próbie 706 dorosłych Polaków.

35 procent ankietowanych zagłosowałoby na Andrzeja Dudę. 21 procent na Rafała Trzaskowskiego. Podium zamyka Szymon Hołownia z poparciem 19 procent.

13 procent badanych zadeklarowało, że swój głos odda na Krzysztofa Bosaka, 8 procent na Roberta Biedronia, a 5 procent na Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Poparcie dla kandydatów na prezydenta. Sondaż PBS dla "GW"TVN24

To kolejny sondaż, który pokazuje spadek poparcia dla Andrzeja Dudy. W badaniu opublikowanym w czwartek przez pracownię Kantar, chęć głosowania na urzędującego prezydenta wyraziło 39 procent ankietowanych. To o 20 punktów procentowych mniej, niż miesiąc wcześniej.

Autor:ads/pm

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości