Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Wola

"Był wychłodzony, głodny i zagubiony". Lis na placu budowy

TVN Warszawa | Wola

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Straż MiejskaEkopatrol odłowił małego lisa z placu budowy

Po jednym z placów budowy na Woli wałęsał się mały lis. Pracująca tam ekipa wezwała na pomoc ekopatrol.

Strażnicy miejscy interweniowali przy ulicy Powązkowskiej. Jak opisują, dostali zgłoszenie od budowlanych, którzy tuż przed rozpoczęciem pracy dostrzegli liska przebiegającego przez teren budowy.

"Funkcjonariusze z Ekopatrolu sprawnie, bezpiecznie i z dużym zaangażowaniem schwytali małego liska. Był wychłodzony, głodny i zagubiony. Ale na szczęście nie miał żadnych ran i kontuzji" - relacjonują w komunikacie.

Dzikie zwierzę trafiło do lecznicy Lasów Miejskich. Pod opieką specjalistów będzie dochodziło do siebie. Strażnicy zapowiadają, że gdy podrośnie, powróci do środowiska naturalnego.

Dzikie zwierzęta wędrują po mieście

Ograniczenia z powodu pandemii spowodowały, że część miejskich ulic wyludniła się, co sprzyja nieoczekiwanym spacerom dzikich zwierząt. W ostatnim czasie straż miejska kilkukrotnie pomagała w odławianiu łosi, które spacerowały po tramwajowych torowiskach. Z kolei w miniony czwartek jeden z funkcjonariuszy wskoczył do stawu w Parku Skaryszewskim, by uratować łosia, który wszedł do wody tuż po podaniu mu środka usypiającego.

Informowaliśmy też o innym lisku, który przez pomyłkę został wzięty za porzuconego szczeniaka:

Zwierzak okazało się być małym liskiemStraż Miejska

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska