Ulice

Szykują objazdy na Powiślu.Otworzą most Świętokrzyski

Ulice

Przygotowania do nowej organizacji ruchu
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plPrzygotowania do nowej organizacji ruchu

Tunelem Wisłostrady na pewno nie pojedziemy wcześniej, niż za kilka tygodni. Na Powiślu trwają przygotowania do wprowadzenia nowej organizacji ruchu, która ma zacząć obowiązywać od poniedziałku. Zapowiedziano też otwarcie mostu Świętokrzyskiego.

- W najbliższych dniach kierowcy będą mogli pojechać mostem Świętokrzyskim, nie wiemy jednak, kiedy przywrócimy ruch w tunelu. Sytuacja na budowie stacji Powiśle jest stabilna, ale wymaga dalszych badań - powiedział rzecznik konsorcjum AGP, wykonawcy centralnego odcinka II linii metra..

Na samej budowie prace są wstrzymane, a do zalanej stacji pompowana jest woda z Wisły. Wszystko po to, by wyrównać ciśnienie i zatrzymać wpływanie wody gruntowej do wnętrza stacji. Dopiero wtedy będzie można zbadać sytuację. Niewykluczone, że zajmą się tym płetwonurkowie.

"Wisłostrada potrzebuje więcej badań" mówi Mateusz Witczyński, rzecznik budowy II linii metra
"Wisłostrada potrzebuje więcej badań" mówi Mateusz Witczyński, rzecznik budowy II linii metra TVN24

Objazdy od poniedziałku?

Tymczasem na Powiślu trwają intensywne prace. Drogowcy już budują połączenie między dwiema jezdniami ruchu. Prawdopodobnie po to, by ruch w stronę Żoliborza mógł być skierowany na starą jezdnię Wisłostrady, wzdłuż BUW-u i Centrum Nauki Kopernik. Ruch w przeciwnym kierunku ma się odbywać ulicami Powiśla.

To tylko wstępny projekt - przygotowuje go wykonawca II linii metra, a zatwierdza miejski inżynier ruchu. Wciąż nie wiadomo, kiedy to nastąpi. - Prawdopodobnie dopiero w weekend, bo to skomplikowana operacja - ocenił w rozmowie z tvnwarszawa.pl wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

To oznacza, że Wisłostradą nie pojedziemy dłużej, niż wydawało się jeszcze we wtorek. Wtedy ratusz mówił o 2 - 3 dniach. Dziś wiadomo już, że potrwa to co najmniej do początku przyszłego tygodnia.

mówi Mateusz Witczyński, rzecznik budowy II linii metra
mówi Mateusz Witczyński, rzecznik budowy II linii metraTVN24

Korki w całym mieście

To fatalna wiadomość dla warszawiaków. Efekt zamknięcia tunelu był odczuwalny już we wtorek. Ponieważ zamknięta jest też ulica Marszałkowska, cały północ-południe odbywał się ulicą Jana Pawła II i ciągiem Okopowa - Towarowa. Obie arterie stanęły w korkach, a najgorzej było w rejonie ronda Radosława, które korkowało się do późnego wieczora.

Taka sytuacja z pewnością będzie się powtarzać przez kilka najbliższych dni.

roody

Wpompują wodę do zalanej stacji
Wpompują wodę do zalanej stacjiTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości