Polska Press odmawia reklamy kolejnej kandydatce opozycji. "Nie mają skrupułów"

Źródło:
tvn24.pl
Skutki przejęcia Polska Press (wideo z lipca 2021 roku)
Skutki przejęcia Polska Press (wideo z lipca 2021 roku)TVN24
wideo 2/9
Skutki przejęcia Polska Press (wideo z lipca 2021 roku)TVN24

Gazety należące do grupy medialnej Polska Press odmawiają kandydatom Nowej Lewicy i Trzeciej Drogi publikacji reklam wyborczych. Powód? Jak wskazał wydawca, wartości prezentowane przez polityków tych ugrupowań "są nie do pogodzenia z jego linią programową". - To skandaliczna cenzura prewencyjna - ocenia kandydat paktu senackiego z Kielc Henryk Milcarz. "Już nie ma skrupułów" - ocenia Daria Gosek-Popiołek, kandydatka Nowej Lewicy do Sejmu z Krakowa, której również odmówiono.

Kandydaci opozycji są pozbawiani możliwości publikowania swoich ogłoszeń wyborczych w mediach grupy medialnej Polska Press, należącej do Orlenu. Chodzi między innymi o lokalne tytuły wydawane w województwach świętokrzyskim i lubuskim: "Echo Kieleckie", "Nasze Miasto Gorzów" i portal echodnia.eu.

Czytaj też: Raport NIK po kontroli w telewizji rządowej. Marian Banaś: wyniki są zatrważające

Pisma z odmową publikacji reklam w tych mediach otrzymali lider świętokrzyskiej listy Nowej Lewicy do Sejmu, poseł Andrzej Szejna, kandydat paktu senackiego w Kielcach Henryk Milcarz, a także "jedynka" na liście Trzeciej Drogi w Gorzowie Wielkopolskim Maja Nowak. Powód? "Wydawca uznał, iż nie do pogodzenia z jego linią programową są wartości lewicowe i rozumienie polskiej racji stanu, prezentowane przez przedstawicieli Lewicy, której Komitet Wyborczy zlecił ogłoszenie wyborcze" - czytamy w piśmie Anny Zapert, przedstawicielki zarządu Polska Press.

W poniedziałek odmowę otrzymała również posłanka Daria Gosek-Popiołek, kandydatka Nowej Lewicy do Sejmu z Krakowa. Jej ogłoszenie wyborcze miało pojawić się w "Gazecie Krakowskiej" i "Dzienniku Polskim" przed samymi wyborami - w piątek, 13 października. Zamówiona reklama została jednak ostatecznie odrzucona. Również w tym wypadku wydawca uznał, że wartości prezentowane przez kandydatkę "są nie do pogodzenia z jego linią programową". - Do tej pory na żadnym etapie nie spotkaliśmy się z blokadą - mówi posłanka w rozmowie z tvn24.pl, podkreślając, że z redakcjami tych gazet jej sztab rozmawiał już "od dawna".

- Media orlenowskie przyłączają się do kampanii wyborczej po stronie Prawa i Sprawiedliwości. Jak widać, na niecały tydzień przed wyborami nikt już nie ma skrupułów, żeby udawać jakąkolwiek obiektywność - ocenia posłanka.

Podobnie brzmiące pismo otrzymali politycy Polski 2050 Szymona Hołowni w województwie lubuskim.

Czytaj też: Debata w telewizji rządowej. Kto zmierzy się z Donaldem Tuskiem?

Przepis, na który powołuje się Anna Zapert, dotyczy odpłatnych ogłoszeń i reklam:

Wydawca i redaktor mają prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy, jeżeli ich treść lub forma jest sprzeczna z linią programową bądź charakterem publikacji.

"Skandaliczna cenzura prewencyjna"

- Ta decyzja dotyczy wszystkich naszych kandydatów z województwa świętokrzyskiego. Redakcja "Echa Kieleckiego" początkowo przyjęła tę reklamę. Przelaliśmy pieniądze. Potem otrzymaliśmy decyzję odmowną, a wydawca zwrócił nam środki - powiedział dla tvn24.pl rzecznik prasowy klubu parlamentarnego Nowej Lewicy Marek Kacprzak.

- Nowa Lewica jest legalnie działającą partią, jej Komitet Wyborczy został zarejestrowany jak każdy inny. Ja reprezentuję nie tylko Lewicę, ale przecież KO, PSL i Polskę 2050. Polska Press próbuje wpływać na wynik wyborów. To skandaliczna cenzura prewencyjna, jesteśmy już chyba nie na Węgrzech, ale w Białorusi - ocenia Henryk Milcarz, kielecki kandydat opozycji na senatora.

Czytaj też: Publiczne pieniądze w kampanii polityków PiS. "Polacy wiedzą, że to z ich podatków jest finansowane"

Kandydatka Trzeciej Drogi z Gorzowa Wielkopolskiego Maja Nowak mówi nam, że jej reklama została zamówiona, jednak nie była jeszcze opłacona. - Przez ostatnie trzy tygodnie rozmawialiśmy z przedstawicielami redakcji na ten temat. Wczoraj dostaliśmy pismo o odmowie, które w ogóle nie trzyma się kupy. W treści podano, że odmawiają publikacji "bez podania przyczyny", a powyżej podali przyczynę. Co więcej, w ogłoszeniu nie było mowy o żadnych treściach: było tam tylko moje imię, nazwisko i wizerunek oraz logo Trzeciej Drogi - mówi Nowak.

ZOBACZ: Kampania wyborcza w telewizji rządowej. "W ogóle nie ma kampanii prowadzonej przez partie opozycyjne"

Polska Press o "kłamliwych twierdzeniach rozczarowanego kandydata"

Skierowaliśmy do biura prasowego Polska Press prośbę o przedstawienie linii programowej wydawcy. W odpowiedzi otrzymaliśmy oświadczenie, które odnosi się wyłącznie do informacji przekazanych przez łódzkich polityków Nowej Lewicy.

"Wydawca, tak jak wskazano w art. 36 ust. 4 w ustawie prawo prasowe, ma prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy (czyli materiałów odpłatnych), jeśli ich treść lub forma jest niezgodna z linią programową wydawcy. Polska Press podjęła taką decyzję zgodnie z własnym regulaminem oraz obowiązującymi przepisami prawa" - informują władze medialnej spółki.

W oświadczeniu dodano, że "powielanie kłamliwych twierdzeń rozczarowanego kandydata komitetu jakoby Polska Press stosowała cenzurę, narusza renomę Polska Press". Nie wskazano jednak, o które twierdzenia chodzi.

"Powyższe oświadczenie wyczerpuje stanowisko Spółki w sprawie odmowy publikacji ogłoszeń wyborczych komitetu Nowej Lewicy" - poinformowało biuro prasowe Polska Press.

Redakcja tvn24.pl po otrzymaniu oświadczenia ponownie wysłała zapytanie o linię programową wydawcy. Poprosiliśmy też o odniesienie się do odmowy udzielonej kandydatce Trzeciej Drogi w Gorzowie Wielkopolskim.

Medioznawca: czytelnik ma prawo poznać kandydatów

Medioznawca Maciej Myśliwiec zwraca uwagę, że "ogłoszenie wyborcze nie jest zwykłą reklamą komercyjną, usług, produktów, tylko związana jest z procesem wyborczym". - Odmawianie komitetom publikacji ich ogłoszeń nie wygląda dobrze z punktu przebiegu procesu wyborczego – ocenia w rozmowie z tvn24.pl.

- Można też zadać pytanie, czy odmawiając publikacji reklam niektórych komitetów, zachowana zostaje zasada obiektywizmu dziennikarskiego, czyli także pokazywania pełnego obrazu świata z wielu jego stron. Każdy wyborca, czytelnik, ma przecież prawo poznać kandydatów ze swojego okręgu - mówi nam ekspert.

Maciej Myśliwiec zaznacza, że każda redakcja, powołując się na artykuł 36, może odmówić publikacji reklamy. - Moje pytanie jednak brzmi: w jaki sposób linia programowa danego pisma może być naruszana przez wizerunek, imię i nazwisko kandydata jakiegokolwiek komitetu? Bardzo chętnie bym zapytał o to redakcję - zwraca uwagę. 

- W mojej ocenie komitety, które dostały odmowę publikacji, powinny rozważyć podjęcie, jeżeli to oczywiście możliwe, kroków prawnych w trybie wyborczym, celem wyjaśnienia tej sytuacji - mówi medioznawca.

PO zawiadamia prokuraturę w sprawie spotów w Radiu Kielce

Od polityków Koalicji Obywatelskiej słyszymy, że nie jest dla nich priorytetem wykupywanie reklam kandydatów do parlamentu w mediach należących do Polska Press. - Skupiamy się na innych kanałach. Nie mam informacji, byśmy zamawiali reklamy w dziennikach Polska Press - mówi nam Aleksander Miszalski, małopolski poseł KO.

Podobne informacje uzyskujemy od Agaty Wojdy, szefowej kieleckiej Platformy Obywatelskiej. Jednak również Wojda zwraca uwagę na "nierówną kampanię" w mediach. - W ubiegłym tygodniu złożyliśmy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Radio Kielce i jego prezesa - mówi nam Wojda.

"Szczytem bezczelności jest zamieszczanie informacji przez RK (Radio Kielce - red.) o nowych spotach wyborczych PiS. To jawne łamanie art. 507 Kodeksu wyborczego. W tej sprawie, w imieniu Koalicji Obywatelskiej złożyłam zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez RK i prezesa Janusza Knapa" - czytamy w oświadczeniu polityczki.

Orlen kupił Polska Press

Prezes UOKiK zgodził się na przejęcie Polska Press przez Orlen na początku lutego 2021 roku. Polska Press jest jedną z największych grup wydawniczych w Polsce, posiadającą około 20 dzienników regionalnych, blisko 120 tygodników lokalnych oraz prasę bezpłatną. Sprzedaje powierzchnię reklamową w prasie i internecie oraz świadczy usługi poligraficzne. Do grupy należą drukarnie oraz witryny online.

Przejęcie przez Orlen największego wydawcy mediów regionalnych w Polsce - Polska Press - negatywnie wpłynęło na swobodę działalności dziennikarskiej w tych mediach - oceniała w czerwcu br. w swoim raporcie Helsińska Fundacja Praw Człowieka (HFPC).

ZOBACZ TEŻ: "Faworyzowanie, marginalizowanie i ograniczanie". Raport po przejęciu Polska Press przez Orlen

Bartłomiej Plewnia//mm

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Mamy do czynienia z istnym podziemiem wizowym, a siedzibą tego gangu było Ministerstwo Spraw Zagranicznych - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Aleksandra Leo z Polski 2050-Trzeciej Drogi, która jest członkinią komisji śledczej badającej aferę wizową. - Trzeba wyjaśnić wszystkie rzeczy i dobrze, że ta komisja śledcza powstała - mówił Michał Wójcik z Suwerennej Polski. Został też zapytany o ocenę wystąpienia Radosława Sikorskiego na forum ONZ.

"Nie było złe", ale nie ma czego "gratulować". Wójcik komentuje wystąpienie Sikorskiego

"Nie było złe", ale nie ma czego "gratulować". Wójcik komentuje wystąpienie Sikorskiego

Źródło:
TVN24

Na uniwersytecie w Mediolanie 398 studentów medycyny spośród 408 nie zdało egzaminu z mikrobiologii. Sprawdzianu nie zaliczył studentom znany włoski wirusolog, profesor Roberto Burioni. Jak przyznał, ponad 40 procent studentów nie potrafiło nawet zdiagnozować grypy.

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

Źródło:
PAP, La Nazione

Prezydent USA Joe Biden odbył w środę rutynowe badania lekarskie w szpitalu wojskowym Walter Reed w stanie Maryland. - Wszystko jest w porządku - przekazał dziennikarzom po badaniach. Zapytany, czy jest coś, czym Amerykanie powinni się niepokoić, Biden zażartował na temat swojego wieku. - No cóż, lekarze uważają, że wyglądam za młodo - powiedział.

Joe Biden po badaniach lekarskich. "Uważają, że wyglądam za młodo"

Joe Biden po badaniach lekarskich. "Uważają, że wyglądam za młodo"

Źródło:
Reuters, PAP

Zabieranie go stamtąd wywołałoby kolejną wojnę, przez kolejne miesiące zajmowalibyśmy się tylko tym, zamiast naprawieniem państwa, to nie jest nam do niczego potrzebne - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

Ruszają rządowe prace nad tak zwanym kasowym PIT, czyli rozwiązaniem, które zakłada, że firmy mają obowiązek zapłacić podatek dochodowy dopiero po faktycznym otrzymaniu środków z faktury. - Około 80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło z tego rozwiązania skorzystać - tłumaczył w TVN24 BiS minister Maciej Berek.

Rewolucja dla firm. "80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać"

Rewolucja dla firm. "80 procent małych przedsiębiorców będzie mogło skorzystać"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na jutro zwołałem szczyt rolniczy w Warszawie - poinformował w środę premier Donald Tusk. Jak przekazał szef rządu, "na tym spotkaniu z przedstawicielami protestujących będziemy szukali z dobrą wolą rozwiązania problemu". Tusk mówił także, że rząd rozmawia ze stroną ukraińską "o czasowym zamknięciu granicy i zamknięciu wymiany handlowej", jednak byłoby to rozwiązanie tymczasowe i "bolesne" dla obu stron. Do tej kwestii odniósł się w mediach społecznościowych ukraiński wicepremier Ołeksandr Kubrakow.

Tusk o rozwiązaniu "bolesnym" dla obu stron. Jest odpowiedź

Tusk o rozwiązaniu "bolesnym" dla obu stron. Jest odpowiedź

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Jedna osoba nie żyje, a dwie zaginęły po wypadku łodzi na wodach francuskich kanału La Manche. Tylko w środę uratowano tam 180 osób.

Akcja ratunkowa na kanale La Manche

Akcja ratunkowa na kanale La Manche

Źródło:
BBC, Sky News

Richard Lewis, amerykański komik i aktor, gwiazda serialu "Pohamuj entuzjazm", zmarł w wieku 76 lat.

Zmarł Richard Lewis, gwiazda amerykańskiej komedii

Zmarł Richard Lewis, gwiazda amerykańskiej komedii

Źródło:
The Guardian

Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki był na przejściu granicznym, gdzie przekonywał, że zboże z Ukrainy nie przejeżdża przez nasz kraj tranzytem, a trafia na polskie półki sklepowe i do "różnych firm". Razem z innymi parlamentarzystami sugerował, że transportowana kukurydza jest przewożona razem z cementem. Parlamentarzyści nie pokazali jednak żadnych dowodów na potwierdzenie swoich tez. O publikowane przez Mateckiego nagrania zapytaliśmy między innymi Krajową Administrację Skarbową. "Nie wystąpiły przypadki, aby towary objęte zakazem zostały dopuszczone do obrotu na terytorium kraju" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Dariusz Matecki i niezidentyfikowane wagony. Jest odpowiedź Krajowej Administracji Skarbowej

Dariusz Matecki i niezidentyfikowane wagony. Jest odpowiedź Krajowej Administracji Skarbowej

Źródło:
tvn24.pl, Konkret24

Niemiecki "Spiegel" ocenił, że w obliczu przechodzenia Ukrainy do defensywy Niemcy i Francja powinny wykazać się przywództwem, a zamiast tego Olaf Scholz i Emmanuel Macron rywalizują ze sobą. "To epokowa porażka, za którą odpowiedzialni są przede wszystkim dwaj mężczyźni" - ocenił internetowy portal tygodnika.

"Spiegel" krytykuje Scholza i Macrona. "Epokowa porażka, za którą odpowiedzialni są przede wszystkim dwaj mężczyźni"

"Spiegel" krytykuje Scholza i Macrona. "Epokowa porażka, za którą odpowiedzialni są przede wszystkim dwaj mężczyźni"

Źródło:
PAP

Mitch McConnell ogłosił, że zrezygnuje z funkcji lidera mniejszości republikańskiej w Senacie USA. - Nikt nie może pokonać czasu, a ja nie jestem już młodym mężczyzną. Przyszedł czas na kolejne pokolenie przywódców - powiedział.

"Nikt nie może pokonać czasu". Lider republikanów w Senacie USA zrezygnuje

"Nikt nie może pokonać czasu". Lider republikanów w Senacie USA zrezygnuje

Źródło:
Reuters

W Ostródzie policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli rany kłute i rany cięte wykonane ostrym narzędziem. - Badamy hipotezy, nie wykluczamy udziału osób trzecich w tym zdarzeniu - przekazał w rozmowie z TVN24 podkomisarz Michał Przybyłek, oficer prasowy komendanta ostródzkiej policji. Dodał, że policja próbuje nawiązać kontakt z córką małżeństwa.

Zwłoki małżeństwa w Ostródzie. "Nie wykluczamy udziału osób trzecich"

Zwłoki małżeństwa w Ostródzie. "Nie wykluczamy udziału osób trzecich"

Źródło:
TVN24

Deputowani z separatystycznego Naddniestrza, leżącego w granicach Mołdawii, zwrócili się do Rosji o podjęcie kroków w celu "obrony" tego regionu. Prezydent Mołdawii Maia Sandu podkreśliła, że chce "pokojowego rozwiązania konfliktu" i że celem działań rządu jest ponowna gospodarcza integracja kraju. - Państwa bałtyckie, Mołdawia i państwa bałkańskie, wszędzie tam, gdzie był obecny Związek Radziecki, są zagrożone - podkreślił w komentarzu do tej sytuacji prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Separatyści w Naddniestrzu proszą Rosję o "ochronę"

Separatyści w Naddniestrzu proszą Rosję o "ochronę"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, NewsMaker, Reuters

W aplikacji Coinbase, która służy do handlu kryptowalutami, w tym bitcoinem, wystąpiły błędy powodujące, że część użytkowników widziała w środę zerowe saldo - informuje CNBC. "Nasz zespół bada sprawę. Wasze aktywa są bezpieczne" - skomentowali przedstawiciele platformy. Sytuacja wydarzyła się w dniu, w którym kurs bitcoina przekroczył po raz pierwszy od ponad dwóch lat poziom 60 tysięcy dolarów.

Klienci zobaczyli zero na kontach. Firma zabiera głos

Klienci zobaczyli zero na kontach. Firma zabiera głos

Źródło:
tvn24.pl

Nieprawdy, które przed komisją podawała prokurator Edyta Dudzińska, są bardzo łatwo weryfikowalne przez system informatyczny prokuratury - mówiła w TVN24 prokurator Ewa Wrzosek, która sama też zeznawała w środę przed sejmową komisją do spraw wyborów kopertowych. Powiedziała, że cieszy się na ewentualną możliwość konfrontacji z Dudzińską zapowiedzianą przez przewodniczącego komisji.

"Jestem zdumiona skalą nieprawd". Wrzosek odpowiada na zeznania prokurator Dudzińskiej

"Jestem zdumiona skalą nieprawd". Wrzosek odpowiada na zeznania prokurator Dudzińskiej

Źródło:
TVN24

Przewodniczący komisji śledczej do spraw wyborów kopertowych Dariusz Joński został wyłączony z przesłuchania prokurator Edyty Dudzińskiej. Wniosek w tej sprawie złożyła sama Dudzińska, która tuż przed rozpoczęciem zeznań oskarżyła Jońskiego o wygłoszenie nieprawdziwych stwierdzeń w jednym z wywiadów. Dudzińska w kwietniu 2020 roku umorzyła postępowanie w sprawie wyborów kopertowych zaledwie trzy godziny po tym, jak wszczęła je prokurator Ewa Wrzosek. Po środowym przesłuchaniu Joński zapowiedział, że złoży wniosek o przeprowadzenie konfrontacji między Wrzosek a Dudzińską.

Wniosek o konfrontację prokuratorek. Dudzińska zeznawała przed komisją w sprawie wyborów kopertowych

Wniosek o konfrontację prokuratorek. Dudzińska zeznawała przed komisją w sprawie wyborów kopertowych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Nie żyje Thomas Kingston, małżonek Lady Gabrielli Kingston, członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Zmarł w niedzielę, w wieku 45 lat. "Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny" - przekazał Pałac Buckingham w wydanym we wtorek oświadczeniu. Król Karol III i królowa Kamila złożyli kondolencje najbliższym.

Rodzina królewska w żałobie. Oświadczenie Pałacu Buckingham

Rodzina królewska w żałobie. Oświadczenie Pałacu Buckingham

Źródło:
BBC, Sky News, TVN24.pl

Podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Pradze doszło do nietypowej sytuacji. Premier Donald Tusk zwrócił się do szefa słowackiego rządu z uwagą do jego wystąpienia, ale mikrofon nie zarejestrował tych słów. Reporter TVN24 zapytał Tuska, co powiedział do Roberta Fico.

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Wyłączony mikrofon na szczycie. Co Tusk powiedział słowackiemu premierowi?

Źródło:
tvn24.pl
"Przykro mi, nie ma już dla was świata"
 

"Przykro mi, nie ma już dla was świata"  

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Z rozpaczy tracą pamięć albo chcą zniknąć. Piszą SMS do mamy: "Niehce mi się rzyć" 

Z rozpaczy tracą pamięć albo chcą zniknąć. Piszą SMS do mamy: "Niehce mi się rzyć" 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Z przykrością muszę zrobić przerwę i wstrzymać moje występy" - napisała w mediach społecznościowych Adele, informując o przełożeniu dziesięciu nadchodzących koncertów, które miały odbyć się w marcu w Las Vegas. Powodem jest stan zdrowia artystki, który "niestety odbija się na jej głosie".  

Adele zawiesza występy. Chodzi o stan zdrowia 

Adele zawiesza występy. Chodzi o stan zdrowia 

Źródło:
CNN, BBC, TVN24.pl

Marcowa waloryzacja obejmie nie tylko emerytury i renty. Zwiększone zostaną także kwoty dodatków i świadczeń pieniężnych. Przykładowo, dodatek pielęgnacyjny wzrośnie z 294,39 złotych do 330,07 złotych.

Podwyżki dla emerytów i rencistów. Tyle wyniosą świadczenia od marca

Podwyżki dla emerytów i rencistów. Tyle wyniosą świadczenia od marca

Źródło:
PAP

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanął Radosław Gac, były trener w Zespole Wychowania i Kształcenia w Stężycy, sygnalista i bohater reportażu tvn24.pl o nieprawidłowościach w placówce. Gac stanął po stronie młodych piłkarzy, którzy skarżyli się na mobbing ze strony innego trenera - Michała C. Po publikacji sprawą zajęła się prokuratura, która uznała, że C. faktycznie dopuścił się przestępstwa i skierowała akt oskarżenia do sądu. Równolegle proces sygnaliście (i jeszcze jednemu trenerowi) wytoczyła gmina, która twierdzi, że ich wypowiedzi zaszkodziły szkole i mogły wystraszyć sponsorów.

Wsparł poniżanych uczniów, został pozwany przez gminę. Sąd namawia na ugodę

Wsparł poniżanych uczniów, został pozwany przez gminę. Sąd namawia na ugodę

Źródło:
tvn24.pl

Bez stworzenia dobrego, bezpiecznego świata, który odpowie na wyzwanie, jakie stoi dzisiaj przed młodzieżą XXI wieku, dobre funkcjonowanie naszego kraju stoi pod znakiem zapytania - powiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka. W środę uczestniczyła w konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania". Pojawili się na niej też między innymi ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny, a także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Źródło:
PAP, TVN24

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"