TVN Warszawa | Ursynów

Środki odchudzające, sterydy, a nawet lekarstwa na raka. Domowa fabryka farmaceutyków zlikwidowana

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymanie 28-latka przez CBŚP
CBŚPZatrzymanie 28-latka przez CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji odkryło w domu 28-latka urządzenia do produkcji środków farmaceutycznych. Mężczyzna miał w "ofercie" sterydy, anaboliki, ale także leki na poważne schorzenia nowotworowe. Mężczyzna był poszukiwany od pięciu lat dwoma listami gończymi.

Jak poinformowało CBŚP, do zatrzymania mężczyzny doszło w Warszawie. 28-latek pochodzi z województwa śląskiego. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany oferował przez internet leki dostępne bez recepty, ale także sterydy i środki o działaniu zdrowotnym. "Tabletki miały działać odchudzająco, anabolicznie, a nawet leczyć ciężkie choroby np. nowotwory, schorzenia wątroby lub krążenia" - przekazało CBŚP.

Poszukiwany listami gończymi

Policjantom udało się ustalić, gdzie przebywa.

"Został zatrzymany w momencie, gdy wychodził z jednej z placówek medycznych na terenie Warszawy. Był kompletnie zaskoczony działaniem funkcjonariuszy CBŚP, choć właściwie powinien tego się spodziewać, ponieważ od 5 lat był poszukiwany m.in. dwoma listami gończymi w związku z wcześniejszymi sprawami dotyczącymi oszustw internetowych. Według śledczych mężczyzna ukrywał swoją tożsamość posługując się fałszywymi dokumentami, na które założył kilka kont bankowych" - przekazali śledczy.

Linia produkcyjna w domu

I jak dodali, w trakcie przeszukania wynajętego przez niego domu policjanci odkryli kompletną linię produkcyjną nielegalnych farmaceutyków wraz z urządzeniami służącymi do produkcji tabletek. Funkcjonariusze znaleźli między innymi trzy tabletkarki o wysokim stopniu wydajności produkcyjnej, automatyczne urządzenie służące do mieszania substancji chemicznych, nalewak wypełniający ampułki, a nawet elektroniczną liczarkę tabletek.

Pigułki były produkowane w różnych kształtach i wielkościach, czemu służyły odpowiednio przygotowane stemple. Wytworzone w ten sposób "farmaceutyki" były oklejane etykietami zawierającymi nazwę handlową, opis, a nawet hologram.

Drukarka do hologramów

"Ponadto w zlokalizowanym na poddaszu biurze znajdowały się przygotowane do wysyłki tysiące opakowań lekarstw, anabolików i innych preparatów, a nawet kilkadziesiąt pieczątek lekarzy różnych specjalności, drukarka do recept oraz hologramy" - poinformowała policja.

Przekazała też, że zatrzymanego doprowadzono do najbliższego aresztu śledczego, a postępowanie przygotowawcze będzie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Urysnów. Zabezpieczone substancje są poddawane analizie przez biegłych, którzy ustalą dokładnie między innymi ich skład chemiczny.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości