Przez pandemię, ubiegłoroczna edycja biegu została przeniesiona na wrzesień, ale w tym roku wraca on pierwotnego, marcowego terminu. Jak przekonują organizatorzy, tegoroczna trasa będzie "szybka, atrakcyjna wizualnie i pozwoli na komfortową oraz bezpieczną organizację stref startu i mety dla uczestników i ich kibiców". Jej przebieg ma też sprzyjać biciu rekordów życiowych.
- Start półmaratonu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku placu Wilsona, a następnie mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko jednej trzeciej trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe - Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann - opisuje cytowana w komunikacie Magda Skrocka, dyrektorka ds. komunikacji Fundacji "Maraton Warszawski".
OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>
Zapisało się już około siedmiu tysięcy osób
Organizatorzy informują, że start w biegu zadeklarowało już ponad siedem tysięcy osób. Zapisy nadal trwają, a do 15 lutego można skorzystać z niższej opłaty startowej. Po zapisaniu się na bieg, można dołączyć do zrzeszającej biegaczy grupy na Facebooku "Trenuję do 16. Półmaratonu Warszawskiego". Będą tam dostępne plany treningowe o różnym stopniu zaawansowania oraz porady, jak przygotować się do startu.
Alternatywą do tradycyjnych zapisów na półmaraton jest akcja charytatywna #BiegamDobrze. Jak wskazują organizatorzy, w jej ramach każdy biegacz będzie mógł wybrać jedną spośród ośmiu organizacji charytatywnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze.
- Biegacze mają ogromne serca, ta akcja jest tego potwierdzeniem. Już w tym momencie, uczestnicy 16. Półmaratonu zebrali ponad 260 tysięcy, a łącznie przez wszystkie lata blisko siedem milionów złotych na cele społeczne. Jestem pewna, że w tym roku znowu uda nam się przekazać wiele dobra - zaznacza Skrocka.
Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jak sama podaje, jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych "Puchar Maratonu Warszawskiego".
Autorka/Autor: mp/b
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Fundacja Maraton Warszawski