TVN24 | WOŚP 2021

Pola ma dwa lata i trzy poważne operacje za sobą. "Sprzęt WOŚP towarzyszył nam na każdym kroku"

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Małej Poli sprzęt WOŚP towarzyszy przez całe, dotychczasowe życie
Małej Poli sprzęt WOŚP towarzyszy przez całe, dotychczasowe życieTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 Clean_20210127121206(4192)_aac

- Gdyby nie lekarze i sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mojej córeczki już by z nami nie było – opowiada pani Edyta z Sosnowca. Jej córka, dziś dwuletnia Pola, wielokrotnie korzystała ze sprzętu zakupionego za pieniądze wspierających WOŚP. 

O tym, że Pola ma poważną wadę serca, jej mama dowiedziała się, kiedy jeszcze była w ciąży.

- Diagnoza i pierwsza operacja miała miejsce jeszcze w okresie prenatalnym – wspomina. 

Z tego powodu dziewczynka przyszła na świat w Warszawie. Kolejną operację ratującą życie przeszła już w stolicy – na oddziale profesora Bohdana Maruszewskiego, jednego z współtwórców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

>>> ZOBACZ SPECJALNY SERWIS TVN24.PL

Albo miesiąc w izolacji, albo...

Mała Pola przez kolejnych 18 miesięcy rozwijała się bardzo dobrze. Niestety, w listopadzie ubiegłego roku znowu potrzebowała hospitalizacji. Wszystko to działo się już w pandemicznych standardach. 

- Usłyszałam, że albo przez miesiąc nie będę widziała córki, albo ten czas będę non stop w szpitalu. Oczywiście wybrałam drugą opcję – opowiada mama dziewczynki.

W czasie kilku tygodni spędzonych w szpitalu nieocenioną pomocą dla pani Edyty był fotel, na którym mogła spać – on również został zakupiony przez WOŚP.

Stwórz z nami mapę orkiestrowych serc

Miliard złotych przekroczony

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 28 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia łącznie ponad miliard złotych.

Według pierwotnego planu w tym roku miał rozpocząć się 10 stycznia, jednak ze względu na obostrzenia i restrykcje związane z pandemią, został przełożony. W tym roku WOŚP pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii.

Za zebrane w tym roku środki Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości