Tusk o "przeczuciu" w sprawie wyniku wyborów. "Ten scenariusz wydaje się dość prawdopodobny"

Źródło:
TVN24
Tusk: gorąco wierzę, że niedziela będzie jednym z najpiękniejszych dni w historii polskiej demokracji
Tusk: gorąco wierzę, że niedziela będzie jednym z najpiękniejszych dni w historii polskiej demokracjiTVN24
wideo 2/23
Tusk: gorąco wierzę, że niedziela będzie jednym z najpiękniejszych dni w historii polskiej demokracjiTVN24

Ludzie, niezależnie od swoich sympatii i antypatii politycznych, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, chcą zmiany - zaznaczał w TVN i TVN24, łączący się z Katowic Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej podkreślił, że "zło trzeba nazywać". - Jeśli zło się nazywa, to ono zaczyna być bezsilne. Ludzie dobrzy wygrywają wtedy, kiedy mają odwagę otworzyć oczy, otworzyć uszy i na końcu otworzyć też usta i głośno krzyknąć: to jest zło, to jest kłamstwo, to jest pogarda - mówił.

Szef PO Donald Tusk był w czwartek gościem nowego cyklu rozmów w wydłużonych w tygodniu przedwyborczym "Faktach" TVN. Pytany był o najnowszy sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, według którego Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica mogą liczyć na 250 mandatów.

- To, w co wierzyłem przez te miesiące, na początku niełatwe, staje się na naszych oczach faktem i gorąco w to wierzę, że ta niedziela i ten wieczór, kiedy zostaną ogłoszone wstępne wyniki, będzie jednym z najpiękniejszych w historii polskiej demokracji - skomentował.

Bo, jak mówił Tusk, "ludzie, niezależnie od swoich sympatii i antypatii politycznych, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, czy są na Śląsku, czy na Pomorzu, w Warszawie, na Mazowszu, na Podlasiu, chcą zmiany". - Bo sytuacja, która jest dzisiaj w Polsce, jest dla coraz większej grupy ludzi naprawdę trudna do wytrzymania - ocenił.

- Mam wrażenie, że w niedzielę wszyscy odczujemy wielką ulgę i powiew świeżego powietrza - podsumował.

Tusk zwracał uwagę, że najnowsze sondaże "bez wyjątku, w różnych proporcjach, mówią jedno: w niedzielę wieczorem Polska powie PiS-owi i prezesowi Kaczyńskiemu do widzenia".

Tusk: jeśli chcecie, żeby Polska była dalej w Unii Europejskiej, nie możecie głosować na PiS

Szef Platformy pytany był dalej, co chciałby, aby najbardziej wybrzmiało w głowach Polaków idących w niedzielę do urn po kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

- Kampania to z jednej strony tłumaczenie tego, co źle dzieje się w Polsce za rządów PiS-u. W ostatnich dniach bardzo mocno podkreślam i zwracam się jeszcze raz do wszystkich Polek i Polaków, niezależnie od sympatii partyjnych: jeśli chcecie, żeby Polska była dalej w Unii Europejskiej, nie możecie głosować na PiS, bo Kaczyński i PiS mają plan i robią go dość konsekwentnie i precyzyjnie, wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej - odpowiedział.

Podkreślił, że "ludzie w to czasami nie wierzyli, bo to wydaje się tak absurdalne". - Ale niestety mamy każdego dnia coraz więcej dowodów, że to jest ich plan - zaznaczył. - Więc jako ostrzeżenie przed PiS-em, to to jest ten komunikat, który powinien dotrzeć do wszystkich Polek i Polaków - dodał.

Tusk: jeśli chcecie, żeby Polska była dalej w Unii Europejskiej, nie możecie głosować na PiS
Tusk: jeśli chcecie, żeby Polska była dalej w Unii Europejskiej, nie możecie głosować na PiSTVN24

Śląsk, prawa kobiet, przedsiębiorcy

Tusk pytany był, które ze stu punktów na sto dni Koalicji Obywatelskiej wymieniłby jako najpilniejsze.

- Jestem w Katowicach, więc chciałbym powiedzieć, że w stu konkretach na sto dni jest cały pakiet śląski. Zaproponowaliśmy od ministerstwa przemysłu na Śląsku, przez miliardy złotych na renowację starych budynków, kamienic i mieszkań na Śląsku, żeby tak jak w Bytomiu to się udało, żeby udało się na całym Śląsku, żeby transformacja energetyczna dała Śląskowi szansę, zieloną szansę - wymieniał. Zapewniał, że Śląsk może być "sercem polskiego i europejskiego przemysłu".

- Myślę też bardzo gorąco o prawach kobiet. Nie tylko, ale też tu na Śląsku widać wyraźnie, że u nas większość liderek, na przykład do Senatu - to jest w ogóle przygniatająca przewaga - to są kobiety - zwrócił uwagę. - Ślązaczki to są naprawdę twarde kobiety - dodał.

W kwestii praw kobiet Tusk zaznaczał, że chodzi tutaj też o "elementarne prawa". - Czy to jest in vitro, czy to jest prawo do znieczulenia przy porodzie, czy to jest prawo do ludzkiego prawa aborcyjnego, czy to jest to słynne już babciowe, czyli pieniądze na szybki powrót do aktywności zawodowej dla mam - wyliczał dalej.

Trzecim priorytetem, jaki wymienił Tuk, jest przedsiębiorczość. - 60 tysięcy kwoty wolnej od podatku, ryczałtowa i niska składka na zdrowie, bo dzisiejsza, ta Morawieckiego dobija drobną polską przedsiębiorczość. Wreszcie urlop dla polskich przedsiębiorców i samozatrudnionych. To cała grupa postulatów, które dla polskiej przedsiębiorczości mogą być prawdziwym ratunkiem - ocenił.

Donald TuskTVN24

Tusk: odrodzenie Polski będzie możliwe bez PiS-u u władzy

W dalszej części rozmowy Tusk pytany był o swoje zwracanie się do wyborców Trzeciej Drogi i Lewicy, aby każdy z nich "głosował na swoich".

- Jeszcze trzy, cztery tygodnie temu była obawa, ona znajdowała jakieś uzasadnienie w sondażach, że być może któraś z partii opozycyjnych nie przekroczy progu wyborczego. I dotyczyło to przede wszystkim Trzeciej Drogi. Tam jest (wymagane) osiem procent, bo to jest koalicja. Mi nie chodzi o wyścig partyjny. Jestem liderem partii, czuję się za nią odpowiedzialny, za Koalicję Obywatelską, a przecież mamy wspólny cel i to jest to odrodzenie Polski, które będzie możliwe bez PiS-u u władzy - odparł.

- Więc z mojego punktu widzenia najważniejsze jest zwycięstwo całego obozu demokratycznego - podsumował.

Tusk zwracał uwagę, że "udało się przekonać Polki i Polaków do tego, żeby przede wszystkim poszli wybierać". - Frekwencja zapowiada się wysoka. Dzisiaj widać wyraźnie, że i Trzecia Droga, i Lewica wchodzą z niezłym zapasem do parlamentu - powiedział.

- Więc dzisiaj, jako lider Platformy i Koalicji, mogę powiedzieć: głosujcie na nas, bo jest szansa, że pokonamy PiS i że PiS nie będzie zwycięzcą tych wyborów. To jest trudne zadanie, ale ono jest możliwe. Także dzisiaj z przekonaniem i czystym sumieniem mogę powiedzieć: głosujcie na Koalicję Obywatelską, to da nam pełne zwycięstwo w niedzielę. Jestem o tym przekonany - przyznał.

ZOBACZ TEŻ: Specjalny serwis "Wybory parlamentarne 2023"

"Zabrakło w niektórych przełomowych momentach gotowości mówienia pełnym głosem, co jest złe"

W trakcie rozmowy Tusk pytany był, jak jego zdaniem zmienił się nasz kraj przez ostatnie osiem lat.

