TVN Warszawa | Ulice

Zwężenie w Alejach Jerozolimskich. Kierowcy utknęli w korku przed rondem Dmowskiego

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Korek po zmianie organizacji ruchu przy rondzie Dmowskiego
Korek po zmianie organizacji ruchu przy rondzie DmowskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Korek po zmianie organizacji ruchu przy rondzie Dmowskiego

Kierowcy jadący od Wisłostrady w stronę centrum utknęli o poranku w korku w Alejach Jerozolimskich. Powodem jest zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Dmowskiego. Drogowcy rozpoczęli tam kolejny etap prac związanych z budową naziemnych przejść dla pieszych.

Od wtorku kierowcy nie mogą korzystać z prawych pasów Alej Jerozolimskich na odcinku pomiędzy Kruczą a Poznańską. Zwężenie spowodowało spore utrudnienia dla kierowców. - W środę przejazd od Wisłostrady do ronda Dmowskiego zajął mi ponad 25 minut i to po godzinie 9, gdy korki się już rozładowują, a na moście Poniatowskiego przestaje obowiązywać buspas - relacjonuje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Jak opisuje, kierowcy jadący w stronę ronda Czterdziestolatka muszą spodziewać się pierwszego zwężenia, pojawia się około 200 metrów przed skrzyżowaniem z Marszałkowską. Podobnie jest za rondem Dmowskiego. Niedostępne jest około 300 metrów prawego pasa jezdni. Oznacza to również wyłączenie z użytku miejsc parkingowych wzdłuż Alej Jerozolimskich. Podobne utrudnienia czekają także kierowców na jezdni w kierunku Pragi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nowa organizacja ruchu przy rondzie Dmowskiego

Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że we wtorek, 26 października, zakończone zostaną prace na wlotach Marszałkowskiej i przeniosą się one w Aleje Jerozolimskie. W związku z wyłączeniem części jezdni kierowcy skręcający w prawo w Marszałkowską będą mogli wykonywać ten manewr z pasów, z których dotychczas można było jechać tylko na wprost.

Dodatkowo, w związku z wygrodzeniem prawych pasów Alej Jerozolimskich, buspas na dojeździe do ronda od palmy został zlikwidowany. Przystanki autobusowe "Centrum 05" i "Centrum 06" oraz stację rowerowa Veturilo przesunięto poza obszar prac.

"W związku z budową przejścia dla pieszych prace będą się toczyły także częściowo na wlocie Poznańskiej. Jej jezdnia, na około 50-metrowym odcinku od Alej Jerozolimskich, zostanie zawężona do trzech metrów, a chodnik od strony hotelu - do dwóch metrów. Na tym fragmencie nie będzie można parkować, także na wyznaczonych miejscach postoju" - ostrzegali drogowcy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 19 listopada. Natomiast zakończenie przebudowy ronda Dmowskiego, której koszt wyniesie ponad 11 milionów tysięcy złotych, planowane jest na przełomie 2021 i 2022 roku.

Nowa organizacja ruchu na rondzie DmowskiegoZDM

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości