Pojedynek "jedynek" w okręgu nr 4. Kto w eurowyborach walczy o mandat z Warszawy?

Źródło:
PKW, tvn24.pl

W wyborach do Parlamentu Europejskiego o mandat z pierwszych miejsc w Warszawie i części województwa mazowieckiego walczą: Michał Kobosko, Krystian Kamiński, Marek Woch, Tomasz Kwiatkowski, Marcin Kierwiński, Robert Biedroń i Małgorzata Gosiewska. Co warto wiedzieć o liderach list z okręgu numer 4?

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Wybierzemy w nich 53 europosłów na kadencję 2024-2029. W okręgu nr 4, obejmującym Warszawę i osiem powiatów woj. mazowieckiego: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński, swoich kandydatów wystawiło siedem komitetów wyborczych. Kto znalazł się na czele list i co wiadomo o tych osobach? Oto wszystkie "jedynki" z Warszawy i okolicznych powiatów.

Kandydaci do europarlamentu. Okręg 4

ZOBACZ TEŻ: Jak głosować w wyborach europejskich 2024? To trzeba wiedzieć

LISTA NR 1. Michał Kobosko

"Jedynką" na liście Trzeciej Drogi jest polityk Polski 2050 Michał Kobosko. Obecnie jest on posłem - w wyborach parlamentarnych 15 października startował z Warszawy i uzyskał 61 452 głosy.

Kobosko urodził się w 1968 roku. Ukończył studia licencjackie z zarządzania i przywództwa na Uniwersytecie SWPS. W latach 90. rozpoczął pracę jako dziennikarz, którym był przez ponad 20 lat. Pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej" i "Pulsie Biznesu", był redaktorem naczelnym "Forbes", "Newsweeka", "Dziennika Gazety Prawnej" i "Wprost".

W politykę zaangażował się w 2019 roku wraz z kampanią prezydencką Szymona Hołowni, a później jako współtwórca Polski 2050, której obecnie pozostaje pierwszym wiceprzewodniczącym.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Trzeciej Drogi - lista "jedynek"

LISTA NR 2. Krystian Kamiński

Na czele listy Konfederacji znalazł się Krystian Kamiński, członek partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Kamiński był posłem w poprzedniej kadencji - w 2019 roku startował z Zielonej Góry i zdobył 14 251 głosów. W wyborach z 2023 roku mimo lepszego wyniku (15 815 głosów) nie udało mu się uzyskać mandatu.

Kamiński urodził się w 1983 roku w Zielonej Górze. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz studia podyplomowe z zarządzania ochroną informacji niejawnej na Uniwersytecie Zielonogórskim.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Konfederacji - lista "jedynek"

LISTA NR 3. Marek Woch

Listę Bezpartyjnych Samorządowców otwiera Marek Woch, prawnik z Kąkolewnicy w województwie lubelskim, w powiecie radzyńskim. Woch startował w ostatnich wyborach do Sejmu z okręgu nr 6 (Lublin), ale zdobyte 2500 głosów nie pozwoliło mu na uzyskanie mandatu.

LISTA NR 4. Tomasz Kwiatkowski

Na czele listy komitetu Polexit znalazł się Tomasz Kwiatkowski, pochodzący z Raszyna rolnik. Nie należy do żadnej partii politycznej.

LISTA NR 5. Marcin Kierwiński

"Jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej został Marcin Kierwiński, do niedawna minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska. Obecnie jest posłem na Sejm - w ostatnich wyborach uzyskał 51 828 głosów, startując z okręgu nr 16 (Płock). Posłem był też w przeszłości w VII, VIII i IX kadencji.

Od 2020 roku Kierwiński jest sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej. W 2015 roku był sekretarzem stanu w kancelarii premier Ewy Kopacz, a w latach 2010-2011 wicemarszałkiem woj. mazowieckiego.

Kierwiński urodził się w 1976 roku. Ukończył studia z elektroniki biomedycznej oraz z zarządzania i marketingu na Politechnice Warszawskiej, a także studia podyplomowe z zarządzania infrastrukturą IT w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle "Orgmasz".

O swoim starcie w eurowyborach Kierwiński mówił w "Kropce nad i" w TVN24: - My jesteśmy cały czas na wojnie z PiS-em, wojnie o przyzwoitość, praworządność, o rozliczenie tego, co się działo przez osiem lat. I czasami jest tak, że na tym froncie różni żołnierze są na różnych odcinkach. Przez pięć miesięcy miałem zaszczyt i przyjemność pracować w rządzie pana premiera Donalda Tuska. Bardzo wiele rzeczy, jeżeli chodzi o czyszczenie spraw w policji, chociażby rozliczanie, udało się zrobić. Myślę, że większość rzeczy jest naprowadzona na właściwy kierunek.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci KO - lista "jedynek"

LISTA NR 6. Robert Biedroń

Warszawską listę Lewicy otwiera Robert Biedroń, który jest europosłem od 2019 roku. Wówczas zdobył 96 388 głosów i uzyskał mandat, startując z list utworzonej przez siebie w tym samym roku partii Wiosna. W Parlamencie Europejskim został przewodniczącym Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, zasiada też w Komisji Budżetowej i Komisji Spraw Zagranicznych.

Obecnie Biedroń jest współprzewodniczącym Nowej Lewicy, ugrupowania powstałego z połączenia Wiosny i SLD. W latach 2011-2014 był posłem na Sejm VII kadencji, wybranym z ramienia Ruchu Palikota. Startował wówczas z okręgu nr 26 (Gdynia) i uzyskał 16 919 głosów. W 2014 roku został wybrany prezydentem Słupska, którym pozostał do 2018 roku. Biedroń jest także działaczem na rzecz praw człowieka. Założył organizację pozarządową Kampania Przeciw Homofobii, której prezesem był w latach 2001-2009.

Biedroń urodził się w 1976 roku. Ukończył studia z nauk politycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od ponad 20 lat jest w związku z Krzysztofem Śmiszkiem, obecnym sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, który również kandyduje w tych eurowyborach.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Lewicy - lista "jedynek"

LISTA NR 7. Małgorzata Gosiewska

O mandat z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości ubiega się Małgorzata Gosiewska. Obecnie jest ona posłanką PiS z Warszawy - w ostatnich wyborach do Sejmu uzyskała 36 523 głosy. W przeszłości była posłanką V, VII, VIII i IX kadencji. W latach 2019-2023 była wicemarszałkiem Sejmu.

Gosiewska urodziła się w 1966 roku w Gdańsku. Nie ma wykształcenia wyższego - ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Czersku. W latach 90. należała do Porozumienia Centrum, a od 2001 roku do Prawa i Sprawiedliwości. Jak przyznała na swojej stronie internetowej, była bliską współpracowniczką Lecha Kaczyńskiego, który "był i jest dla niej ogromnym autorytetem". Gosiewska była pierwszą żoną Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci PiS - lista "jedynek"

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Okręg nr 4 - kto kandyduje w Warszawie i okolicznych powiatach? [pełna lista]

Autorka/Autor:pb//az

Źródło: PKW, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Obara, Paweł Supernak, Tomasz Gzell, Leszek Szymański/PAP

Pozostałe wiadomości

Piątek upływa pod znakiem burz. Szczególnie groźna zjawiska przeszły przez Tomaszów Mazowiecki (woj. łódzkie), gdzie w wyniku nawałnicy porwało dach i zniszczyło elewację centrum handlowego przy placu Kościuszki. Nawałnice przeszły również, między innymi, przez województwa opolskie, śląskie i małopolskie.

Gwałtowna burza przeszła przez Tomaszów Mazowiecki, wiatr zerwał dach z centrum handlowego

Gwałtowna burza przeszła przez Tomaszów Mazowiecki, wiatr zerwał dach z centrum handlowego

Źródło:
tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz, oswiecim112.pl, oswiecim.naszemiasto.pl

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego, a nawet i trzeciego stopnia przed burzami. Synoptycy ostrzegają przed wyładowaniami, którym towarzyszyć mają bardzo silne porywy wiatru i obfity deszcz. W mocy są też alarmy przed upałem.

Ostrzeżenia najwyższego stopnia. Tu będzie groźnie aż do rana

Ostrzeżenia najwyższego stopnia. Tu będzie groźnie aż do rana

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Trzy osoby zginęły w piątek w katastrofie samolotu pasażerskiego Suchoj Superjet 100 pod Moskwą. Ofiary to załoga, która miała odbywać lot testowy po generalnym remoncie maszyny.

Samolot pasażerski rozbił się pod Moskwą. "Podczas próby lądowania zniknął z radarów"

Samolot pasażerski rozbił się pod Moskwą. "Podczas próby lądowania zniknął z radarów"

Źródło:
PAP

- Pismo potwierdzające uchylenie immunitetu Marcina Romanowskiego zostało podpisane przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię i wysłane do prokuratury - przekazał w programie "#BezKitu" nieoficjalnie dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

Źródło:
TVN24

- Zginął pilot bardzo doświadczony, jeden z najbardziej doświadczonych w światowym lotnictwie na tym typie samolotu - stwierdził na antenie TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński, mówiąc o piątkowej katastrofie samolotu wojskowego w Gdyni. Jak dodał, "w każdej katastrofie lotniczej są trzy elementy: pogoda, człowiek, maszyna".

"Zginął jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w światowym lotnictwie na tym typie samolotu"

"Zginął jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w światowym lotnictwie na tym typie samolotu"

Źródło:
TVN24

Czynności, w których udział brali funkcjonariusze ABW w związku z zatrzymaniem księdza Michała O., były realizowane w oparciu o obowiązujące przepisy, z poszanowaniem godności zatrzymanego oraz praw człowieka - napisał w piątek w oświadczeniu płk Rafał Syrysko, szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zatrzymanie księdza O. Szef ABW wydał oświadczenie

Zatrzymanie księdza O. Szef ABW wydał oświadczenie

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Podczas kontroli granicznej we Frankfurcie nad Odrą niemiecka policja zatrzymała skazanego za morderstwo, który był poszukiwany na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania. Pochodzący z Turcji mężczyzna okazał polski paszport - podała w piątek agencja dpa.

Morderca schwytany na granicy z Niemcami. Okazał polski paszport

Morderca schwytany na granicy z Niemcami. Okazał polski paszport

Źródło:
PAP

W okolicy Burgas w Bułgarii doszło do wypadku mikrobusa, którym podróżowali polscy i rosyjscy turyści. Ośmioro poszkodowanych trafiło do szpitala.

Wypadek mikrobusa z polskimi turystami w Bułgarii

Wypadek mikrobusa z polskimi turystami w Bułgarii

Źródło:
PAP

"To nie było zwykłe głosowanie. Poseł Krzysztof Grabczuk w szpitalu - jest usprawiedliwiony. Posłowie Roman Giertych i Waldemar Sługocki zostaną zawieszeni w klubie poselskim i pozbawieni funkcji (wiceprzewodniczącego klubu i wiceministra)" - napisał premier Donald Tusk w mediach społecznościowych po głosowaniu w sprawie projektu aborcyjnego.

"To nie było zwykłe głosowanie". Premier reaguje w sprawie Giertycha i Sługockiego

"To nie było zwykłe głosowanie". Premier reaguje w sprawie Giertycha i Sługockiego

Źródło:
tvn24.pl

- Oglądając te filmiki, myślę, że pilot miał cały czas nadzieję, że jeszcze ten lot uda się wyprowadzić. Nie udało się niestety - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 gen. Tomasz Drewniak, były inspektor sił powietrznych, ekspert fundacji Stratpoints, komentując katastrofę, do której doszło w piątek w Gdyni.

"Te wszystkie figury są na granicy możliwości samolotu"

"Te wszystkie figury są na granicy możliwości samolotu"

Źródło:
TVN24

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie podczas wykonywania lotu treningowego samolotem M-346 Bielik na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich-Dołach - przekazano na profilu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. "Wspaniały żołnierz, mąż i ojciec. Człowiek, który Ojczyźnie oddał to, co najważniejsze" - napisał wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odszedł na "wieczną wartę". Robert "Killer" Jeł zginął w wypadku samolotu

Odszedł na "wieczną wartę". Robert "Killer" Jeł zginął w wypadku samolotu

Źródło:
TVN24

Podczas ćwiczeń lotniczych na lotnisku Gdynia Babie Doły w piątek doszło do wypadku samolotu. Pilot maszyny nie żyje - przekazał inspektor sił powietrznych gen. Ireneusz Nowak. Nie podjął próby katapultowania się. Pilot przygotowywał się do sobotnich pokazów z okazji 30-lecia Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, w związku z wypadkiem obchody zostały odwołane. Loty na maszynach M-346 Bielik zostały wstrzymane.

Wypadek samolotu podczas ćwiczeń. Pilot nie żyje

Wypadek samolotu podczas ćwiczeń. Pilot nie żyje

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP, RMF FM

Na lotnisku w Gdyni rozbił się samolot Wojska Polskiego. M-346 Bielik uderzył w płytę lotniska i stanął w płomieniach. Publikujemy nagranie z momentu rozbicia się maszyny, otrzymane na Kontakt 24.

Nagranie z momentu katastrofy samolotu w Gdyni

Nagranie z momentu katastrofy samolotu w Gdyni

Źródło:
TVN24/PAP

Ponad połowa Polaków zdecydowanie deklaruje, że wzięłaby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Opinia24. Największy odsetek badanych (31,4 proc.) oddałby w nich swój głos na Koalicję Obywatelską.

KO przed PiS, ale oba ze spadkami poparcia. Najnowszy sondaż

KO przed PiS, ale oba ze spadkami poparcia. Najnowszy sondaż

Źródło:
tvn24.pl

74-letni mężczyzna został w piątek potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych w Nowym Dworze Gdańskim (Pomorskie) i trafił do szpitala. Policja zatrzymała podejrzaną, która miała wcześniej uciec z miejsca zdarzenia.

Potrącenie pieszego na pasach i ucieczka z miejsca zdarzenia. Nagranie

Potrącenie pieszego na pasach i ucieczka z miejsca zdarzenia. Nagranie

Źródło:
TVN24

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 70 milionów złotych. W Polsce odnotowano cztery wygrane czwartego stopnia. Oto liczby, które wylosowano 12 lipca 2024 roku.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Darczyńcy przekazali komitetowi Super PAC, który wspiera Joe Bidena w wyścigu prezydenckim, że zamrozili wsparcie w wysokości około 90 milionów dolarów. To jeden z najbardziej wyrazistych przykładów negatywnych skutków słabego występu prezydenta Bidena w debacie pod koniec czerwca - podał "New York Times".

Darczyńcy zamrozili 90 milionów dolarów na kampanię prezydencką Bidena

Darczyńcy zamrozili 90 milionów dolarów na kampanię prezydencką Bidena

Źródło:
"New York Times"

Brytyjska policja przekazała nowe informacje w sprawie odnalezienia ludzkich szczątków w walizkach w okolicach jednego z mostów w Bristolu. Poinformowano, że prawdopodobnie należą one do dwóch mężczyzn. Poszukiwania mężczyzny, który walizki pozostawił, przeniosły się do Londynu. Opublikowano też jego zdjęcie.

Zwłoki w walizkach na moście. Nowy komunikat policji

Zwłoki w walizkach na moście. Nowy komunikat policji

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl

Po poniedziałkowym ataku na szpital dziecięcy Ochmatdyt z wywiadem wojskowym w Kijowie skontaktował się rosyjski pilot. Przekazał dane, które pomogły zidentyfikować 30 dowódców z rosyjskiej dywizji ciężkich bombowców - pisze portal Ukraińska Prawda, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie.

"Był wstrząśnięty atakiem na szpital". Pilot rosyjskiego bombowca miał przekazać Ukrainie dane

"Był wstrząśnięty atakiem na szpital". Pilot rosyjskiego bombowca miał przekazać Ukrainie dane

Źródło:
PAP

Sejm zgodził się na uchylenie immunitetu posła PiS, byłego szefa MON Mariusza Błaszczaka. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpił pełnomocnik byłego dowódcy operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała Tomasza Piotrowskiego.

Sejm zdecydował w sprawie immunitetu Błaszczaka

Sejm zdecydował w sprawie immunitetu Błaszczaka

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sejm nie uchwalił w piątek nowelizacji Kodeksu karnego zakładającej dekryminalizację pomocy w aborcji oraz przerywania ciąży za zgodą ciężarnej do 12. tygodnia trwania ciąży. Lewica już zapowiedziała, że na kolejnym posiedzeniu Sejmu ponownie złoży projekt nowelizacji Kodeksu karnego w tej sprawie. - Będziemy go składać do skutku - zadeklarowała przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska.

Sejm przeciw nowelizacji dotyczącej dekryminalizacji pomocy w aborcji. Lewica ponownie złoży projekt

Sejm przeciw nowelizacji dotyczącej dekryminalizacji pomocy w aborcji. Lewica ponownie złoży projekt

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jak podali strażacy, potężna wichura zdewastowała ośrodek wypoczynkowy w Purdzie w województwie warmińsko-mazurskim. Nawałnica trwała zaledwie kilka minut, ale wystarczyło to, by uszkodzić większość znajdujących się w nim domków letniskowych. Nikt nie został ranny.

Wichura trwała dwie minuty, z ośrodka wypoczynkowego mało co zostało

Wichura trwała dwie minuty, z ośrodka wypoczynkowego mało co zostało

Źródło:
PAP

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie narażenia firmy na szkodę w wysokości 84 milionów złotych oraz wyrządzenia szkody w kwocie 2,6 miliona złotych - poinformowały w piątek Lasy Państwowe. Jak podano, chodzi o zakup i okoliczności produkcji nowych mundurów dla pracowników.

Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o nowe mundury

Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o nowe mundury

Źródło:
PAP

Porządkowanie praworządności na przykładzie sądu w Olsztynie. Tam dwaj sędziowie, których nazwiska były w ostatnich latach głośne, stanęli po dwóch stronach barykady. Sędzia Maciej Nawacki traci władzę, ale i chyba chęć do orzekania. Sędzia Paweł Juszczyszyn wraca do pracy, także w nowej roli. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Są problemy z jego pracą". Bodnar: warto to zbadać

"Są problemy z jego pracą". Bodnar: warto to zbadać

Źródło:
TVN24

Po ulewnych deszczach na ulicach miast meksykańskiego stanu Tamaulipas pojawiło się co najmniej 200 krokodyli - przekazały lokalne władze. Gady zostały odłowione i przeniesione w bezpieczne miejsce. Podkreślono jednak, że kolejne osobniki można nadal spotkać na obszarach zaludnionych.

Ponad 200 krokodyli na ulicach. Wszystko przez ulewy

Ponad 200 krokodyli na ulicach. Wszystko przez ulewy

Źródło:
CNN, CBS News

W popularnych tureckich kurortach jest w tym sezonie "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach" - donoszą lokalne media. "Branża turystyczna w regionie Morza Egejskiego zmaga się z trudnym sezonem" - pisze Türkiye Today. W rozmowie z portalem tureccy hotelarze wskazują powody, dla których klienci wybierają inny kierunek.

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

"Kolejki" na greckie wyspy. Za to tutaj "znacznie spokojniej niż w poprzednich latach"

Źródło:
euromonitor.com, Gazete Oksijen, Euronews, Türkiye Today, tvn24.pl

Premier Donald Tusk podczas środowego okrągłego stołu z wydawcami poświęconego kwestii zmian w prawie autorskim przekazał, że rząd "znajdzie satysfakcjonujące rozwiązania jeszcze w obecnym lipcowym cyklu senackim".

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

To bez wątpienia azjatycki ślub roku. Trwające od czterech miesięcy uroczystości towarzyszące ślubowi syna najbogatszego człowieka tego kontynentu wkraczają w najważniejszą fazę. W najbliższy weekend Anant Ambani i Redhika Merchant mają powiedzieć sobie "tak". Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie, a wśród gości nie brakuje osobistości ze świata.

Lata przygotowań, przepych i największe gwiazdy. Już w ten weekend ślub roku

Lata przygotowań, przepych i największe gwiazdy. Już w ten weekend ślub roku

Źródło:
BBC, CNN, Forbes, tvn24.pl

"On, po prostu, nie jest materiałem na przywódcę" - pisze o Donaldzie Trumpie "New York Times" w bezkompromisowym komentarzu redakcyjnym. Dziennik wzywa Amerykanów, by nie głosowali w nadchodzących wyborach na kandydata republikanów, "człowieka tak demonstracyjnie nieodpowiedniego do pełnienia urzędu prezydenta, jak żaden inny w długiej historii" USA.

"Kiedy ktoś nie zdaje tylu testów, nie dajesz mu najważniejszej pracy na świecie"

"Kiedy ktoś nie zdaje tylu testów, nie dajesz mu najważniejszej pracy na świecie"

Źródło:
The New York Times

Ogłoszono tytuły filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W konkursowej szesnastce są między innymi "Zielona granica" Agnieszki Holland, "Dziewczyna z igłą" Magnusa von Horna, "Wrooklyn Zoo" Krzysztofa Skoniecznego oraz "Simona Kossak" Adriana Panka.

FPFF w Gdyni 2024. W konkursie filmy Holland, von Horna, Żuławskiego, Panka i Skoniecznego

FPFF w Gdyni 2024. W konkursie filmy Holland, von Horna, Żuławskiego, Panka i Skoniecznego

Źródło:
tvn24.pl

19 sierpnia startuje Top of the Top Sopot Festival, największe wydarzenie muzyczne tego lata. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość będzie można obejrzeć na antenie TVN. Czego możemy się spodziewać?

Opera Leśna pełna gwiazd. W sierpniu rusza Top of the Top Sopot Festival

Opera Leśna pełna gwiazd. W sierpniu rusza Top of the Top Sopot Festival

Źródło:
TVN24

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl