Wyprzedzał ciężarówkę na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. "Twierdził, że nie widział znaków"

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych
Kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych
CANARD
CANARDKierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych

Kierowca fiata, jadąc krajową "50", w miejscowości Roztropna na Mazowszu wyprzedzał ciężarówkę na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Został przyłapany przez inspektorów z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), którzy pokazali zdarzenie na nagraniu. 62-latek dostał wysoki mandat.

CANARD udostępniło nagranie poczynań kierowcy fiata w mediach społecznościowych. Nieoznakowany samochód inspektorów jechał tuż za ciężarówką. Na nagraniu widać, jak kierowca fiata wyprzedza ciężarówkę na przejściu dla pieszych. Mężczyzna tak się spieszy, że nie zwraca też uwagi na to, że w pobliżu znajduje się skrzyżowanie. Wykroczenia uchwyciła kamera w aucie inspektorów CANARD, którzy zatrzymali kierowcę do kontroli.

"Świadkami wykroczenia byli inspektorzy w nieoznakowanym radiowozie z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Natychmiast podjęli interwencję. Mężczyzna twierdził, że nie zauważył znaków. Przyjął mandat w wysokości 1,5 tys. zł. Otrzymał również 15 pkt. karnych" - czytamy w informacji zamieszczonej na Facebooku.

Czym jest CANARD?

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) to komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Została utworzona w celu prowadzenia nadzoru nad ruchem drogowym. "CANARD, dzięki automatycznej rejestracji wykroczeń, ujawnia naruszenia przepisów w zakresie przekraczania przez kierowców ustalonych limitów prędkości oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej" - czytamy na stronie centrum.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CANARD

Pozostałe wiadomości