TVN Warszawa | Ulice

Dziesiątki motocyklistów przejeżdżają przez ruchliwe skrzyżowanie. "Huk na pół miasta i samowolne zatrzymanie ruchu"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Motocykliści na ulicach Warszawy
Miasto Jest NaszeMotocykliści na ulicach Warszawy

Aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zamieścili na Twitterze nagranie przejazdu motocykli przez skrzyżowanie alei Prymasa Tysiąclecia i Kasprzaka. "Huk na pół miasta i samowolne zatrzymanie ruchu. Dlaczego? Bo można" - napisali aktywiści i zaapelowali o podwyżkę mandatów.

Opublikowane przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze wideo zostało nagrane na rondzie Tybetu na Woli. Widać na nim dziesiątki motocyklistów, którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie ulicą Kasprzaka. Słychać ryk silników, niektórzy kierowcy celowo "gazują". Nagranie trwa ponad minutę. Przez cały ten czas na środku skrzyżowania pod sygnalizacją świetlną stoją motocykliści, którzy - prawdopodobnie - blokują przejazd kierowcom stojącym na pasach w alei Prymasa Tysiąclecia. Kiedy przez krzyżówkę przejeżdżają ostatnie już motocykle, stopujący ruch motocykliści odjeżdżają za nimi, a auta ruszają.

"Taka sytuacja. Warszawa rok 2021. Huk na pół miasta i samowolne zatrzymanie ruchu. Dlaczego? Bo można" - takim podpisem opatrzyli nagranie aktywiści. Dodali też hasztag "#GdzieJestPolicja" oraz oznaczyli we wpisie premiera Mateusza Morawieckiego i Prawo i Sprawiedliwość. "Podwyżka mandatów TERAZ #CzasMinął" - zażądało MJN.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: MJN

Pozostałe wiadomości