Budowa wchodzi w kolejny etap. Zmiany na Żołnierskiej i Trakcie Lubelskim

Ulice

tvnwarszawa.pl/ ZMIDWeekendowe zmiany w Rembertowie i Wawrze

Kolejny weekend z utrudnieniami na Żołnierskiej. Przy węźle Czwartaków pojawi się ostatnia warstwa nowej nawierzchni. Na zmiany w organizacji ruchu muszą też przygotować się kierowcy jeżdżący Traktem Lubelskim. Od niedzieli jego przebudowa wkroczy w nowy etap.

Przebudowa Żołnierskiej zbliża się do końcowego etapu. Jak zapowiadają urzędnicy, w weekend na węźle z ulicą Czwartaków będą toczyły się prace związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni. Przed ich rozpoczęciem zmieni się organizacja ruchu.

Zmiany zostaną wprowadzone w piątek około godziny 22 i będą obowiązywały do końca marca. Ruch na Żołnierskiej, na odcinku od skrzyżowania ze Strażacką do granicy miasta, będzie odbywał się po jezdni wschodniej i po wschodnim wiadukcie nad Czwartaków.

Na czas prac ulica Czwartaków straci połączenie z Żołnierską. Kierowcy będą mogli ominąć to miejsce, jadąc Paderewskiego, Chruściela "Montera" i Strażacką. Na skrzyżowaniu Żołnierskiej ze Strażacką ruch będzie odbywał się tak, jak dotychczas.

Zmiany na Żołnierskiej wpłyną na kursowanie autobusów komunikacji miejskiej. Dotyczy to linii 199 i N24.

- autobusy linii 199jadące wkierunku krańca REMBERTÓW-STRZELNICA objazd rozpoczną przed skrzyżowania ulic Żołnierskiej i Czwartaków. Pojadą ulicami: Żołnierską – Strażacką – łącznicą ulicy Strażackiej przebiegająca pod Żołnierską – Strażacką – aleją Chruściela "Montera" i dalej swoją trasą podstawową;

- autobusy linii N24 jadące w kierunku Dworca Centralnego od ronda Fieldorfa pojadą aleją Sztandarów – PKP MOKRY ŁUG – Czwartaków – Paderewskiego – aleją Chruściela "Montera"– Strażacką – łącznicą Strażackiej przebiegająca pod Żołnierską – Strażacką i dalej swoją trasą podstawową.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że przystanki Czwartaków 01 i 02 zostaną zawieszone. Dla linii nocnej uruchomiony zostanie przystanek zastępczy Rembertów-Akademia 56. Będzie on zlokalizowany przy alei Sztandarów, za rondem Fieldorfa (w kierunku Czwartaków). Będzie on funkcjonował jako przystanek warunkowy.

Jak zapowiadaliśmy na tvnwarszawa.pl, prace budowlane na Żołnierskiej mają zakończyć się maju, a dwa miesiące później powinna ona zostać oddana do użytku. Termin jej otwarcia był już pięciokrotnie przesuwany.

Kolejny etap przebudowy Traktu Lubelskiego

W związku z kolejnym etapem przebudowy część Traktu Lubelskiego zostanie wyłączona z użytku. Drogowcy zmienią organizację ruchu w niedzielę około godziny 23. Na odcinku od Skalnicowej do Borowieckiej możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji.

Kierowcy zostaną skierowani na objazd ulicami: Skalnicową - Wałem Miedzeszyńskim - Traktem Lubelskim. Zmiany będą obowiązywały przez najbliższe trzy miesiące.

Objazd zamkniętego odcinka Traktu LubelskiegoZMID

ZTM zapowiada, że zmienią się trasy autobusów linii 142 i 702 oraz nocnej N72. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego na rondzie u zbiegu ulic Trak Lubelski i Skalnicowej skręcą w Skalnicową i dalej pojadą Wałem Miedzeszyńskim.

Przebudowa Traktu Lubelskiego dotyczy odcinka między Zwoleńską a Borowiecką. W sumie ma on około 1800 metrów długości. Jezdnia i chodnik po jej wschodniej stronie zostaną przebudowane. Dodatkowo powstanie nowy chodnik i droga rowerowa po stronie zachodniej. Przy okazji przebudowane zostaną sieci podziemne, wybudowana zostanie nowa kanalizacja. Pojawi się też dodatkowa zieleń.

Przebudowa rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na czerwiec 2019 r.

Na początku marca sprawdziliśmy, jak wygląda zaawansowanie prac na Żołnierskiej:

kk/b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl/ ZMID