Prymasa Tysiąclecia: otwarta studzienka, zablokowany pas. Korek od Żoliborza

[object Object]
Wycinanie metalowej opaski w studzienceTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Potężne utrudnienia na trasie Prymasa i S8. Na wysokości początku estakady na ulicą Wolską policja zabezpiecza otwartą studzienkę, blokując jeden pas. Korek zaczynał się już na wysokości Żoliborza. Sytuacja trwa od północy.

Korek utworzył się na jezdni w kierunku Dworca Zachodniego.

- Policjanci zablokowali jeden z dwóch pasów ruchu. Ich radiowóz stoi na prawym pasie, tuż przy wjeździe na wiadukt nad ulicą Wolską - relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Dodał też, że na miejscu są dwie policyjne załogi. - Policjanci są tam od północy. Dostaliśmy zgłoszenie, że brakuje klapy od studzienki. Policjanci czekają na przyjazd służb drogowych - mówiła Marta Sulowska z wolskiej komendy rejonowej.

Naprawianie problemu

- Około 8.20 na miejsce dotarli drogowcy. W sumie przyjechały dwie ekipy - dodał Szmelter.

Nie rozwiązało to jednak problemu, bo drogowcy jedynie zabezpieczyli jezdnię pachołkami, barierkami i znakami. Po 20 minutach odjechali. Jak przekazała nam rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, w ciągu 24 godzin konserwator powinien znaleźć pasującą klapę.

Okazało się, że uprzedzili go pracownicy miejskich wodociągów, którzy zjawili się na miejscu z nową klapą. Niestety była za mała.

Poszukiwania trwają więc dalej, a w miejscu awarii przejezdny jest tylko jeden pas jezdni w kierunku Dworca Zachodniego.

CZYTAJ WIĘCEJ

kk/r

Pozostałe wiadomości