Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

TVN Warszawa | Wola

Policja: przystawił siostrze nóż do gardła, groził

TVN Warszawa | Wola

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IVPolicjanci zatrzymali podejrzanego o znęcanie się nad siostrą

Policjanci z Woli zatrzymali 50-latka podejrzanego o znęcanie się nad siostrą. Jak podaje rzeczniczka dzielnicowej komendy, mężczyzna od ubiegłego roku wyzywał siostrę, wszczynał awantury, bił po twarzy i groził jej nożem. Za znęcanie się podejrzanemu grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zostali powiadomieni o awanturze pomiędzy bratem a siostrą. - Na miejscu okazało się, że mężczyzna miał podejść do kobiety, przystawić jej nóż do gardła mówiąc, że poderżnie jej gardło. Kobieta od razu zadzwoniła na numer alarmowy, bojąc się o własne życie. Mężczyzna przebywał w domu, zachowywał się agresywnie. 50-latek w chwili zatrzymania wszystkiemu zaprzeczał - relacjonuje rzeczniczka wolskiej komendy Marta Sulowska.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zgromadzili materiał dowodowy. - Ustalili, że brat od ubiegłego roku, od kiedy zamieszkał z siostrą, wszczynał wielokrotnie awantury, używał wobec niej słów obraźliwych i wulgarnych, powodując u kobiety niepokój i zagrożenie. Kobieta miała zostać przez niego uderzona w twarz, w końcu brat groził jej nożem - wylicza Sulowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Usłyszał zarzut

Ostatecznie podejrzany usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego. Teraz może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. - Każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy - przestrzega policjantka. - Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo policję, straż miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. 0-22 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia - podaje.

Na tvn24.pl opisywaliśmy też sprawę Sławomira S., który był oskarżony o znęcanie się nad dziećmi i żoną:

Sławomir S. skazany na 10 lat więzienia za znęcanie się nad rodziną
Sławomir S. skazany na 10 lat więzienia za znęcanie się nad rodziną30.04| Sąd skazał Sławomira S. na 10 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o znęcanie się nad dziećmi i żoną. S. przyznał wcześniej na sali rozpraw między innymi, że "walnął parę razy chłopców" i nimi rzucił.TVN24

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości