"Winni są kierowcy, których nie interesują przepisy"

Warszawa

fot

- Za bałagan na ulicy Kierbedzia odpowiedzialnych jest kilku mieszkańców okolicznych budynków. Ci, którzy zignorowali przepisy – pisze na warszawa@tvn.pl Bartek. To kolejny głos w dyskusji na temat zamieszania po zmianie trasy linii 107.

- Obejrzałem film nakręcony przez pana Roberta. Obejrzałem i zauważyłem jedno: kilka samochodów osobowych parkujących centralnie pod słupkiem przystankowym. To taka nasza, polska mentalność, że przepisy nas nie interesują, a przecież 15 metrów przed i za słupkiem nie powinno być żadnego samochodu - zwraca uwagę Bartek.

Internauta broni urzędników z ZTM i kierowcy autobusu linii 107, których jeden z mieszkańców ul. Kierbedzia oskarżył o niekompetencję: - Urzędnicy ZTM zafundowali nam koszmar!!! Dziś od piątej rano pierwszy stojący przy ulicy Kierbedzia autobus 107 zablokował cały przejazd, ciężarówki z magazynów "ruchu" trąbiły od 5 rano!!! Pobudzili moje dzieci i pół bloku mieszkalnego. Jakiś urzędnik ZTM , który nie pofatygował się na miejsce i zaplanował w tym miejscu przystanek, zamienił życie mieszkańców 800 rodzin w koszmar i zablokował całkowicie ruch kołowy na ulicy Kierbedzia – twierdzi Robert.

Kłótnia o miejsca parkongowe

Jak dodaje internauta, przy okazji ubyło też miejsc parkingowych. To zazwyczaj w Warszawie budzi sprzeciw. Tak jest i tym razem. Bo na forum tvnwarszawa.pl dyskusja skupiła się głównie wokół miejsc parkingowych:

Strażnicy wrócą

W poniedziałek na Kierbedzia, mimo zamieszania postojowego, nie było mandatów. Straż miejska wystawiła trzy wezwania do swojej siedziby oraz jeden wniosek do sądu. Strażnicy zapowiadają również, że we wtorek od godz. 8.00 rano będą na miejscu, by pilnować porządku. – Skierowaliśmy też do zarządcy drogi pismo w sprawie uzupełnienia oznakowania o znak T24, czyli informację o zakazie parkowania z ostrzeżeniem, że samochód może być odholowany – informuje rzeczniczka strażników.

Zmiany ZTM od 16 stycznia:

Jak podaje ZTM, w celu poprawy obsługi osiedli zlokalizowanych w rejonie ul. Bobrowieckiej linia 107 została skierowana na trasę:

ESPERANTO – dotychczasowa trasa – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – Kierbedzia – KIERBEDZIA

Wznawia się funkcjonowanie przystanku: KIERBEDZIA 01

Zawiesza się funkcjonowanie przystanku: STEGNY 06.

Przeczytaj cały mail, jaki dostaliśmy od Bartka na warszawa@tvn.pl:

par/mz