- Przez ostatnie ponad 2,5 roku jestem 18-19 godzin na dobę na nogach i jestem wszędzie w Polsce. Odbyłem prawie tysiąc spotkań w ciągu tych 2,5 roku. To, co mnie uderzyło po powrocie do polskiej polityki to apatia i niewiara w zwycięstwo po stronie opozycji i po stronie zwykłych ludzi, nie polityków, poczucie, że kłamstwo triumfuje, że właściwie jesteśmy bezsilni wobec tego, co PiS zrobił, czy to z mediami publicznymi, czy też z godnością różnych mniejszości, z prawami kobiet - przyznał w odpowiedzi.

Dodał, że "to, co rzuciło mu się w oczy, to to, że zabrakło w niektórych przełomowych momentach gotowości mówienia pełnym głosem, co jest złe". - Zło trzeba nazywać. Jeśli zło się nazywa, to ono zaczyna być bezsilne - zaznaczał. - Ludzie dobrzy wygrywają wtedy, kiedy mają odwagę otworzyć oczy, otworzyć uszy i na końcu otworzyć też usta i głośno krzyknąć: to jest zło, to jest kłamstwo, to jest pogarda - tłumaczył lider PO.

- I to dzisiaj odróżnia właśnie Polskę, tę dzisiejszą, z tysiącami ludzi na każdych spotkaniach od tej, którą zobaczyłem po powrocie z Brukseli. Ludzie byli zdołowani, niepewni swoich racji. Ta nadzieja odżyła. Mam wielką satysfakcję, że mam w tym swój skromniutki udział, że ludzie fajni, przyzwoici, uczciwi ludzie, uczciwe Polki, uczciwi Polacy, uwierzyli na nowo w swoją siłę - powiedział.

Tusk: Zło trzeba nazywać. Jeśli zło się nazywa, to ono zaczyna być bezsilne
Tusk: Zło trzeba nazywać. Jeśli zło się nazywa, to ono zaczyna być bezsilneTVN24

Tusk o "przeczuciu" w sprawie wyniku wyborów

Anita Werner pytała też Tuska, co zrobić, żeby takie instytucje, jak NBP, TK czy TVP uwolnić od partyjnych wpływów.

- Proszę mi wierzyć, my nie damy się oszukać, jeśli dostaniemy mandat od ludzi, a głęboko w to wierzę, to będziemy także mieli poczucie siły, sprawczości. I to wtedy zmienia wszystko. Poza tym przygotowaliśmy, wspólnie z naszymi partnerami po demokratycznej stronie sceny politycznej, bardzo szczegółowe plany dotyczące odzyskania dla polskiej opinii publicznej mediów, które dzisiaj są mediami rządowymi - odparł.

Tusk dodał, że jego ugrupowanie znajdzie "sposoby, żeby ewentualne weto prezydenckie nie było skuteczne. Będziemy działali zgodnie z prawem, ale w sposób twardy i jednoznaczny".

- Nie jestem hazardzistą, nie chcę się zakładać, ale przeczucie mi mówi, serce mi dzisiaj mówi, że najprawdopodobniej, kiedy ogłoszone zostaną oficjalne wyniki, to zobaczymy, że dzisiejsza opozycja będzie miała zdolność odrzucania weta prezydenckiego. Naprawdę nie można wykluczyć tego scenariusza. On wydaje mi się dzisiaj dość prawdopodobny - przyznał Tusk.

Kto premierem po wyborach? "Zobaczymy wyniki, usiądziemy przy stole"

Tusk w programie zaznaczał, że Trzecia Droga i Lewica to "sprawdzeni partnerzy". - Ustaliliśmy razem priorytety. Chcę wam powiedzieć, i to bardzo serio: nie będzie żadnego problemu z utworzeniem rządu Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi. Co do priorytetów, już dawno jesteśmy dogadani: co do praworządności, wolnych mediów, niezależnych sądów - wymieniał.

- Samorząd terytorialny zostanie znowu uwolniony od tego gorsetu centralistycznego, jaki PiS nałożył. Więc roboty, pomysłów, projektów wspólnych jest bardzo dużo - podsumował. - A kto będzie premierem? Zobaczymy wyniki, usiądziemy przy stole. I na pewno nie będzie to przeszkodą, żeby szybko zacząć dobrze rządzić - zapewnił.

ZOBACZ TAKŻE POPRZEDNIE ROZMOWY: Kto premierem, jeśli wygra opozycja? "Ta kandydatura powinna być rozpatrywana w pierwszym rzędzie" "Szanowni państwo, możecie zmienić historię" Co Mentzen myśli o Unii Europejskiej, prawach osób LGBT, ataku Hamasu na Izrael?

Autorka/Autor:akw/ft

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Premier wprowadził stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP, które mają obowiązywać do 31 maja 2024 roku - poinformowało w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Jak czytamy w komunikacie, "są one sygnałem dla służb i administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności".

Stopnie alarmowe w Polsce. Jest decyzja premiera

Stopnie alarmowe w Polsce. Jest decyzja premiera

Źródło:
tvn24.pl

Mamy dobrą wiadomość dla nas wszystkich. To już jest taka kropka postawiona nad i. Jest formalna zgoda z Komisji Europejskiej. Zarówno akceptacja formalna pierwszego wniosku o wypłatę pierwszych pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, jak i akceptacja formalna warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych - powiedziała w czwartek Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ministra funduszy i polityki regionalnej. Jak dodała, odblokowano w sumie 600 miliardów złotych, "15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski".

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komisja Europejska dokonała bardzo jasnej oceny zmian, dlatego zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze - powiedziała w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Źródło:
TVN24

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie z ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, skomentował sprawę. "Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem - przepraszam" - napisał.

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Słowa Władimira Putina o tym, że Rosja zbroi się i de facto przestawiła się na tryb wojenny, są prawdziwe - oświadczył w czwartek premier Donald Tusk na wspólnej konferencji z premier Łotwy w Warszawie. Jak mówił, nie tylko "agresywną retorykę", ale także decyzje, które prezydent Rosji zapowiedział w tym wystąpieniu "trzeba traktować śmiertelnie serio".

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Źródło:
TVN24, PAP

Komisja Europejska (KE) podjęła dwie decyzje w sprawie odblokowania unijnych środków dla Polski. Chodzi o Krajowy Plan Odbudowy (KPO) i fundusze spójności. Do Polski ma trafić łącznie około 600 miliardów złotych.

Potężne pieniądze dla Polski. Jest decyzja

Potężne pieniądze dla Polski. Jest decyzja

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komisja Europejska wydała w czwartek pozytywną ocenę pierwszego wniosku Polski o płatności z Funduszu Odbudowy, co otwiera drogę do wypłaty Polsce ponad sześciu miliardów euro z KPO. Poprzedni rząd nie zdołał sprowadzić ogromnych unijnych funduszy do naszego kraju. Dlaczego nie składał w tej sprawie wniosku? Reporter TVN24 pytał o to w Sejmie Waldemara Budę, byłego ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Źródło:
TVN24

Trwa spotkanie premiera Donalda Tuska z rolniczymi organizacjami związkowymi. Obok szefa rządu w rozmowach uczestniczy między innymi minister rolnictwa Czesław Siekierski.

Donald Tusk rozmawia z rolnikami. Spotkanie w Centrum Dialog

Donald Tusk rozmawia z rolnikami. Spotkanie w Centrum Dialog

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskich Portów Lotniczych (PPL) odwołała Stanisława Wojterę z funkcji prezesa. Oddelegowała także przewodniczącego rady Łukasza Chaberskiego do czasowego pełnienia funkcji prezesa.

Prezes Polskich Portów Lotniczych odwołany

Prezes Polskich Portów Lotniczych odwołany

Źródło:
PAP

Przegotowanie kranówki pomaga w pozbyciu się z niej mikroplastiku - informują chińscy naukowcy. Najskuteczniej proces ten przebiega w twardej wodzie, zawierającej wyższą zawartość węglanu wapnia.

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Źródło:
PAP
Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wiedzieliśmy o sobie dużo, mamy wspólnych przyjaciół i kolegów - mówił Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie filmu "Diuna: Część druga". Miało to miejsce na Węgrzech, w okolicznościach, o których reżyser Denis Villeneuve żartował, że "to najlepszy sposób, by się poznać".

"Próbowaliśmy się pozabijać". Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie "Diuny"

"Próbowaliśmy się pozabijać". Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie "Diuny"

Źródło:
LA Times

Znamy najnowszą listę najbogatszych Polaków. W tegorocznym rankingu jest kilka zaskoczeń - napisał "Forbes". Miesięcznik zaznaczył, że jesteśmy coraz bliżej chwili, gdy całą listę stu najbogatszych Polaków wypełnią wyłącznie miliarderzy. Pozycję lidera w najnowszym zestawieniu utrzymał Michał Sołowow.

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Źródło:
"Forbes", tvn24.pl

Policjanci i strażacy szukali w środę 4-letniej dziewczynki, która uciekła mamie i pobiegła do lasu. Dziecko zostało odnalezione całe i zdrowe około dwa kilometry od domu.

Czterolatka pobiegła do lasu, mama nie mogła jej dogonić

Czterolatka pobiegła do lasu, mama nie mogła jej dogonić

Źródło:
tvn24.pl

Wojewoda Mariusz Frankowski, na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków odwołał prof. dra hab. Jakuba Lewickiego z pełnienia funkcji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie urzędu.

Mazowiecki konserwator zabytków odwołany ze stanowiska

Mazowiecki konserwator zabytków odwołany ze stanowiska

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego Dariusza Korneluka - powiedział w czwartek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik. Jak mówił, trwa spór kompetencyjny wokół kwestii związanych z tym urzędem.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Źródło:
PAP

Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał umowę z rządem USA na dostawę zintegrowanego systemu dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową dla II fazy programu Wisła oraz programu Narew.

Umowa z rządem USA podpisana. Chodzi o programy Wisła i Narew

Umowa z rządem USA podpisana. Chodzi o programy Wisła i Narew

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki od jakiegoś czasu powtarza w wywiadach, że został już wystawiony akt oskarżenia dla Krzysztofa Brejzy w sprawie afery fakturowej i że postawiono mu zarzuty. Natomiast poseł Brejza twierdzi, że Jaki rozpowszechnia kłamstwa. Sprawdziliśmy, kto ma rację.

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24

Do samego końca nie było pewne, czy Anya Taylor-Joy pojawia się w drugiej części "Diuny". W rozmowie z dziennikarzami reżyser Denis Villeneuve przyznał, że utrzymywano jej rolę w tajemnicy "w ramach eksperymentu".

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

Źródło:
Hollywood Reporter

Za rządów Zjednoczonej Prawicy CBA podsłuchiwało i nagrywało rozmowy telefoniczne z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem - pisze w czwartek Onet. Portal opisuje kulisy operacji specjalnej pod kryptonimem "Vampiryna". Wspomina o samolocie wynajętym przez Orlen, który poleciał do Chin i z powrotem "na pusto", za ogromne pieniądze. Jest także wątek handlarza bronią i papieża, któremu Obajtek w samym środku pandemii sprezentował warte miliony złotych wyposażenie ochronne. Sprawa nigdy nie trafiła do prokuratury, mimo wniosków ze strony agentów CBA - czytamy w artykule.

Operacja "Vampiryna". Obajtek nagrywany przez CBA. "To historia jak z powieści sensacyjnej"

Operacja "Vampiryna". Obajtek nagrywany przez CBA. "To historia jak z powieści sensacyjnej"

Źródło:
Onet

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Według policji, podejrzani posługiwali się podrobionymi, amerykańskimi dokumentami i wyłudzonymi aktami zgonu. W sprawie postawiono już zarzuty, jednym z podejrzanych jest wieloletni muzyk formacji Kult.

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę w Ostródzie policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli rany kłute i cięte zadane ostrym narzędziem. Zatrzymano ich 27-letnią córkę. Zostanie jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa.

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszy zarzut zabójstwa

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszy zarzut zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Spółka Barbora Polska kończy działalność w naszym kraju. Platforma zajmowała się dostawą artykułów spożywczych do domu w dużych miastach. Ostatnie dostawy zaplanowano do końca tego tygodnia.

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Źródło:
tvn24.pl
"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Szwajcaria chce globalnej dyskusji na temat technologii umożliwiających wpływanie na ziemski klimat, zwłaszcza ograniczających ilość światła słonecznego docierającego do naszej planety. Debata ma mieć miejsce na trwającej w Kenii szóstej Sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska. Technologie te jednak wywołują ogromne kontrowersje i dzielą naukowców.

Szwajcaria proponuje zasłonięcie Słońca. Kontrowersyjny pomysł dzieli naukowców

Szwajcaria proponuje zasłonięcie Słońca. Kontrowersyjny pomysł dzieli naukowców

Źródło:
Guardian, tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Ktoś nagrał, jak przecina gilotyną małego kota, i umieścił drastyczne nagranie w internecie. Film trafił do OTOZ Animals, które o sprawie powiadomiło policję. - Poziom bestialstwa poraża - komentują obrońcy zwierząt i zapowiadają, że będą walczyć o najwyższy wymiar kary dla sprawców. Policja weryfikuje nagranie i próbuje ustalić autora.

Przecięli kota na pół, film wrzucili do sieci. "Poziom bestialstwa poraża"

Przecięli kota na pół, film wrzucili do sieci. "Poziom bestialstwa poraża"

Źródło:
tvn24.pl

Na uniwersytecie w Mediolanie 398 studentów medycyny spośród 408 nie zdało egzaminu z mikrobiologii. Sprawdzianu nie zaliczył studentom znany włoski wirusolog, profesor Roberto Burioni. Jak przyznał, ponad 40 procent studentów nie potrafiło nawet zdiagnozować grypy.

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

Źródło:
PAP, La Nazione

Wiceszef MSWiA Piotr Wawrzyk bardzo wyraźnie wskazał w mailu, że osobą do kontaktu w sprawie przekazywania wiz jest Edgar Kobos - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" były konsul generalny Polski w Mumbaju Damian Irzyk. Gość TVN24 opisał, jak wyglądały grupy "filmowców" z Indii. - Okazało się, że tam jest jakiś choreograf, który nie potrafi tańczyć, aktor, który nie był w stanie wskazać ani jednego filmu - mówił.

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Źródło:
TVN24

Już nie obywatele Ukrainy dominują wśród cudzoziemców, którzy dostają zezwolenia na pracę w Polsce. W czołówce są teraz mieszkańcy krajów Azji. Jednak w 2023 roku wydano w sumie cudzoziemcom spoza UE mniej pozwoleń na pracę niż w 2022 roku. Spośród tych, którzy u nas już pracują, coraz więcej płaci składki do ZUS.

Mniej pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Zmiana w czołówce krajów

Mniej pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Zmiana w czołówce krajów

Źródło:
Konkret24

Bez stworzenia dobrego, bezpiecznego świata, który odpowie na wyzwanie, jakie stoi dzisiaj przed młodzieżą XXI wieku, dobre funkcjonowanie naszego kraju stoi pod znakiem zapytania - powiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka. W środę uczestniczyła w konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania". Pojawili się na niej też między innymi ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny, a także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Źródło:
PAP, TVN24

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"