TVN Warszawa | Ulice

Nocne zderzenie na krajowej "48" pod Białobrzegami. Siedem osób trafiło do szpitala. Pośród rannych troje dzieci

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Mapy GoogleDo wypadku doszło na DK 48 w miejscowości Witaszyn

Siedem osób, w tym troje dzieci zostało poszkodowanych w wypadku na drodze krajowej numer 48 pod Białobrzegami. Z relacji służb wynika, że doszło do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych. Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby otrzymały zgłoszenie o niedzielnym wypadku chwilę po godzinie 20. Doszło do niego na 75. kilometrze krajowej "48" w miejscowości Witaszyn w powiecie białobrzeskim. - 39-letni kierujący pojazdem marki Honda wyjeżdżając z łuku drogi, zjechał na lewy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Peugeot. Za jego kierownicą siedział 43-latek, który wraz żoną i trójką dzieci trafił do szpitala w Radomiu - informuje Ewa Kozyra z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.  

Jak dodaje, ranne zostały również osoby podróżujące hondą. - Kierowca został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala w Warszawie. Pasażerka również trafiła do szpitala w Radomiu - wyjaśnia policjantka. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że stan kierowcy hondy jest ciężki. Z powodu odniesionych obrażeń nie został on na miejscu przebadany pod kątem trzeźwości. - Drugi kierowca był trzeźwy - przekazała Kozyra.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Interweniował LPR i cztery załogi pogotowia

Polska Agencja Prasowa podała, że jako pierwsi na miejsce dojechali strażacy z PSP, którzy udzielili pomocy rannym. Następnie osoby te były sukcesywnie przejmowane przez dojeżdżające na miejsce karetki pogotowia. Na miejscu były cztery zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i sześć zastępów straży pożarnej.

Droga była nieprzejezdna w obu kierunkach. Jak ostrzegała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia trwały do godziny 23. 

Informowaliśmy też o zderzeniu tira i samochodu osobowego na krajowej "50" w Kołbieli:

Zderzenie na DK 50 w Kołbieli
Zderzenie na DK 50 w KołbieliMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości