Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Targówek

Woda na Bródnie. "Rzeka ma kilkadziesiąt metrów długości"

TVN Warszawa | Targówek

Autor:
mp/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria wody na Bródnie
Awaria wody na BródnieMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Awaria wodociągów na Kondratowicza

W okolicy ulicy Kondratowicza doszło do uszkodzenia przewodu wodociągowego. Woda płynęła między blokami w kierunku budowy metra i jezdni, mieszkańcy trzech bloków nie mieli wody.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Wyciek wody pojawił się przy pawilonie handlowym na Kondratowicza 43. Woda płynie w kierunku numeru 41 oraz budowy metra, a także w kierunku jezdni . To wygląda na poważną awarię, rzeka ma kilkadziesiąt metrów długości - relacjonował.

Zalane zostało około kilkuset metrów kwadratowych. - Rzeka płynie wzdłuż bloków, niektóre z pawilonów są zalane, woda podchodzi też pod drzwi i wlewa się do budowy metra - opowiadał Szmelter.

Piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej mieli utrudnione przejście.

Mieszkańcy trzech bloków bez wody

Informację o awarii potwierdziła około godziny 10 rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marzena Wojewódzka. - Około 7.30 otrzymaliśmy informację o awarii na Kondratowicza. Doszło do uszkodzenia przewodu wodociągowego. Przewód niezwłocznie został wyłączony z eksploatacji - poinformowała.

Na miejscu konieczna była też pomoc służb kanalizacyjnych, które musiały odpompować wodę z zalanego chodnika i trawników. Mieszkańcy trzech bloków w okolicy Malborskiej 3 i Kondratowicza 45 nie mieli wody. Jak przekazała Wojewódzka, MPWiK tej okolicy i przy Krasiczyńskiej 4/6 postawiło beczkowozy.

Około godziny 12 bez wody pozostał tylko blok przy Malborskiej. - Udało się odpompować wodę z zalanego terenu. Nasze służby muszą teraz dokopać się do miejsca awarii i dokonać naprawy - przekazała rzeczniczka. - Za wszystkie utrudnienia i niedogodności bardzo przepraszamy - zaznaczyła.

O 16.30 Wojewódzka doprecyzowała, że trwa wymiana uszkodzonego przewodu i zapewniła, że woda na Malborskiej powinna wrócić około godziny 19. - Wszelkie problemy i awarie z wodą można zgłaszać pod naszym całodobowym numerem telefonu 994 - przypomniała też rzeczniczka.

Wieczorem, po godzinie 21, na stronie MPWiK nie było już komunikatów dotyczących awaryjnych wyłączeń wody spowodowanych poranną awarią.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp/pm

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości